تاریخ 1396/04/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون حقوقي رئيس‌جمهور عنوان کرد
شکايت دولت از تخلفات انتخاباتي نيروهاي نظامي‌و ائمه جمعه

معاون حقوقي رئيس‌جمهور مي‌گويد: تعداد بسيار زيادي تخلفات رسانه‌اي، تخلفات برخي نيروهاي نظامي، انتظامي، ائمه جمعه و جاهاي مختلف در انتخابات وجود دارد که دولت بر اساس آنها شکايت کرد.

حجت الاسلام مجيد انصاري در گفت‌وگو با خبرآنلاين درباره احضار برخي استانداران به دستگاه قضايي گفت: تعداد محدودي از استانداران، فرمانداران و بخشداران درباره مسائل انتخابات به دستگاه قضايي احضار شدند، دفاع و صحبت کردند، بعضي موارد منع تعقيب خورد و بعضي موارد نيز در دست رسيدگي است. به هر حال اگر موردي خلاف قانون باشد، دستگاه قضايي رسيدگي خواهد کرد.

وي با بيان اينکه ما خواهان برخورد يکسان و عادلانه دستگاه قضايي هستيم، افزود: ما نيز مجموعه شکايات خود را به دستگاه قضايي ارسال کرديم چون به طور متقابل تعداد بسيار زيادي تخلفات رسانه اي، تخلفات برخي نيروهاي نظامي، انتظامي، ائمه جمعه و جاهاي مختلف در انتخابات وجود دارد که دولت براساس آنها شکايت کرد.

معاون حقوقي رئيس‌جمهور تأکيد کرد: مجموعه تخلفات انتخاباتي در قالب شکايت ستاد کانديداها و ستاد وزارت کشور هم وجود دارد و بعضي هم جنبه جرم عمومي‌محسوب مي‌شود. مثل استفاده از اموال عمومي‌توسط برخي نهادها و ارگان‌ها يا دخالت در انتخابات له يا عليه نامزدها از سوي اشخاص يا دستگاه‌هايي که براي ورود به اين حوزه ممنوع بودند. مجموعه اين شکايت‌ها از سوي معاونت حقوقي رئيس جمهور به شوراي نگهبان و دستگاه قضايي فرستاده شد. در حال پيگيري هستيم که قوه قضاييه به اين موارد رسيدگي دقيق کند.

وي ادامه داد: طبق موازين قانوني و براساس تأکيدي که رهبر معظم انقلاب داشتند، بايد به مجموعه اين تخلفات رسيدگي شود. گرچه تخلفات در روند انتخابات تأثيري نداشت و روند انتخابات سالم بود، اما لازم است با تخلفات برخورد صورت گيرد که در آينده تکرار نشود.

اين عضو دولت تدبير و اميد درباره تلاش تخريب‌کنندگان براي مقابل هم قرار دادن دولت و سپاه گفت: متأسفانه برخي جريانات تخريبگر طي 4 سال گذشته، همواره عليه دولت يا بعضا شخص آقاي رئيس‌جمهور فعال بودند و فعاليتشان را متوقف نکردند و دوباره فصل جديدي را شروع کردند.

وي افزود: سپاه به عنوان يکي از نهادهاي نظامي‌در کنار ارتش و نيروي انتظامي‌وظايف ذاتي، قانوني و حقوقي دارد و وظايف خود را انجام مي‌دهد. دولت نيز يک قوه بزرگ است. بنابراين تقابل دولت با يک نهاد نظامي‌اصلا بي‌معناست و به نظر مي‌رسد اين شيطنت‌هاي رسانه‌اي است. بعضا هم ممکن است القائات بيگانه باشد و متأسفانه در داخل هم برخي تکرار مي‌کنند.

انصاري يادآور شد: سپاه به عنوان يک نهاد نظامي‌که از ابتداي انقلاب بوده و هست، تاکنون نقش بزرگي در کشور ايفا کرده و خواهد کرد. دولت هم طبق قانون در جهت تقويت بنيه دفاعي از همه نيروهاي مسلح و نظامي‌و انتظامي‌حمايت کرده و اين کار را ادامه خواهد داد. در مجموع اساسا اين بحث‌ها انحرافي و مشکوک است که نبايد
به آنها دامن زده شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان