تاریخ 1396/04/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
«مشق‌ روز» شماره 48
   نويسنده : سيد‌رضا اکرمي

خاطره‌اي دارم که در دمشق افسري را مشغول گدايي ديدند و تعجب کردند که يک نظامي گدايي مي‌کند، وي را دستگير کردند و پس از دستگيري معلوم شد ايشان افسري اسرائيلي است که هواپيمايش توسط پدافند سوريه ساقط و نجات يافته است و نمي‌دانست که در دمشق گدايي ممنوع است. خواندم در رفسنجان گدايي را دستگير کردند و معلوم شد مي‌خواست 15 ميليون رشوه به مامور براي آزادي خود بدهد که نتيجه نداد. بدانيم گدايي و تکدي‌گري در اسلام جزو شغل‌هاي حرام مي‌باشد و نيازمندان را بايد از راه ديگري تامين نمود و شيوه موجود در خيابان‌هاي تهران که پايتخت کشور است و غريبه و خودي بسيار دارد. بنابراين بايد مردم عزيز ايران به اين گدايان حرفه‌اي و سابقه‌دار کمکي نکنند و همچنين در سراسر کشور و پليس عمومي نيز بايد با اين کار برخورد نمايد و اين وصله‌هاي ناصحيح را از سيماي جامعه بردارند و به مستحقان واقعي برسند.

ايران و مردم ايران تاريخ‌ساز شده‌اند که در طول 39 سال صدها سختي و مشکل ديده‌اند ولي انقلاب اسلامي و جمهوري اسلامي را رها نمي‌کنند و به هزاران وعده دشمنان آن طرف آب دل نمي‌بندند و با داشتن صدها شکايت در مديريت جامعه باز در سي‌و‌ششمين انتخابات در ارديبهشت 96 با 73 درصد شرکت مي‌کنند و از بين دو روحاني «رئيسي و روحاني» فردي را برمي‌گزينند زيرا انقلاب اسلامي و جمهوري اسلامي و ولايت فقيه را از محکمات مي‌دانند و به آن اعتماد مي‌کنند. مردم منطقه خاورميانه و دولت‌هاي منطقه، ايران را مي‌بينند و اظهار شگفتي مي‌کنند. مردم ايران بعضي مفردات را قبول ندارند ولي ترکيب را مي‌پذيرند و در راه‌پيمايي روز قدس در آخرين جمعه ماه رمضان و 22 بهمن با تمام وجود شرکت مي‌کنند. انقلاب اسلامي و جمهوري اسلامي و قانون اساسي و ولايت فقيه و ايران اسلامي را از محکمات مي‌دانند و بقيه مشکلات را متشابهات مي‌شمارند.

شکست داعش در عراق و سوريه و لبنان و ايران، شکست آمريکا و صد کشوري است که هيلاري کلينتون؛ وزير خارجه اوباما گفته بود به صد کشور سفر کردم و در مورد داعش با آنها مذاکره کردم و به آنها قبولاندم و حال ايران و سوريه و عراق و لبنان به آنها شکست را قبولاندند و در آينده حاميان داعش از دست خوارج خود سيلي سنگيني خواهند خورد: «من سل سيف البغي قتل به، الْغَالِبُ بِالشَّرِّ مَغْلُوبٌ» هر کس باد بکارد، طوفان درو خواهد کرد.

وال استريت ژورنال گفته آمريکا بايد چون دوران ريگان که 6 سال عليه شوروي تحريم و تبليغ همه‌جانبه نمود و شوروي از هم پاشيد، بايد عليه ايران همين‌گونه وارد شود و موضوع هسته‌اي 1+5 را يک‌جانبه لغو نمايد و از مخالفين داخلي ايران بهره بگيرد و نفوذ ايران را در منطقه عراق و سوريه و لبنان از بين ببرد تا ايران چون شوروي از هم بپاشد ولي آمريکا و ديگران بدانند ايران با هيچ کشوري و قدرتي و ملتي قابل مقايسه نيست چون ايران ولايت محمد(ص) و آل‌محمد(ع) را دارد و شهداي بالاي دويست هزار نفر داده و خداوند مي‌فرمايد«والذيـنقـتلوافى سبيل اللّه فلن يضل اعمالهم سَيَهْدِيهِمْ وَيُصْلِحُ بَالَهُمْ، ومکرواو مکر اللَّهواللَّه خير الماکرين، ان کيد الشيطان کان ضعيفا» من در صحنه‌ام و اهل‌بيت حامي‌اند و خون شهيدان را پاسدارم و حسرت بر دل همه جباران مي‌گذارم. ايران عاشورا و تاسوعا دارد و ايران احياي 3 شب رمضان دارد.

همه مسئولين سازمان آب و وزارت نيرو و وزير نيرو از کاهش مصرف آب و برق مي‌گويند و کمتر نيز نتيجه مي‌گيرند زيرا برق مصرفي امروز حالت نياز ندارد بلکه چراغاني در خانه و خيابان‌ از طرف مغازه‌ها و چراغ‌ها کوچک روي پل‌ها عمل مي‌شود نه دادن روشنايي و کسي در اقتصاد مقاومتي از کنترل مصرف در همه چيز؛ دارو و آب و برق و نان و لوازم آرايش و سيگار و برنج و گوشت، برنامه‌اي و سخني ندارد و مي‌گويند دورريز مواد غذايي و ميوه‌‌ها در ايران سالي 15 ميليون تن است که مي‌تواند 15 ميليون نفر را تغذيه نمايد.

اي گويندگان و اي نويسندگان و اي برنامه‌ريزان و اي مصرف‌کنندگان و اي خوانندگان! بياييم براي خودکفايي کشور و براي کاهش هزينه‌هاي روزانه خود و رسيدگي به محرومان و رشد توليد کشور به مصرف آب خود در کشاورزي که 90 درصد است، از غرق‌آبي کردن مزارع فاصله بگيريم و به آبياري باراني و قطره‌اي روي آوريم و از فاضلاب‌ها به روش صحيح استفاده کنيم و فضاي خانه و خيابان را درخت‌کاري کنيم و اين کار را همانند تلاوت قرآن و دعا و نماز و زيارت جزو عبادات «النظر الي الخضره عباده» بدانيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان