تاریخ 1396/03/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مدير کل پدافند غيرعامل استان سمنان
اطلاع‌رساني و افزايش آگاهي عموم مردم بهترين راه براي پيشگيري و مقابله با تب کريمه- کنگو است

سرويس خبر

مدير کل پدافند غيرعامل استان سمنان در جلسه پدافند زيستي که پيرامون تبادل‌نظر و بررسي موضوع بيماري CCHF تب کريمه کنگو که با حضور مديران کل دامپزشکي، محيط‌زيست، عشايري و جهاد کشاورزي، دانشگاه علوم پزشکي و صدا و سيما در استانداري تشکيل شده بود. بهترين راه را براي پيشگيري و مقابله با تب کريمه کنگو اطلاع‌رساني و افزايش آگاهي عموم مردم برشمرد.

ايرج کارخائي افزود فرهنگ سازي در بين مردم با کمک صداوسيما، رسانه‌ها، مطبوعات و فضاي مجازي به‌صورت هوشمندانه و هنرمندانه مي‌تواند از شيوع اين بيماري خطرناک جلوگيري کند.

وي با اشاره به اينکه تاکنون هيچگونه آثاري از بيماري تب کريمه کنگو در استان سمنان مشاهده نشده است. بر آمادگي کامل دستگاه‌هاي اجرايي حوزه پدافند زيستي به منظور پيشگيري و مقابله با اين بيماري در سطح استان سمنان تاکيد نمود.

مدير کل پدافند غيرعامل استان افزود بيماري تب کريمه کنگو يک بيماري مشترک انسان و دام است و کاملا قابل پيشگيري که با رعايت مسائل ايمني و بهداشتي مي‌توان از نشر و شيوع آن جلوگيري کرد.

کارخائي با توجه به موقعيت مهم استان سمنان از لحاظ آب و هوايي و راه‌هاي ارتباطي و ورود و خروج محصولات غذايي و همجوار با استان‌هاي ديگر افزود. استان سمنان منطقه وسيع و داراي محصولات غذايي، کشاورزي و عشايري و محيط‌زيست وسيع است که مي‌طلبد، تا مسائل مربوط با تهديدات زيستي مورد توجه بيشتري قرار گيرد.

مديرکل پدافند غيرعامل استان سلامت مردم را از جمله محور مهم براي دستگاه‌هاي مختلف برشمرد و افزود: سالم بودن غذا خصوصا گوشت مصرفي در ايام ماه مبارک رمضان از برنامه‌هاي مهم دستگاه‌هاي مربوطه است که بايد تلاش کنند، فضاي آرام و اعتمادي را در بين مردم ايجاد کنند.

در ادامه دکتر سعيدي مديرکل دامپزشکي استان ضمن اعلام عدم مشاهده هرگونه بيماري تب کريمه کنگو در استان گزارش کاملي را از وضعيت شيوع بيماري‌هاي و راه‌هاي مقابله آن و اقداماتي را که از ابتداي سال تاکنون در پيشگيري از شيوع اين بيماري انجام دادند و ارائه کردند.

در ادامه دکتر دامنگير مديرکل محيط زيست استان خواستار رسيدگي هرچه بيشتر به وضعيت کشتارگاه‌هاي استان براي حفظ محيط‌زيست در سطح استان شد. وي همچنين توجه به محل نگهداري دام و توجه به ورود و خروج دام را از استان از جمله موارد مهم رعايت و پيشگيري از اين بيماري برشمرد. همچنين دکتر حسيني مديرکل عشايري استان ضمن ارائه گزارش بر برگزاري دوره‌هاي آموزشي براي عشاير در اين حوزه تاکيد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان