تاریخ 1396/03/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دادستان عمومي و انقلاب دامغان:
13عنوان ويژه برنامه هفته قوه قضائيه در دامغان اجرا مي‌شود

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دادستان عمومي و انقلاب شهرستان دامغان با بيان اينکه هفته گراميداشت قوه قضائيه از اول تا هفتم تيرماه سال جاري خواهد بود، گفت: در اين هفته 13 عنوان ويژه برنامه در سطح شهرستان دامغان اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما از دامغان ، محمد تقي گلي در جلسه هماهنگي و برنامه‌ريزي هفته گراميداشت قوه قضائيه در شهرستان دامغان به ميزباني فرمانداري اين شهرستان اظهار داشت: گلباران و عطر افشاني مزار مطهر شهيدان، ديدار با سه تن از خانواده معظم و گرانقدر شهدا، ايثارگران و آزادگان انقلاب اسلامي، ديدار اعضاء ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائيه با امام جمعه شهرستان دامغان، ثبت‌نام هماهنگ و رايگان و ارائه کد کاربري قضايي به متقاضيان حقيقي و حقوقي، حضور منسجم اعضاء ستاد با اتفاق کارکنان دادگستري و دادسراي عمومي و انقلاب درراهپيمايي روزجهاني قدس و نماز عبادي سياسي جمعه، سخنراني دادستان عمومي و انقلاب دامغان در راهپيمايي روز جهاني قدس در آخرين جمعه از ماه مبارک رمضان، ديدار اعضاء ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائيه با خانواده مددجويان، بازديد از زندان و بررسي مشکلات و درخواست‌هاي زندانيان، ملاقات مردمي اعضاء ستاد در شهرستان دامغان در محل کار هريک از اعضاء، نشست خبري اعضاء ستاد با اصحاب رسانه و گزارش اقدامات يکساله، حضور قضات در شعبات شوراي حل اختلاف و حضور در آيين گراميداشت شهداي والامقام هفتم تير از مهمترين برنامه‌هاي هفته گراميداشت قوه قضائيه در شهرستان دامغان بوده که در طول اين هفته به مرحله اجرا در خواهد آمد.

وي ضمن گراميداشت ياد و خاطره معمار قوه قضائيه شهيد مظلوم دکتر سيد‌محمد حسين بهشتي و شهداي دستگاه قضايي افزود: دشمنان انقلاب اسلامي ايران تمام سعي و تلاش خود را به کار گرفته بودند که با ترور شهيد بهشتي و 72 تن از ياران با وفاي امام راحل مسير انقلاب اسلامي دچار مشکل کنند و به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران خدشه وارد کنند.

وي خاطرنشان کرد: يکي از توطئه‌ها و دسيسه‌هاي دشمنان بر عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران ترور شهيداني چون بهشتي بوده است که نميدانند با ترور چنين شخصيت‌هاي بارز خدشه‌اي نظام و انقلاب ما وارد نخواهد شد.

وي اضافه کرد: يکي از بهترين روش‌ها در جامعه اين است که بتوانيم مردم را با اصول و احکام اجتماعي بيش از گذشته آشنا کنيم که هفته قوه قضائيه بهترين زمان و فرصت براي انجام اين کار است که بايد براي تحقق اين امر مهم و اساسي برنامه‌ريزي کنيم.

نماينده مدعي‌العموم در شهرستان دامغان با بيان اينکه برگزاري برنامه‌هاي هفته گراميداشت قوه قضائيه نيازمند تعامل و همکاري همه دستگاه‌ها بوده، اظهار داشت: مي‌طلبد تمامي دستگاه‌ها ي اجرايي در هرچه بهتر برگزار شدن برنامه‌هاي هفته گراميداشت قوه قضائيه و ياد و خاطره شهيد بهشتي و 72 تن از ياران با وفايش همکاري کنند. وي تصريح کرد: برخورد با متخلفان و هنجار شکنان از مهمترين وظايف دستگاه قضايي است که در اين راستا قضات با جديت ورود و با هيچکس مماشاتي نخواهند داشت.

دادستان عمومي و انقلاب شهرستان دامغان با بيان اينکه تفکرات و انديشه‌هاي دکتر شهيد بهشتي هنوز در بين مردم جريان دارد، افزود: شهيد بهشتي داراي تفکراتي چون بصيرتي و ولايي بوده است و اين نوع جريان و تفکرات به عنوان اصلي مهم و ضروري در بين مردم همچون گذشته جاري و ساري است.

وي اضافه کرد: زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا به ويژه شهداي گرانقدر 7 تيراز ضروريات است و نبايد در برگزاري آيين‌هاي گراميداشت شهدا اين غيور مردان نبايد لحظه‌اي کوتاهي کرد.

وي گفت: شهيد بهشتي داراي جايگاه بسيار رفيع بوده و ايشان از افراد مورد اعتماد امام راحل بوده و بارها به وجود چنين شخصيتي تاکيد داشتند و احترام خاص برايشان قائل بودند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان