تاریخ 1396/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نماينده ولي‌فقيه در سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان:
مصاديق منکر و معروف تبيين شود

سرويس خبر

نماينده ولي‌فقيه و رئيس شوراي فرهنگي در سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان بر ضرورت تبيين مصاديق منکر و معروف در جامعه تأکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، حجت‌الاسلام غلامرضا ميرزائيان در نخستين جلسه شوراي فرهنگي اين سازمان که با حضور اعضاي اين شورا در سالن جلسات شهيد عبدالرضا شاهي سازمان جهاد کشاورزي برگزار شد، اظهار داشت: براي درک منکر و معروف ابتدا بايد آن را به‌خوبي تعريف و تبيين کنيم.

وي با اشاره به معناي منکر و معروف در فقه اسلامي گفت: معروف کاري است که خدا آن را بپسندد و بندگان خاص خدا و ائمه آن را بپسندد و منکر يعني امري که خدا و ائمه آن را نپسندند.

نماينده ولي‌فقيه و رئيس شوراي فرهنگي در سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان اضافه کرد: خيلي از کارها و امور در جامعه انجام مي‌شود که شايد موردپسند مردم و جامعه باشد، اما موردپسند خدا نيست و لذا براي انجام معروف بايد به شاخص موردپسند بودن آن در نزد خدا توجه ويژه داشت.

حجت‌الاسلام ميرزائيان با بيان اينکه امربه‌معروف و نهي از منکر دو فريضه واجب الهي هستند تصريح کرد: بايد معروف و منکر در جامعه اسلامي طوري باشد که بر طبق قوانين الهي باشد.

وي با بيان اينکه ريشه بسياري از مشکلات و مفاسد در عدم اجراي امربه‌معروف و نهي از منکر است بر ضرورت اجراي اين فريضتين تأکيد کرد و افزود: آحاد جامعه بايد در اجراي اين دو واجب الهي تلاش کنند.

شايان ذکر است: اولين جلسه شوراي فرهنگي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با محوريت امربه‌معروف و نهي از منکر، نماز، عفاف، حجاب و زکات با حضور اعضاي اين شورا برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان