تاریخ 1396/03/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اوج انتظارات مردمي در فعال شدن فرودگاه سمنان

طي چند ماه اخير مسوولان استان و شهرستان سمنان بارها در فرودگاه سمنان حاضر شدند و از راه‌اندازي فرودگاه مرکز استان خبر دادند.

اخباري که موجي از شور و اميد را در بين مردم سمنان و شهرستان‌هاي همجوار براي تحقق يکي از آرزوها و مطالبات ديرينه خود به وجود آ ورد.به طوري که همگان براي افتتاح اين فرودگاه و برقراري پروازهاي مسافري به داخل و خارج کشور لحظه شماري مي‌کردند.

سرانجام چندي پيش با حضور رياست محترم جمهور به سمنان ،مهم‌ترين و اصلي‌ترين بخش فرودگاه به بهره برداري رسيد.

از آن زمان تاکنون در محافل عمومي و خصوصي ، اين سوال مرتبا مطرح مي‌شود که چرا فرودگاه سمنان فعال نشده است؟ مگر اين فرودگاه راه اندازي نشد؟مگر رئيس جمهور محترم با هواپيما به مرکزاستان نيامد و باند فرودگاه را افتتاح نکرد؟ پس دليل عدم پاسخ مسولين استان به مطالبه جدي مردم چيست؟

عملياتي شدن فرودگاه سمنان براي مردم آنقدر مهم و حياتي بود که حتي حجت الاسلام و المسلمين شاهچراغي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان هم در يکي از خطبه‌هاي نماز جمعه سمنان ، بنا بر گزارش و وعده مسولين ،خبر خوش برقراري پرواز از فرودگاه مرکز استان به مشهد مقدس را به مردم مومن و مذهبي سمنان نويددادند ليکن هفته‌ها از سفر رييس محترم جمهور به استان مي‌گذرد و اتفاق خاصي را در اين فرودگاه شاهد نيستيم و گويي به بوته‌ي فراموشي سپرده شده است!

تا چه زماني اين مردم بايد صبوري کنند؟

از استاندار محترم مي‌خواهيم به همان ميزاني که براي فرودگاه شاهرود وقت مي‌گذارند براي فرودگاه مرکز استان هم وقت بگذارند.اگر مرز هوايي را براي فرودگاه ديگر استان از هيات دولت درخواست مي‌کنند، براي سمنان هم اين تقاضا را مطرح کنند.ضمن آنکه براي برقراري پرواز از فرودگاه سمنان به ساير نقاط کشور و عتبات عاليات (بنا به فرمايشات مکرر ايشان) هم پيگير باشند.

گرچه از نماينده محترم مردم سمنان ، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي هم انتظار بيشتري مي‌رود تا در خصوص مطالبات مردم حوزه انتخابيه و به‌طور خاص فرودگاه سمنان تلاش مضاعفي را مصروف نمايند و خواسته به‌حق مردم سمنان را به گوش مسولين رسانده و تا تحقق آن دست از تلاش برندارند.ضمن آنکه هنوز وعده ايشان به مردم سمنان که گفته بودند ديگر شاهد اين جمله که سمنان تنها مرکز استان فاقد فرودگاه در کشور مي‌باشد نخواهيم بود، محقق نشده است.

لذا تا زماني که اين فرودگاه پروازي نداشته باشد فرقي بين داشتن و نداشتن فرودگاه نخواهد بود. به‌عبارت ديگر سمنان همچنان تنها مرکز استان فاقد فرودگاه در کشوراست چون هيچ پرواز مسافري در آن انجام نمي‌شود.

فرودگاه براي مردم است و مردم سمنان هم هنوز از طريق فرودگاه شهرشان به ساير نقاط پروازي نداشته اند.همين انتظار و خواسته هم از فرماندار محترم و اعضاي محترم شوراي شهر به ويژه اعضاي شورايي که از سوي مردم انتخاب شدند ، مي‌رود.در هرصورت مسولان استان و شهرستان بدانند که برخورداري مرکز استان از داشتن فرودگاهي جامع و استاني در سمنان ، با برقراري پرواز ، مرزهوايي و …..خواسته جدي نه تنها مردم فهيم شهرستان سمنان، بلکه مردم عزيز ساير شهرستان‌هاي همجوار استان هم مي‌باشد.پس اگر نگاه استاني و شهرستاني به فرودگاه سمنان داشته باشيم که بايد داشته باشيم، تلاش بيشتر استاندار محترم و نماينده عزيز و فرماندار محترم شهرستان سمنان را براي اجابت به مهمترين خواسته مردم استان را بايست شاهد باشيم و از اقدامات نمايشي و پروپاگاندايي بپرهيزيم.

عزيزان مسئول؛ استاندار، فرماندار و نماينده ي مردم شريف شهرستان‌هاي سمنان،مهديشهر وسرخه؛ بياييد براي مردم نجيب ،فهيم و شهيد پرور اين خطه از ايران اسلامي پايان اين انتظار سخت باشيد.

بدون شک ما هم لحظه به لحظه پيگير بوده ومطالبه گر خواهيم بود.

يک شهروند سمناني


نسخه چاپي ارسال به دوستان