تاریخ 1396/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان:
پارک موزه دفاع مقدس تزريق روحيه انقلابي به نسل جوان است

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان گفت: پارک موزه‌هاي دفاع مقدس در سراسر کشور با طراحي درست، تربيت‌کننده نسل‌هاي بعدي با روحيه انقلابي، صبور در برابر مشکلات خواهند بود.

محمدرضا خباز در يازدهمين نشست هيات امناي مرکز فرهنگي دفاع مقدس استان سمنان در سالن غدير استانداري، افزود: ارزش هاي هشت سال دفاع مقدس جمهوري اسلامي ايران بايد به درستي به نسل جديد منتقل شود و ايجاد پارک موزه‌‌هاي دفاع مقدس راهکاري مناسب براي تحقق اين امر است.

وي بيان داشت: بايد بتوانيم آن طور که شهدا انتظار دارند، مفاهيم و ارزش‌هاي دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کنيم و بايد براي اين کار تمام امکانات بسيج شوند تا نسل‌هاي آينده نيز انقلابي باقي بمانند.

وي با بيان اين که شهدا جاودانه هستند، افزود: بايد بتوانيم جاودانگي شهدا را به درستي حفظ کنيم و پارک موزه‌ها بايد طوري طراحي شود، تا هر فردي که وارد مي شود تحت تاثير ارزش ها قرار بگيرد و جاودانگي شهدا را شاهد باشد.

خباز تاکيد کرد: ايجاد پارک موزه ها کاري ماندگار است که وجود آن براي نسل هاي آينده ضروري است تا آن ها نيز هدايت شوند و تحت تاثير رشادت هاي ايثارگران و شهداي هشت سال دفاع مقدس قرار گيرند.

وي با بيان اين که پارک موزه‌ها کارخانه انسان‌سازي هستند، افزود: در ذهن نوجوانان و جوانان سوالات بسياري در مورد جنگ تحميلي وجود دارد که با ورود به اين پارک موزه ها سوالات ذهني آن‌ها حل مي‌شود و آن ها با ذهن روشن خارج مي‌شوند.

استاندار سمنان ادامه داد: از مصوبات سال گذشته در اين حوزه 9 مورد به طور کامل اجرايي شده، 23 مورد در حال اجرا است و 13 مورد آن اجرا نشده است و مسوولان بايد توجه کنند تا در اين موضوع کوتاهي نکنند و اجرايي کردن مصوبات را در دستور کار خود قرار دهند.

در اين نشست سرهنگ محمد حسن سلامي مديرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان و ديگر مسوولان استاني حضور داشتند و مباحثي درباره آغاز گام محتوايي پارک موزه دفاع مقدس اين استان بيان کردند.

استان سمنان در دوران دفاع مقدس بيش از سه هزار شهيد تقديم انقلاب اسلامي کرده است، پارک موزه و مرکز فرهنگي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس استان سمنان به صورت يک فضاي سبز و پارک مفهومي، در زميني به وسعت 12 هکتار در حاشيه شرقي شهر سمنان در کنار کمربندي تهران- مشهد و مصلاي شهر سمنان قرار دارد که با هدف نشان دادن ارزش هاي هويتي و معنوي آثار شهدا و ايثارگران دفاع مقدس و معرفي و شناساندن ابعاد تاريخي، فرهنگي، اجتماعي، سياسي، نظامي و انساني آن در حال ساخت است و شامل بخش هاي سردر، صحن تاريخ ميدان شروع جنگ تحميلي، ساختمان مرکزي موزه، شهر نمادين محل بدرقه و اعزام رزمندگان و شهدا، در زميني به مساحت 12 هکتار است.

گام اول پارک موزه دفاع مقدس استان سمنان شهريور 96 افتتاح مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان