تاریخ 1396/03/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
محدوديتي براي توسعه آبياري مکانيزه در اراضي کشاورزي سمنان وجود ندارد

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان:

سرويس خبر

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان گفت: محدوديتي براي توسعه آبياري مکانيزه در اراضي کشاورزي سمنان وجود ندارد. به گزارش روابط عمومى سازمان جهاد کشاورزى استان سمنان، سيد حسن ميرعماد در بين نماز جمعه و عصر در جمع نمازگزاران سمناني در مصلي سمنان اظهار داشت: کشاورزان استان سمنان در صورت علاقه‌مندي مي‌توانند از تسهيلات دولتي براي توسعه آبياري مکانيزه در باغات يا اراضي کشاورزي خود بهره‌مند شوند و در اين زمينه محدوديتي از سوي دولت وجود ندارد. وي با اشاره به اينکه توسعه آبياري نوين و مکانيزه به‌منظور صرفه‌جويي در مصرف آب در حوزه کشاورزي از سياست‌هاي مهم و جدي دولت در اين بخش است، افزود: استان سمنان همواره از اين سياست مهم دولت يازدهم بهره زيادي برده است و اين مهم به دليل استقبال کشاورزان اين استان اتفاق افتاده است. رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با اشاره به عملکرد اين سازمان در زمينه توسعه سيستم نوين آبياري بيان کرد: در سال گذشته 5000 هکتار از اراضي کشاورزي و باغي استان سمنان به سيستم نوين آبياري مجهز شد که براي اجراي اين طرح بزرگ 430 ميليارد ريال اعتبار از سوي دولت تخصيص يافت. ميرعماد محدوديت آب را يکي از مهم‌ترين مشکلات حوزه کشاورزي در استان سمنان دانست و تأکيد کرد: از اين‌رو مصرف بهينه منابع آبي از مهم‌ترين اولويت‌هاي سازمان جهاد کشاورزي است و طرح‌هاي زيادي مانند احداث استخرهاي ذخيره آب، لايروبي قنوات، انتقال آب کشاورزي به اراضي از طريق لوله‌هاي انتقال آب و مکانيزاسيون آبياري با همکاري کشاورزان اين استان اجرايي شده است. وي افزايش ميانگين توليد محصولات کشاورزي در واحد سطح را از ديگر اولويت و برنامه‌هاي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان دانست و تصريح کرد: ازاين‌رو در چند سال اخير به‌ويژه سال گذشته شاهد افزايش چشمگير توليد محصولات کشاورزي در هر هکتار اراضي کشاورزي و باغي استان سمنان بوده‌ايم. رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با بيان اينکه ايجاد امنيت غذايي از مهم‌ترين اولويت‌هاي وزارت جهاد کشاورزي و سازمان‌هاي تابعه آن در استان‌هاي کشور محسوب شده و سازمان‌هاي جهاد کشاورزي استان‌هاي کشور در 2 بخش توليدات مواد غذايي کشاورزي و دامي برنامه‌هاي ويژه‌اي را اجرا مي‌کنند، اضافه کرد: در سال‌هاي اخير محصولات دامي استان سمنان نيز افزايش چشمگيري داشته است؛ به‌طوري‌که براي نخستين بار در سال‌هاي 94 و 95 شاهد صادرات محصولات کشاورزي و دامي از مبدأ استان سمنان بوده‌ايم.

ميرعماد با اشاره به اجراي 40 برنامه هفته گراميداشت هفته جهاد کشاورزي در استان سمنان از افتتاح 74 طرح عمراني و توليدي در بخش کشاورزي و دامي اين استان با سرمايه‌گذاري 177 ميليارد ريالي خبر داد و گفت: اين طرح‌ها در طول هفته جهاد کشاورزي افتتاح شد. به گفته وي از اين تعداد 13 طرح توليدي با صرف 47 ميليارد ريال اعتبار و 61 پروژه عمراني با صرف 130 ميليارد ريال اعتبار است که 2 هزار و 376 خانوار از آن بهره‌مند شده و براي 544 نفر به‌صورت مستقيم و غيرمستقيم اشتغال ايجاد مي‌کند.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با بيان اينکه اين سازمان از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي تاکنون خدمات زيادي را در راستاي اهداف بلند نظام مقدس جمهوري اسلامي ارائه داده است، خاطرنشان کرد: امروز افتخار داريم که ميراث دار 118 شهيد سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان بوده و ادامه‌دهنده راه بلند آنان باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان