تاریخ 1396/04/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون هماهنگي و امور مجلس جهاددانشگاهي کشور تأكيد كرد:
توانمندي‌هاي جهاددانشگاهي به مثابه يک "ژن توسعه‌يافته خاص" عمل مي‌کند

سرويس خبر

معاون هماهنگي و امور مجلس جهاددانشگاهي کشور با بيان اينکه توانمندي‌هاي ويژه در جهاددانشگاهي به مثابه يک"ژن توسعه‌يافته بسيار خاص"عمل مي‌کند، تصريح کرد: چه بسا که اگر بتوان اين"ژن خاص"و فرضي را شناسايي، پرورش و سپس به همه دستگاه‌هاي ديگر منتقل داد بتوانيم با يک تحول اساسي و ريشه‌اي در بسياري از بخش‌هاي کشور روبرو شويم.

به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي استان سمنان، احمد شريفي‌زاده، در جلسه‌اي با رئيس و معاونين جهاددانشگاهي استان سمنان با اشاره به توانمندي‌هاي اثبات‌شده جهاددانشگاهي در چند دهه اخير گفت: جهاددانشگاهي بايد خلاءهاي موجود را شناسايي و براي رفع آنها وارد ميدان شود.

وي از نيروي انساني موجود در جهاددانشگاهي به‌عنوان نيرويي کارآمد و متخصص نام برد و اظهار کرد: مهمترين سرمايه جهاددانشگاهي در سراسر کشور و از جمله استان سمنان، نيروي انساني آن است.

معاون هماهنگي و امور مجلس جهاددانشگاهي کشور با اشاره به اعتماد ويژه مسئولان ارشد، نظام به جهاددانشگاهي افزود: فضاي کاري در جهاددانشگاهي يک فضاي بسيار خاص است و ريشه اين تمايز و خاص بودن به تفکر و نگرش نيروي انساني شاغل در جهاددانشگاهي برمي‌گردد.

شريفي زاده با بيان اينکه توانمندي‌هاي ويژه در جهاددانشگاهي به مثابه يک"ژن توسعه‌يافته بسيار خاص"عمل مي‌کند، تصريح کرد: چه بسا که اگر بتوان اين"ژن خاص"و فرضي را شناسايي، پرورش و سپس به همه دستگاه‌هاي ديگر منتقل داد بتوانيم با يک تحول اساسي و ريشه‌اي در بسياري از بخش‌هاي کشور روبرو شويم.

وي با اشاره به چرايي وجود اين ويژگي خاص در بين نيروي انساني جهاددانشگاهي گفت: وجود اين ويژگي خاص ممتاز بيشتر به تعهد ويژه و نگرش جهادي عالمانه نيروي انساني در اين نهاد انقلابي برمي‌گردد. ضمن اينکه اصولا جهاددانشگاهي با شکل‌گيري انقلاب اسلامي توسط بچه ‌مسلمان‌هاي انقلابي متعهد و اهل علم بنا نهاده شد.

دکتر شريفي‌زاده بر حفظ اين خصوصيات ممتاز تاکيد کرد و گفت: عامل ديگر اين موفقيت در اين است که مديران و نيروي انساني فعال در جهاد بايد هم به مديريت درآمد و هم به مديريت هزينه توجه کنند، چرا که جهاددانشگاهي متکي به خود است و به شيرهاي نفت اتصال ندارد، لذا همين سبب مي‌شود که هر کدام از نيروهاي جهاددانشگاهي که به بخش هاي ديگر مي‌روند، عملکرد متفاوت و موفقي داشته باشند.

وي ادامه داد: هرگونه تغيير در اين به اصطلاح "ژن خاص" ممکن است که جهاددانشگاهي را از اهداف اصلي آن دور کند، لذا بايد از اين مهم به مثابه يک ثروت ويژه نگهداري کرد.

معاون هماهنگي و امور مجلس جهاددانشگاهي کشور با اشاره به توانمندي‌هاي جهاددانشگاهي استان سمنان افزود: استان سمنان، استاني فرهنگي با مردماني مذهبي و متعهد و اهل دانش است و لذا جهاددانشگاهي در اين استان مي‌تواند اثرگذاري زيادي داشته باشد.

وي با بيان اينکه نمود اين "ژن توسعه‌يافته خاص" در جهاددانشگاهي استان سمنان به عينه ديده مي‌شود، تصريح کرد: همدلي موجود در اين استان که قابل تقدير است، مي‌تواند به توفيق بيشتر جهاددانشگاهي استان کمک کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان