تاریخ 1396/04/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مدير سازمان تيم‌هاي ملي تکواندو: دوپينگ دو تکواندوکار ايراني صحت دارد

آرش فرهاديان گفت: نامه‌اي از سوي فدراسيون جهاني تکواندو به فدراسيون تکواندو ايران ارسال شده است که در آن مثبت بودن تست دوپينگ دو هوگوپوش ايراني در جام باشگاه‌هاي آسيا اعلام شده است.

به گزارش ايسنا، پس از انتشار خبر مثبت اعلام شدن تست دوپينگ دو تکواندوکار ايران در رقابت‌هاي جام باشگاه‌هاي آسيا که دو ماه پيش به ميزباني شهر ساري برگزار شد، مسوولان فدراسيون درباره تاييد يا تکذيب اين موضوع پاسخي ارائه ندادند و در قبال اين اظهار سکوت کردند اما بالاخره پس از تماس‌هاي فراوان آرش فرهاديان، مدير سازمان تيم‌هاي ملي تکواندو در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا اظهار کرد: ما نامه‌اي را از سوي فدراسيون جهاني تکواندو مبني بر مثبت بودن تست دوپينگ دو تکواندوکار ايراني در جام باشگاه‌هاي آسيا دريافت کرديم و دوپينگ اين دو هوگوپوش تاييد شده است.

فرهاديان ادامه داد: ما در طول برگزاري تمام مسابقه‌ها و اردوها، همواره نظارت شديدي بر بحث دوپينگ داريم. هم‌چنين کلاس‌هاي آموزشي گسترده و متفاوتي را درباره داروهاي ممنوعه، تاثيرات آن‌ها و جرايم مربوط به اين داروها زير نظر پزشکان فدراسيون برگزار کرديم.

مدير تيم‌هاي ملي هم‌چنين با توجه به کسب مدال از سوي اين افراد در جام باشگاه‌هاي آسيا و نيز حضور و کسب مدال يکي از اين هوگوپوشان در بازي‌هاي همبستگي کشورهاي اسلامي توضيح داد: فدراسيون جهاني تکواندو قوانين مدون و دقيقي در برخورد با جرايم مربوط به دوپينگ و نحوه برخورد با مدال‌آوران دوپينگي دارد اما درباره چگونگي برخورد قانون با مدال کسب شده اين هوگوپوش که پس از جام باشگاه‌هاي آسيا در بازي‌هاي کشورهاي اسلامي شرکت کرده است، اطلاعي ندارم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان