تاریخ 1396/03/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
«مشق‌ روز» شماره 38
   نويسنده : سيد‌رضا اکرمي

روز يکشنبه 21/3/96 جلسه بزرگداشت شهداي کارمند و مراجعان خانه ملت در مدرسه عالي شهيد مطهري برگزار شد و اينجانب «سيد‌رضا اکرمي»‌ توفيق يافتم دقايقي درباره اين نشست سخن بگويم که مکتوب مي‌کنيم. اين شهيدان 17 نفري و بالاي 40 مجروح، شهيدان و مجروحان در ماه رمضان بودند که ماه رمضان ماه عبادت است و تلاوت قرآن و خدمات‌رساني به ديگران، ولي اين ماه توسط 5 نفر در حرم امام و خانه ملت به خون کشيده شد و تاريخ عبادت را خونين نمود و خدا را شکر که به جلسه پارلمان کشيده نشد تا فاجعه تاريخ پديدار شود.

در اين جلسه توسل بود و مرثيه‌سرايي پيام بود. در اين سخنراني عرض کردم خداوند مي‌فرمايد: « و من قتل مظلوما فقد جعلنا لوليه سلطانا فلا يسرف في القتل انه کان منصورا، اسراء آيه 33»‌ بي‌شک قرباني مظلوم مورد عنايت قرار مي‌گيرد و قصاص تحقق خواهد گرفت.

طبق معمول سخنراني‌هاي بنده به صورت دسته‌بندي القاء مي‌گردد. بدانيم شهداي بدر در صدر اسلام در ماه رمضان انجام گرفت و حضرت رسول اکرم(ص) با موفقيت و عنايت الهي «وَ لَقَدْ نَصَرَکُمُ اللّهُ بِبَدْر وَ أَنْتُمْ أَذِلَّةٌ فَاتَّقُوا اللّهَ لَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ، آل عمران، آيه 123» آن را به انجام رساند. در مطالعات سخنراني‌ به اينجا رسيدم که خرداد ماه در انقلاب اسلامي ايران، ارتحال امام خميني(ره) را در چهاردهم دارد و پانزده خرداد سال 42 و شهداي قم و تهران و ورامين را داريم و سوم خرداد که در سال 61، خرمشهر آزاد شد و النهايه به 17 خرداد 96 مي‌رسيم که فاجعه دردناک حرم امام خميني و خانه ملت رخ داد. بنابراين خرداد ماه، ماهي برجسته و برگزيده است.

در ذهن خود داستان خوارج دوران علي(ع) تداعي شد که در تاريخ آمده، به امام علي(ع) عرضه شد، خوارج همه نابود شدند «هلک القوم باجمعهم» و امام فرمود: خير، خوارج در تاريخ ماندگار «كَلَّاوَاللَّهِإِنَّهُمْ نُطَفٌفِيأَصْلَابِالرِّجَالِوَ قَرَارَاتِالنِّسَاءِ،كُلَّمَا نَجَمَ مِنْهُمْ قَرْنٌقُطِعَ حَتّى يَکُونَ آخِرُهُمْ لُصُوصاً سَلاّبِينَ، نهج‌البلاغه60 » و گهگاه ظهور و بروز مي‌يابند. بنابراين خوارج دوام دارند ولو اندک باشند و از سال 39 هجري به سال 1438 قمري در تهران برسند.

در بحث و سخن به اينجا رسيدم که خوارج داراي چه ويژگي‌هايي مي‌باشند که باز به سخن امام علي(ع) استناد کردم. ايشان مي‌فرمايند «أَلَا وَ إِنَّمُعَاوِيَةَقَادَ لُمَةًمِنَالْغُوَاةِ وَ عَمَّسَعَلَيْهِمُ الْخَبَرَ حَتَّىجَعَلُوا نُحُورَهُمْ أَغْرَاضَ الْمَنِيَّة، نهج‌البلاغه خطبه 51»‌ معاويه عده‌اي از سرکشان و طاغيان و ياغيان را رهبري کرد و آنان را در جهل و بي‌خبري قرار مي‌داد و به قول امروز «شستشوي مغزي» داده و به سادگي مزدوري آمريکا و اسرائيل و عربستان را برعهد خويش قرار مي‌دهند و در صف داعش عضويت مي‌يابند و مي‌گويند اکنون با آمريکا و اسرائيل کار نداريم و بلکه بايد به شيعه بپردازيم و در سوريه و عراق و لبنان کشتار و انفجار و ترور درست مي‌کنند.

ضرورت دارد که هرچه بيشتر و جامع‌تر خوارج امروز و هم‌فکران منافقين سال 60 که در کارنامه خود 17 هزار نفر قرباني را دارند و هفده نفر ديگر به اين 17 هزار نفر اضافه شدند را بهتر بشناسانيم که اين‌ها بي‌بصيرت‌اند، اهل جمودند و سطحي‌نگر مي‌باشند و تاريخ قاعده تکرار دارد «فَلا أُقْسِمُ بِالشَّفَقِ وَ اللَّيْلِ وَ ما وَسَقَ وَ الْقَمَرِ إِذَا اتَّسَقَ، لَتَرْکَبُنَّ طَبَقاً عَنْ طَبَق، فَما لَهُمْ لا يُؤْمِنُونَ، وَ إِذا قُرِئَ عَلَيْهِمُ الْقُرْآنُ لايَسْجُدُونَ، انشقاق آيه 16 به بعد»‌ و بنا نيست که به سرنوشت خوارج صدراسلام و منافقين سال 60 توجه کنند. شما زندگي‌نامه شهداي 17 خرداد از زنان و کارمندان و باغبان حرم امام را بخوانيد که اينان افرادي از طبقه معمولي جامعه بودند و بايد هر باوجداني از خود بپرسد که «فباي ذنب قتلت» به چه جرمي اين خواهران و برادران را به شهادت رساندند و خود را رسواي جهان کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان