تاریخ 1396/04/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاد حوزه و دانشگاه در استان گلستان:
تقويت بنيه نظامي تقويت شود

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاد حوزه و دانشگاه استان گلستان حمايت و تقويت بنيه نظامي کشور را از ضروريات برشمرد و گفت: توان و اقتدار موشکي کشورمان به دست جان برکفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي سيلي بزرگي به دشمنان بود و آن را به ترس و وحشت وا داشت.

به گزارش خبرنگار ما از دامغان، آيت‌الله سيد‌حبيب‌الله قدمي در دهمين يادواره 13 شهيد روستاي تويه رودبار از توابع بخش مرکزي شهرستان دامغان به ميزباني مسجد جامع اين روستا ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي گلگون کفن انقلاب اسلامي ايران افزود: بنيه نظامي کشورمان بايد بيش از گذشته حمايت و تقويت شود و نبايد بگذاريم به اين بنيه نظامي که از ضروريات مهم و اساسي کشورمان بوده خدشه وارد شود.

وي اضافه کرد: شليک چندين موشک از سوي نيروهاي جان برکف سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به مواضع و مقر نيروهاي تروريستي در خاک سوريه تروريست‌ها و حاميان مالي و تجهيزاتي آنان را به وحشت انداخت و ترس و گيج شدن را در بين آنان ايجاد کرد.

اين استاد حوزه و دانشگاه در استان گلستان تصريح کرد: قوي بودن و اقتدار نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران براي ما يک عزت و افتخار است و همين قوي بودن نيروهاي مسلح ما بود که توانستيم، قدرت و توان خود را به رخ دشمنان بکشيم و آنان را زمين‌گير کنيم.

وي با اشاره به ترويج و گسترش فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه اظهار داشت: برگزاري آيين‌هاي يادواره شهدا به منزله زنده نگه داشتن ياد و نام شهدا را در جامعه به وجود مي آورد و بايد بکوشيم اين فرهنگ با ارزش و به ياد ماندني در جامعه به ويژه در بين نسل جوان ترويج و گسترش پيدا کند.

وي خاطر نشان کرد: بايد راه و مسير شهدا را همانطور که آنان خواستند و تاکيد داشتند ادامه دهيم، تا در مورد بازخواست شهداي گرانقدر قرار نگيريم.

قدمي با بيان اينکه عده‌اي از تکرار شعار مرگ بر آمريکا در کشور بيم و هراس دارند و مخالف اين شعار هستند، افزود: اين عده از افراد بدانند مبارزه قاطع و بيان شعار مرگ بر آمريکا و مرگ بر اسرائيل تعطيل بردار نبوده و نيست و هر روز و بيشتر از گذشته اين شعار تکرار خواهد شد.

وي يادآورشد: مردم ايران هرگز جنايات آمريکا و ايادي اورا فراموش نخواهند کرد و با شعار مرگ بر آمريکا و مرگ بر اسرائيل و مرگ بر آل‌سعود نفرت و انزجار خود را از اين ظالمان در طول تاريخ جنايات متعددي را متحمل شدند را اعلام مي‌کنند و دست بردار نخواهند بود.

اين استاد حوزه و دانشگاه در استان گلستان با انتقاد از اينکه امروزه متاسفانه غيرت ديني در جامعه ما کم رنگ شده و افرادي در ترويج و کم شدن اين غيرت ديني با دشمنان هماهنگ و هم‌ساز هستند، اظهار داشت: عده‌اي که با برگزاري مجالس عزاداري و مذهبي مخالف و با برپايي مجالس فساد و گناه در جامعه موافق هستند، اين افراد منافق بوده و اين حرکت زشت و مخالف دين مبين اسلام نشان از کم شدن غيرت ديني در جامعه دارد که بايد مومنان و دوستداران اهل بيت(ع) هوشيار باشند و با اين توطئه و ترفند دشمنان مقابله و مبارزه کنند و در جهت تقويت غيرت ديني گام بردارند.

وي خاطر نشان کرد: شهداي ما هميشه از دين و رهبري در وصيت‌نامه‌هاي خود حمايت و بر تحقق عملي اين موضوع در جامعه تاکيد فراوان داشتند و بايد ما هم تلاش کنيم رهرو خوبي براي راه و مسير شهدا باشيم و نگذارين دشمنان به مقدسات و آيين‌هاي ديني و مذهبي ما ضربه و آسيب وارد کنند.

قدمي با بيان اينکه انسان مومن بايد ولايت پذير باشد افزود: مومن واقعي کسي است که در راه ولايت و رهبري گام بردارد و اين به منزله نشانه يک مومن است که در راه و مسير ولايت تلاش و حرکت مي‌کند.

وي تصريح کرد: نبايد فرقي در رهبري انقلاب با امام راحل گذاشت که امروز متاسفانه عدهاي در فرق گذاشتن اين موضوع صحبت مي‌کنند که اين فکر و انديشه غلط است و نمي‌دانند که تمامي فقها و مراجع عظام تقليد ولايت فقيه را قبول و بر وجود آن تاکيد دارند.

وي با بيان اينکه از نظر قرآن کريم تنها دين مقبول، دين اسلام است، اظهار داشت: آزادي عقيده و افترا به عقايد يک تفکر و انديشه وارادتي است و بايد در مقابل اين فکر و انديشه مقاومت و ايستادگي کرد.

اين استاد حوزه و دانشگاه در استان گلستان ياد آورشد: انسان و بشر داراي ارزش است و هر انسان و بشر هر ديني را قبول کند، داراي ارزش و جايگاه والاي است.

وي گفت: متاسفانه در اعلاميه به ظاهر که حمايت از حقوق بشر را فرياد مي‌زند، انسان بي‌دين را قبول دارد و ساکت شدن در برابر دين نشانه اين است که به دين و آيين‌هاي ديني و مذهبي بي‌تفاوت هستند.

در اين آيين که همراه بوي عطر شهيد و شهادت بود و خانواده معظم شهدا، روحانيان، فرماندهان و پرسنل نيروهاي نظامي و انتظامي و قشرهاي مختلف مردم حضور داشتند يکي از مداحان آل‌الله با ذکر مداحي و نوحه سرايي ياد و خاطره شهدا را گرامي داشت.

روستاي تويه رودبار از توابع بخش مرکزي و در 65 کيلومتري شمال شهرستان دامغان واقع شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان