تاریخ 1396/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
بارش باران و احتمال آب‌گرفتگي معابر در البرز

مديرکل مديريت بحران استانداري البرز با اشاره به ورود سامانه بارشي به استان، از احتمال سيلابي شدن رودخانه‌هاي خبر داد.

مهدي مهرور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طبق اعلام اداره کل هواشناسي استان يک سامانه بارشي از بيست و يکم تا بيست و سوم تيرماه استان را تحت تأثير قرار مي‌دهد.

وي با اشاره به آماده‌باش فرمانداران و روساي بحران شهرستان‌هاي استان، گفت: طبق اخطاريه هواشناسي استان ورود اين سامانه از روز جمعه مناطق شمالي و مرکزي را تحت تأثير قرار داده و آسمان نيمه‌ابري تا ابري مي‌شود.

مهرور تأکيد کرد: با ورود اين سامانه بارشي بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شديد و به دنبال آن در پاره‌اي مناطق احتمال آب‌گرفتگي معابر عمومي، بالا آمدن سطح آب و سيلابي شدن مسيل‌ها همچنين رودخانه‌هاي فصلي و دائمي به ويژه رودخانه کرج را شاهد خواهيم بود.

وي ادامه داد: کاهش ديد افقي در جاده‌هاي کوهستاني، لغزندگي و اختلال در تردد به سبب بارش باران و مه آلودگي در اين ايام نيز دور از انتظار نخواهد بود.

وي با تأکيد بر لزوم هماهنگي لازم ميان شوراي بحران شهرستان‌هاي استان، گفت: رعايت اصول ايمني در قالب صدور اطلاعيه به شهروندان، کشاورزان، دامداران و عشاير اطلاع‌رساني شود.

مديرکل مديريت بحران استانداري البرز گفت: اين مهم بايد موردتوجه قرار گيرد که به همراه داشتن تجهيزات لازم توسط مسافرين عبوري از محورهاي مواصلاتي استان ضرورت دارد.مهرور به شهروندان و مسافران عبوري از محورهاي مواصلاتي استان توصيه کرد از توقف، اقامت و برپايي چادرهاي مسافرتي در مجاورت مسيل‌ها، رودخانه‌هاي فصلي و دائمي، مناطق مستعد سيلاب و دره‌هاي تند شيب کوهستاني خودداري کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان