تاریخ 1396/03/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
11 هزار نفر سمناني تاکنون در جشنواره کتابخواني رضوي شرکت کرده‌اند

سرويس خبر

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان گفت: از نوزدهم فروردين تا هشتم خرداد 96 حدود 11 هزار نفر از اهالي اين استان به صورت مکتوب و اينترنتي در هفتمين جشنواره کتابخواني رضوي شرکت کرده‌اند.علي سماکوش در گفت‌و‌گو با خبرنگاران افزود: مهلت شرکت در هفتمين جشنواره کتابخواني رضوي از نوزدهم فرودين 96 آغاز شده و تا يکم ماه تير ادامه دارد.

وي اظهارداشت: براي ترويج فرهنگ رضوي، گسترش کتابخواني و بهره‌مندي از سيره ائمه معصومين(ع) به ويژه حضرت امام رضا(ع) از طريق مطالعه کتاب‌هاي مرتبط هفتمين جشنواره کتابخواني رضوي برگزار مي‌شود.وي با بيان اين که در اين جشنواره براي شرکت‌کنندگان 6 کتاب در نظر گرفته شده است، گفت: براي کودکان چهار تا 11 ساله کتاب «10 قصه از امام رضا(ع)» براي نوجوانان 12 تا 17 ساله کتاب «ماه غريب من» و براي جوانان و بزرگسالان از 18 ساله به بالا کتاب‌هاي «مهارت‌هاي زندگي در سيره رضوي»، «امام رضا (ع) و زندگي» و «بانوي ملکوت و چلچراغ » در نظر گرفته شده است.مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان تصريح کرد: کتاب «بانوي ملکوت» ويژه حضرت فاطمه معصومه(س) و کتاب «چلچراغ» مربوط به حضرت احمدبن موسي(ع) است و افراد 18 ساله به بالا مي‌توانند از بين 4 کتاب مختص جوانان و بزرگسالان يک کتاب را براي شرکت در مسابقه مطالعه کنند.سماکوش يادآور شد: براي ثبت‌نام در مسابقه 2 شيوه مکتوب و اينترنتي در 2 قالب فردي و خانوادگي در نظر گرفته شده است و علاقه‌‌مندان مي‌توانند با مراجعه به کتابخانه‌هاي عمومي، اين کتاب‌ها را به امانت بگيرند و يا با مراجعه به سايت www.iranpl.ir فايل پي. دي. اف اين کتاب‌ها را دانلود کنند.

سماکوش ادامه داد: همچين افراد مي توانند براي حضور در اين جشنواره به صورت اينترنتي به پايگاه www.shamstoos.ir مراجعه کنند.

وي بيان داشت: کودکان مي‌توانند داستان‌هاي کتاب 10 قصه از امام رضا(ع) را با دريافت برگه نقاشي از کتابخانه‌هاي عمومي سراسر استان نقاشي کنند و يا قسمتي از کتاب که برايشان جذاب بوده است را بازگو کنند و به شناسه @recive_ketabclip با هشتگ #کتابخواني- رضوي ارسال کنند.

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان يادآور شد: علاقه‌مندان به شرکت در اين مسابقه مي‌توانند، با مراجعه به کتابخانه‌هاي عمومي استان به دريافت برگه مربوط به مسابقه و شرکت در مسابقه به صورت انفرادي يا خانوادگي اقدام کنند و پاسخنامه را پس از تکميل به يکي از کتابخانه‌هاي عمومي سطح استان تحويل و يا به نشاني الکترونيک farhangi@iranpl.ir ارسال نمايند.

ادامه در صفحه 4


نسخه چاپي ارسال به دوستان