تاریخ 1396/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
«مشق روز» شماره 34
   نويسنده : سيد‌رضا اکرمي

آفتي که جامعه اسلامي را تهديد مي‌کند عبارت ‌است از نيت‌خواني و مي‌گويند گرچه رهبر انقلاب اسلامي با صراحت فرمودند که احدي نمي‌داند «من به چه کسي راي مي‌دهم» ولي ما مي‌دانيم مقام معظم رهبري به فلاني راي مي‌دهد. اين نيت‌خواني و بر آن اهتمام داشتن و براي ديگران تبليغ کردن کاري خلاف شرع است و اجتهاد در مقابل نص است و ما چرا اصرار داريم بر خلاف‌نظر رهبري حرف بزنيم و تبليغ کنيم.

موضوع ديگر در بين طلاب وجود دارد که آن هم آفت است و آن ولايت بر فقيه مي‌باشد، عوض اينکه از ولايت فقيه و ولي فقيه اطاعت و پيروي کنند، ولايت بر ولايت فقيه را دنبال مي‌کنند و نظر خود را بر ايشان حاکم مي‌دانند و مي‌گويند با توجه به فلان کلام و فلان دستور نظر رهبري چنين مي‌باشد.

در آيات قرآن و تاريخ اسلام و روايات اهل بيت، بايد به رويدادها و حوادث انقلاب اسلامي، قبل از پيروزي و بعد از پيروزي به ويژه سال 56 تا 57 با مرگ ناگهاني آيت‌الله سيد‌مصطفي خميني در نجف و برگزاري مجالس فاتحه شروع شد و حادثه تبريز و يزد و جهرم و قم شکل ديگري به خود گرفت و آتش زير خاکستر را شعله‌ور ساخت و داستان 17 شهريور و جمعه سياه پهلوي و تغيير دولت‌ها يکي پس از ديگري «آموزگار، شريف امامي، ازهاري و بختيار» چهره کشور را دگرگون ساخت و محمد‌رضا شاه ناگزير به فرار شد و امام خميني پس از 14 سال به تهران بازگشت و حوادث دهه اول انقلاب و جنگ تحميلي «57 تا 67» را بيشتر مورد توجه قرار دهيم و مرور کنيم آنچه را در دهه 60 رخ داد. ترورها و انفجارها و جنگ تحميلي موجب تحکيم انقلاب شد و جمهوري اسلامي با تلخ کامي همه چيز را پشت سرگذاشت و با انتخاب «آيت‌الله خامنه‌اي» رهبري معلوم شد و 28 سال است از آن خاطره تلخ وفات امام راحل مي‌گذرد و ايام‌الله را مرور مي‌کنيم و از درس‌هاي آن بهره بگيريم.

يکي از آيات کريمه قرآن که بسي هشدار‌دهنده مي‌باشد اين‌ آيه است «أَفَمَنْ كَانَ عَلَى بَيِّنَةٍ مِنْ رَبِّهِ كَمَنْ زُيِّنَ لَهُ سُوءُ عَمَلِهِ» است، شواهد روشن و محکمات را مي‌بينيم ولي آنها را ناديده گرفته و متشابهات را مستند قرار دهيم. هر کس اصل انقلاب اسلامي و جمهوري اسلامي و ولايت فقيه و قانون اساسي و رهبري را قبول دارد بايد خودي بدانيم و به جذب حداکثري بپردازيم و دفع حداقلي را مورد توجه قرار دهيم. جاذبه به حد کمال و دافعه به حد نياز. در دنياي امروز که رهبري مقام معظم رهبري به مراتب دشوارتر از عصر امام خميني مي‌باشد، بايد مورد احترام و اهتمام باشد و بر تاييد و تقويت وي مساعدت کنيم که تاييد ولايت فقيه و عاشوراي حسيني مورد توجه امام بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان