تاریخ 1396/04/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
آغازعمليات اجرايي 28 پروژه عمراني بهداشت و درمان در دامغان
کمبود پرستار در دامغان به قوت خود باقي است

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سرپرست شبکه بهداشت و درمان دامغان با اشاره به آغازعمليات اجرايي 28 پروژه عمراني در حوزه بهداشت و درمان اين شهرستان گفت: براي احداث و تکميل اين تعداد پروژه عمراني بهداشتي و درماني در شهرستان دامغان 9 ميليارد تومان اعتبار صرف و هزينه خواهد شد.

سيداميرحسين خادمي با بيان اين مطلب در گفتگو با خبرنگار ما در دامغان اظهار داشت: اعتبار آغاز عمليات اجرايي 28 پروژه عمراني در حوزه بهداشت و درمان 50 درصد آن از محل اعتبارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، 35 درصد با موافقت استاندار و از محل اعتبارات استاني و 15 درصد ديگر از اين اعتبارات و از محل در آمد‌هاي دانشگاه علوم پزشکي سمنان تامين و هزينه خواهد شد.

وي اضافه کرد: مراکز خدمات جامع سلامت شهري و روستايي در شهر دامغان واميريه و روستاهاي جزن، مهماندوست، فرات و حسن‌آباد، طرح توسعه مرکز بهداشتي درماني شهيد حلاجي و ستاد مرکزي شبکه بهداشت و درمان واقع در مرکز بهداشتي و درماني شهيد چراغيان از مهمترين پروژه‌هاي عمراني در دست احداث از سوي دانشگاه علوم پزشکي سمنان در شهرستان دامغان است.

وي خاطر نشان کرد: احداث مرکز جامع سلامت شهري در شهر ديباج سال گذشته در زميني به مساحت 675 متر‌مربع آغاز که تاکنون اين پروژه بهداشتي و درماني 40 درصد پيشرفت فيزيکي دارد و براي اجرا آن يک ميليارد تومان اعتبار و از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکي تامين و هزينه خواهد شد.

وي تصريح کرد: با آغاز عمليات اجرايي پروژه‌هاي عمراني و تکميل و بهره‌برداري از آنها تا 20 سال آينده هيچ مشکلي در باب پروژه‌هاي عمراني و کمبود آن احساس نخواهد شد.

وي با بيان اينکه در حال حاضر 33 خانه بهداشت در سطح روستاهاي شهرستان دامغان وجود دارد افزود: بر اساس نرم جمعيتي ابلاغي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي به ازاي يک هزار نفر جمعيت در هر روستا بايد يک خانه بهداشت ايجاد و راه اندازي شود که جمعيت روستايي شهرستان دامغان در حالت فعلي 19 هزار نفر است که با اين احتساب 32 خانه بهداشت در روستاهاي دامغان وجود دارد که با رايزني‌هاي انجام شده و کسب موافقت يک خانه بهداشت در روستاي رشم ايجاد که تعداد خانه‌هاي بهداشت در روستاهاي شهرستان دامغان به 33 خانه بهداشت افزايش پيدا کرده است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان دامغان با اشاره به فعاليت 7 مرکز جامع سلامت و پايگاه بهداشتي و درماني شهري دراين شهرستان افزود: چهار مرکز جامع سلامت شهري شامل مراکز شهيدان حلاجي، چراغيان، سيد الشهداء و قمربني‌هاشم(ع) و پايگاه‌هاي سلامت بوستان، مهر و ولي‌عصر(عج) در شهرستان دامغان فعاليت دارند و خدمات بهداشتي و درماني به همشهريان دامغاني ارائه مي کنند.

ادامه در صفحه 7


نسخه چاپي ارسال به دوستان