تاریخ 1396/04/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون امور مجلس رئيس جمهوري:
دولت دوازدهم در زمان قانوني تشکيل مي شود

تهران-ايرنا- معاون امور مجلس رئيس جمهوري گفت: حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني رئيس جمهوري، اعضاي دولت دوازدهم را در فرصت قانوني به مجلس شوراي اسلامي معرفي مي کند و دولت آينده به موقع و در زمان قانوني خود تشکيل مي شود.

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، حسينعلي اميري ظهر چهارشنبه پس از پايان جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران درباره معرفي اعضاي دولت دوازدهم و آمادگي مجلس افزود: ميزبان مجلس است و تاريخ تحليف را نيز مجلس شوراي اسلامي اعلام کرده است.وي ادامه داد: رئيس جمهوري، اعضاي هيات وزيران را در فرصت قانوني به مجلس شوراي اسلامي معرفي مي کند و دولت هم در موعد مقرر قانوني تشکيل مي شود.

اميري افزود: مقدمات کار فراهم و هماهنگي هاي لازم با مجلس شوراي اسلامي انجام شده است، دولت دوازدهم به موقع و در زمان قانوني خود تشکيل مي شود.

به گزارش ايرنا، براساس اطلاعيه روابط عمومي مجلس شوراي اسلامي، مراسم تحليف حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني رئيس جمهوري دوره دوازدهم در روز شنبه 14 مرداد 96 در مجلس شوراي اسلامي برگزار مي شود.

بر اساس قانون آيين نامه داخلي مجلس، رئيس جمهوري، درمدت دو هفته پس از انجام مراسم تحليف بايد به طور کتبي اسامي هيأت وزيران را به همراه شرح حال هر يک از وزيران و برنامه دولت تقديم مجلس کند.

رئيس مجلس مکلف است در اولين فرصت در جلسه علني وصول معرفي‏ نامه وزيران را اعلام و پس از قرائت دستور تکثير آن را صادر کند.

يک هفته پس از معرفي دولت، براي بحث و بررسي خط مشي و اصول کلي برنامه دولت و أخذ رأي اعتماد براي هيأت وزيران جلسات مجلس به‏ طور متوالي تشکيل مي‏ شود.

حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني رئيس جمهوري اسلامي ايران در انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري که 29 ارديبهشت برگزار شد، 23 ميليون و 549 هزار و 616 راي را کسب کرد و براي دومين بار به رياست قوه مجريه انتخاب شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان