تاریخ 1396/03/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نوبخت:
موفقيت دولت است که در رقابت هاي انتخاباتي، صحبتي از کاهش تورم بيان نشد

معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان برنامه و بودجه گفت: اين موفقيت دولت يازدهم است که در رقابت هاي انتخاباتي رياست جمهوري دوازدهم، کانديدايي از برنامه خود براي کاهش تورم، سخني به ميان نياورد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، محمدباقر نوبخت شامگاه پنجشنبه در برنامه زنده تلويزيوني شبکه باران سيماي مرکز گيلان افزود: هر واحد توليدي اعم از صنعتي و کشاورزي که نيرويي را اشتغال به کار کند، حق بيمه سهم کارفرما را ما پرداخت مي کنيم.

وي گفت: اين موضوع، برنامه ملي است که در ايران مي خواهيم اجرا کنيم و در هر استان اقداماتي که بايد انجام شود را بازگو مي کنيم.

نوبخت با تقدير و تشکر از حضور مردم در انتخابات 29 ارديبهشت ماه گفت: موضوع ممتاز اين انتخابات، حضور همه ايرانيان چه داخل و چه خارج از کشور است و با يک جلوه، اعتقادشان را براي اعتلاي ايران نشان دادند و مردمسالاري واقعي را به نمايش گذاشتند.

وي اضافه کرد: اگر بر پايه ميزان مشارکت و انتخاب بخواهيم به مردم ايران امتياز بدهيم، امتياز بسيار ارزشمندي نسبت به انتخابات گذشته دارند و آنها براي ما اين فرصت را ايجاد کردند تا کارهاي نيمه تمام را تمام کنيم.

درگيري در منازعات سياسي، ما را از توسعه و رفاه مردم مغفول مي کند

نوبخت با تاکيد بر اينکه از فرداي بعد از انتخابات، تداوم خدمت به مردم را مد نظر داشتيم، تصريح کرد: اگر درگير منازعات سياسي شويم، هويت اصلي که توسعه، پيشرفت و رفاه مردم است، مغفول خواهند ماند.

سخنگوي دولت با بيان اينکه در چهار سال گذشته تمامي شاخص ها مثبت و اميدبخش بوده، گفت: يکي از اين موارد، کاهش، کنترل تورم و رشد اقتصادي بود که رشد اقتصادي منفي هفت به مثبت هفت تبديل شد و در رقابت هاي انتخاباتي هم ديديم که هيچ کانديدايي بر خلاف سال 92 ، از تورم و کنترل آن حرفي نمي زد.

درنخستين اقدام در گيلان، امور زيربنايي و عمراني مورد توجه قرار بگيرد

رئيس سازمان برنامه و بودجه در ادامه سخنانش با اشاره به اهميت امور زيربنايي گفت: در ماه هاي آينده مردم صداي سوت قطار را مي شنوند و اولين اقدام براي گيلان، وصل شدن اين استان به شبکه ريلي است.

وي اظهار کرد: بعد از اتصال رشت به شبکه ريلي که حرکت قطار با سرعت 160 کيلومتر گردشگران را به خود معطوف مي کند، بايد اين مسير را به سمت انزلي و آستارا براي اقتصادي شدن آن ادامه دهيم.

نوبخت احداث کنار گذرهايي همچون سنگر - سياهکل، لنگرود و تالش را از جمله برنامه هاي ديگر براي استان در بخش راه عنوان کرد و با اشاره به اهميت مسائل زيست محيطي و ضرورت برنامه ريزي براي توجه به آنها گفت: دو رودخانه زرجوب و گوهررود رشت، بدليل پسماندهاي صنعتي و غيره، آلوده شده اند که دو سال قبل، 500 ميليارد ريال اعتبار براي پاکسازي آنها پرداخت کرديم.

وي خاطرنشان کرد: اگرچه اين ميزان براي پاکسازي اين رودخانه ها کافي نيست، اما نخست مطالعات بايد انجام شود.

سخنگوي دولت همچنين با بيان اينکه تعدادي واحد صنعتي آماده وجود دارد که با همه ظرفيت کار نمي کنند، افزود: مبادله اي با واحدهاي توليدي و صنعتي استان خواهيم داشت به اين صورت که به اين واحدها متناسب با اشتغالزايي شان براي جوانان تحصيلکرده، تسهيلات داده مي شود.

وي ادامه داد: اين تسهيلات با تسهيلات طرح رونق توليد که سال گذشته به واحدهاي توليدي پرداخت شده، متفاوت است و اين واحدها بايد متعهد شوند که متناسب با تسهيلات، اشتغال ايجاد کنند.

نوبخت همچنين به اجراي برنامه هاي فرهنگي و نشاط براي جوانان تاکيد و بيان کرد: با فعال کردن خانه جوانان در استان، مي توانيم به برنامه هاي فرهنگي و نشاط جوانان بپردازيم و در حال حاضر، کارفرماياني که جواني را مشغول به کار کنند، حق بيمه اي را که به عنوان حق کارفرما بايد بپردازند، از سوي دولت پرداخت مي شود.

محصولات کشاورزي مورد حمايت قرار مي گيرند

نوبخت يکي ديگر از سرفصل هاي برنامه ها را کشاورزي عنوان کرد و گفت: گيلان، استاني کشاورزي است و محصولاتي همچون چاي و پيله ابريشم را بصورت تضميني خريداري مي کنيم.

وي اضافه کرد: همچنين در راستاي حمايت و صيانت از محصولات کشاوري، از واردات در زمان برداشت جلوگيري کرده ايم.

وي همچنين با اشاره به توجه دولت به اقشار آسيب پذير گفت: در اين راستا ، مستمري 70 هزار توماني افراد تحت پوشش کميته امداد يا بهزيستي از 70 به 240 هزار تومان افزايش يافته، هرچند لازم است ولي کافي نيست.

وي از کميته امداد و بهزيستي خواست طرحي را براي رفع مشکل افراد تحت پوشش اين نهادهاي حمايتي ارائه دهند تا سريع تر، مشکلات آنان ساماندهي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان