تاریخ 1396/03/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
شمخاني: مصوبه سناي آمريکا در هيات نظارت بر اجراي برجام بررسي شد

تهران- ايرنا- دبير شوراي عالي امنيت ملي گفت: در جلسه اخير هيات نظارت بر اجراي برجام مصوبه مجلس سناي آمريکا به دقت بررسي و تصميمات لازم براي انجام اقدامات و فعاليت هاي متقابل اتخاذ شد.

به گزارش روز شنبه ايرنا از دبيرخانه شوراي عالي امنيت ملي، علي شمخاني اين گونه اقدامات از سوي آمريکا را فارغ از نسبت حقوقي آن با برجام، رفتاري خصمانه و غير قانوني عليه جمهوري اسلامي ايران عنوان کرد.

وي افزود: تداوم مسير غير سازنده دولت قبلي ايالات متحده آمريکا عليه ايران نشان مي دهد که حکام اين کشور بدون توجه به هنجارهاي پذيرفته شده بين المللي به دنبال بهانه جويي براي افزايش تنش و بي ثباتي در منطقه هستند.

اظهارات ستيزه جويانه وزير امورخارجه آمريکا مصداق بارز توحش مدرن است

دبير شوراي عالي امنيت ملي همچنين درباره گفته هاي اخير رکس تيلرسون وزير خارجه آمريکا گفت: افراط گرايان آمريکا و داعش دو روي يک سکه‌اند که با هدف مشترک و ابزارهاي متفاوت به دنبال تاثير گذاري منفي بر محيط داخلي کشور و امنيتي کردن شرايط جمهوري اسلامي ايران هستند.

شمخاني اظهارات ستيزه جويانه وزير امورخارجه آمريکا را مصداق بارز توحش مدرن دانست و افزود: متاسفانه امروز در منطقه و در عرصه بين الملل افراد و کشورهايي صحبت از ثبات و امنيت مي کنند که خود ريشه و ثمره ناامني، شرارت و توسعه تروريسم هستند.

وي با اشاره به اقداماتي که از سوي مجلس شوراي اسلامي به منظور مقابله با مصوبه اخير کنگره آمريکا دنبال خواهد شد، گفت: يکي از تاثير گذارترين اقدامات براي بسيج مجموعه ظرفيت هاي کشور در مسير برخورد با اقدامات ستيزه جويانه آمريکا، اتخاذ سازوکارهاي قانوني تکليف آور است که در اين راستا مجلس شوراي اسلامي اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

نماينده رهبر معظم انقلاب اسلامي در شوراي عالي امنيت ملي يادآور شد: تجربه شکست خورده تحميل جنگ، تحريم‌هاي همه جانبه و اقدامات تروريستي گسترده عليه ايران نشان داد که انسجام غير قابل خدشه کشور ما که بر پايه حمايت و مشروعيت مردمي استوار است با اقداماتي از اين دست، در معرض آسييب قرار نخواهد گرفت.

شمخاني هدف دشمن از تحريم ها را تاثيرگذاري منفي بر اقتصاد کشور و آسيب پذير کردن جامعه در برابر فشارهاي اقتصادي عنوان کرد و اظهار داشت: اقتصاد مقاومتي و تحکيم ساخت دروني قدرت نظام، فارغ از وجود يا فقدان تحريم، راهبرد محوري کشور براي مديريت تغييرات اقتصادي، سياسي و امنيتي است.

مجموعه سليقه هاي سياسي به دولت ياري دهند

وي با تاکيد بر ضرورت تقويت انسجام ملي در فضاي پس از انتخابات عنوان داشت: با عبور از انتخابات، اکنون بايد رقابت ها به فراموشي سپرده شود و مجموعه سليقه هاي سياسي و رسانه هاي وابسته به آنها با اتخاذ مشي سازنده و همکاري و انسجام بيش از پيش، دولت منتخب را براي تحقق راهبردهاي تعيين شده از سوي مقام معظم رهبري در ابعاد سياسي، اقتصادي و فرهنگي ياري کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان