تاریخ 1396/03/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
هفته سوم ليگ جهاني واليبال؛
شکست تيم ملي ايران برابر لهستان
بنزين سبز دير به تيم ملي تزريق شد

سرويس ورزشي:

تيم ملي واليبال ايران در دومين ديدار خود در هفته سوم ليگ جهاني سال 2017 به مصاف لهستان رفت و در نهايت اين بازي را هم واگذار کرد تا شانس صعود را از دست بدهند.ملي پوشان واليبال ايران که در هفته اول صاحب دو شکست و يک پيروزي و در هفته دوم صاحب دو پيروزي و يک شکست شده بودند، در دومين ديدار هفته سوم به مصاف تيم ملي لهستان رفتند و در پايان 3 بر صفر نتيجه را به حريف واگذار کردند. ملي‌پوشان ايران اين بازي را 25 بر 17، 25 بر 18 و 25 بر 22 به حريف واگذار کردند.شاگردان کولاکوويچ در بازي اول هفته سوم برابر آمريکا هم با همين نتيجه شکست خورده بودند. با اين شرايط کار تيم ملي براي صعود به مرحله فينال ليگ سطح يک جهاني تمام شد و ديگر شانسي براي حضور در برزيل وجود نخواهد داشت.

ست اول؛ شروع خوب، ادامه و پايان ضعيف

شروع ديدار برابر لهستان با فضاي سنگين سالن براي ملي پوشان ايران همراه بود. تماشاگران لهستاني اکثر صندلي‌هاي سالن 13 هزار نفري خود را پر کرده بودند و با تشويق‌هايشان کار را براي تيم ملي ايران سخت کردند. با اين حال شاگردان کولاکوويچ تا امتياز چهار پاياپاي با حريف پيش رفتند، اما در ادامه سرويس‌هاي محکم و قدرتي لهستان و اشتباه بازيکنان ايران باعث شد، اختلاف کمي زياد شود و 14 بر 8 هم عقب افتادند تا کار در همين ست اول سخت شود.

در ادامه کار براي ملي پوشان ايران سخت تر هم شد و سرويس‌هاي خوب و دقيق حريف و البته دفاع نه چند خوب ايران باعث شد، لهستان 18 بر 11 هم پيش بيفتد و با ادامه اين روند در نهايت ست اول با نتيجه 25 بر 17 به سود لهستان خاتمه يافت.

ست دوم؛ اعتماد به نفس پايين ايران

با شروع ست دوم اين اميدواري وجود داشت که بازيکنان تيم ملي ايران از شرايط ابتداي مسابقه خارج شوند و با اعتماد به نفس بيشتري کار را ادامه دهند. هر چند امتيازات اول هم مثل ست اول پاياپاي پيش رفت اما پس از وقت استراحت فني اول شرايط فرق کرد و بازهم لهستان پيش افتاد.

لهستاني‌ها که در سرويس و دريافت بسيار خوب و کم اشتباه عمل کردند، وقت دوم استراحت فني را 16 بر 12 به پايان بردند و در ادامه با ادامه همين روند 19 بر 13 هم پيش افتادند و در نهايت 25 بر 18 ست دوم را هم بردند.

ست سوم؛ نمايش قابل قبول اما بازهم شکست

ملي‌پوشان ايران در ست سوم به مراتب بهتر از دو ست اول و دوم کار کردند و توانستند هر دو وقت استراحت فني را از حريف ببرند. با اينکه تيم ملي ايران در وقت استراحت دوم هم با يک امتياز از حريف پيش بودند، اما در ادامه چند امتياز پشت سرهم داديم تا فاصله زياد شود.

در ست سوم کولاکوويچ به چند بازيکن جوان ميدان داد تا بتوانند امتيازات از دست رفته را جبران کنند، اما با وجود عملکرد خوب اين بازيکنان جوان در نهايت تيم ملي ايران دومين ديدار خود در هفته سوم ليگ جهاني را هم به حريف واگذار کرد.

ملي پوشان کشورمان با اينکه در ست سوم بهتر کار کردند، اما در نهايت با نتيجه 25 بر 22 شکست خوردند. در اين ست کولاکوويچ کمي دير به بازيکنان جوان ميدان داد، تا تزريق بنزين سبز چرخ‌هاي تيم ملي را بهتر و موثرتر به حرکت درآورد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان