تاریخ 1396/03/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون حمايت و سلامت خانواده کميته امداد استان سمنان مطرح کرد:
11ميليارد و 650ميليون ريال در قالب هزينه ازدواج به نيازمندان پرداخت شد

سرويس خبر

317 نوعروس و 220 نفر از فرزندان ذکور تحت حمايت کميته امداد با دريافت کمک هزينه جهيزيه و هديه ازدواج، طي سال 95 راهي خانه بخت شده‌اند.

نوعروسان و فرزندان ذکور تحت حمايت کميته امداد، با فراهم شدن لوازم ضروري خود راهي خانه بخت مي‌‌شوند که خيران با مشارکت در «طرح کوثر» مي‌توانند، ياريگر آنان در تأمين جهيزيه و وسايل مورد نياز زندگي باشند.

به گزارش سايت خبري کميته امداد؛ علي عرب، معاون حمايت و سلامت خانواده کميته امداد استان سمنان با بيان اينکه 537 نفر از نوعروسان و فرزندان ذکور خانواده‌هاي تحت حمايت، زندگي مشترک خود را در سال 95 آغاز کرده‌اند، گفت: 11 ميليارد و 650 ميليون ريال در قالب کمک هزينه تأمين جهيزيه و هديه ازدواج در اختيار نوعروسان و فرزندان ذکور خانواده‌هاي تحت حمايت قرار گرفت تا آنان بتوانند با برپايي ازدواج آسان و ساده زندگي مشترک خودرا آغاز کنند.

وي با اشاره به اينکه از مجموع مبالغ هزينه شده در کمک هزينه ازدواج نيازمندان، دو ميليارد و 650 ميليون ريال توسط سه هزار و 500 نيکوکار در قالب طرح «کوثر»، براي تأمين جهيزيه نوعروسان و هديه ازدواج فرزندان ذکور تحت حمايت، طي سال 95، مساعدت شده است، افزود: 317 نوعروس و 220 نفر از فرزندان ذکور تحت حمايت کميته امداد با دريافت کمک هزينه جهيزيه و هديه ازدواج، طي سال 95 راهي خانه بخت شده‌اند.

معاون حمايت و سلامت خانواده کميته امداد استان سمنان با بيان اينکه هم اکنون 23 نوعروس تحت حمايت کميته امداد استان در انتظار دريافت جهيزيه هستند، گفت: از خيران و نيکوکاران خواستاريم، تا با مساعدت‌هاي خود، کميته امداد را در فراهم کردن زمينه‌هاي ازدواج آسان نوعروسان و فرزندان ذکور خانواده‌هاي تحت حمايت، بيش از پيش ياري کنند.

وي با اشاره به اينکه 16 نفراز فرزندان ذکور خانواده‌هاي تحت حمايت نيز متقاضي دريافت هزينه ازدواج هستند، افزود: يکي از مهم‌ترين اهداف کميته‌ امداد از اعطاء کمک هزينه‌ تأمين جهيزيه و هديه ازدواج به نوعروسان و فرزندان ذکور خانواده‌هاي تحت حمايت ترويج سنت‌هاي حسنه اسلامي است.

علي عرب با بيان اينکه ترويج ازدواج آسان در بين مددجويان تحت حمايت از جمله فعاليت‌‌هاي مهم کميته امداد است، گفت: در سال 95، تمامي پرونده‌هاي در انتظار دريافت جهيزيه و وسايل مورد نياز زندگي نوعروسان و فرزندان ذکور، صفر شده است.

وي با اشاره به اينکه 31 نفر از نوعروسان و فرزندان ذکور خانواده‌هاي ساکن در مناطق محروم با دريافت 460 ميليون ريال کمک هزينه تأمين جهيزيه و هديه ازدواج زندگي مشترک خود را آغاز کرده‌‌اند، افزود: مناطق محروم در اولويت خدمت‌رساني کميته امداد قرار دارند که اميد است با تعامل هر چه بيشتر دستگاه‌هاي اجرايي و نيکوکاران بتوانيم اقدامات قابل توجهي را در اين مناطق به انجام رسانيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان