تاریخ 1396/03/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل فني و حرفه‌اي استان سمنان مطرح کرد:
آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي زيرزميني و غيرمجاز در استان سمنان

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل سازمان فني و حرفه‌اي استان سمنان از آنچه آموزش‌هاي زيرزميني و غيرمجاز فني و حرفه‌اي مي‌ناميد انتقاد کرد.

ابراهيم محمودي، به انتقاد از مراکز غيرمجاز فني و حرفه اي پرداخت و اظهار کرد: اين آموزش‌هاي زيرزميني که در رشته‌هايي مانند قاليبافي و برخي رشته‌هاي فني و حرفه‌اي بيشتر به‌چشم مي‌آيد در منازل، برخي دستگاه‌ها و مراکز آزاد انجام مي‌شود.

وي با اشاره به غيرقانوني بودن بسياري از اين آموزش‌ها افزود: اخير جلسات مختلفي براي جلوگيري از اين آموزش‌ها با دستگاه‌هاي مسئول و از جمله دفتر امور اجتماعي استانداري سمنان داشتيم، تا از تداوم اين آموزش‌هاي غيرمجاز جلوگيري شود.

مديرکل سازمان فني و حرفه‌اي استان سمنان با بيان اينکه برخي دستگاه‌هاي اداري نيز به اين آموزش‌ها مي‌پردازند، تصريح کرد: برخي دستگاه‌هاي اداري با برگزاري دوره‌هاي آموزشي غيراستاندارد به آموزشگاه‌ها و دستگاه‌هاي مسئول که براساس قانون متولي اين آموزش‌ها هستند آسيب وارد مي‌کنند.

وي در پاسخ به پرسشي در خصوص چرايي عدم حل مشکل اشتغال در چند دهه اخير و تداوم اين معضل در چند نسل اخير کشورمان گفت: پروسه ايجاد اشتغال يک فرآيند است که شامل نيروي انساني، توانمندسازي و مهارت‌آموزشي به نيروهاي کار، به‌کار گير افراد آموزش‌ديده ماهر و اشتغال و توليد مي‌شود، لذا براي حل اين مشکل بايد به همه اجزاي اين چرخه توجه شود.

محمودي با بيان اينکه دولت در سال‌هاي اخير اقدامات خوبي در اين بخش داشته افزود: مجلس نيز با وضع قوانيني مناسب به بهبود اين شرايط کمک کرده است که اين روند بايد تداوم بيابد.

وي با بيان اينکه وضعيت استان سمنان از نظر بيکاري در قياس با ديگر استان‌ها بسيار مطلوب است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه سمنان بعد از استان مرکزي کمترين بيکار را در سطح کشور دارد و اين نشان مي‌دهد که مسئولان استان در اين بخش عملکرد مناسبي داشته‌اند.

مديرکل سازمان فني و حرفه‌اي استان سمنان بر لزوم مهارت‌آموزي به نيروهاي متقاضي کار تاکيد کرد و گفت: عمده مشکل ما در اين حوزه به فارغ‌التحصيلان دانشگاهي برمي‌گردد که در برخي رشته‌ها فاقد مهارت‌هاي لازم براي ورود به بازار اشتغال هستند.

وي از آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي به عنوان راهکاري براي جبران اين معضل نام برد و افزود: سازمان فني و حرفه‌اي چه در سطح ملي و چه در سطح استاني تفاهم‌نامه‌هاي متعددي با دستگاه‌ها داشته و به آموزش نيروها در اين بخش مي‌پردازد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان