تاریخ 1396/03/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
امنيت در سايه اقتدار و عزت

در فرهنگ لغت دهخدا لغت امنيت را بي‌خوفي و امن، بي‌بيمي، ايمني، جاي امن، ايمن شدن و در امان بودن معنا مي‌‌کند. امنيت دادن؛ راحت و آسوده و بي‌بيم گردانيدن؛ مملکت را امنيت داده است. آنچه در اين سالها مردم با تمام وجود احساس کرده‌اند معناي واقعي امنيت در سايه تلاش سربازان گمنام در کشور بوده است.

عليرغم نا امني‌هاي بي‌شمار در کشورهاي همسايه و شنيدن اخبار دلخراش از انفجارها و بي‌خانماني مردم بي‌گناه بيشتر از گذشته معناي واقعي امنيت را درک مي‌‌کنيم.

امروز مردم از نام وزارت اطلاعات احساس آرامش مي‌‌کنند، احساس مي‌‌کنند پنجه فولادين آن بر گردن تروريست‌ها است اما با مردم مهربان است. يکي از رسالت‌هاي وزارت اطلاعات اين است که براي جامعه آرامش ايجاد کند و نامش براي مردم امنيت آفرين باشد.

امنيت، سبب شادابي و نشاط جامعه مي‌‌شود، بدون امنيت و نشاط خيري به جامعه و کشور نمي‌رسد و زمينه نارضايتي و دلسرد کردن مردم فراهم مي‌‌شود.

کاري که سربازان وزارت اطلاعات بدون توقع و چشمداشت در راستاي امنيت انجام مي‌‌دهند شايسته تقدير است و ما بايد از اين همه تلاش آنان قدرداني کنيم.

اقدامات مأموران اطلاعات منجر به خنثي سازي توطئه‌هاي دشمنان و عوامل ضد انقلاب و نيز جلوگيري از ايجاد بحران‌هاي اجتماعي مي‌‌شود. صهيونيست‌هاي مستکبر براي اينکه منافع مسلمانان را به غارت ببرند و کرامت مسلمانان را از بين ببرند، پروژه اسلام هراسي را در دنيا به راه انداخته‌اند.

امروز دنياي استکبار تلاش مي‌‌کند تا اسلام را با چهره داعش به جهانيان معرفي کند اما به حول و قوه الهي پرچم اسلام در سراسر گيتي طنين انداز مي‌‌شود. در سايه امنيت موجود در جمهوري اسلامي ايران هيچ گروه انحرافي در کشور نمي‌تواند عرض اندام کند.

برقراري اين امنيت به اين معني نيست که دشمن در صدد آسيب رساندن نبوده بلکه دشمن تمامي سعي و تلاش خود را داشته تا بتواند ضربه‌اي به بدنه کشور وارد کند.

در ايران از يک سو همدلي و از سوي ديگر همراهي و همگامي نيروهاي مؤثر در تامين آرامش و امنيت کشور نظير وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران، نيروي انتظامي، قوه قضائيه و نيز ستاد‌هاي بالا دستي باعث شد راه نفوذ و توطئه‌هاي دشمنان خنثي شود.

مردم به خوبي درک مي‌‌کنند که در کشورهاي اطراف بوي باروت و انفجار به مشام رسيده و رنگ خون ديده مي‌‌شود اما در کشور ما خوشبختانه به سبب وجود نيروها و سربازان گمنام امام زمان (عج) امنيت وجود دارد.

اشراف اطلاعاتي سربازان گمنام امام زمان (عج) مثال زدني است. تا کنون دشمن ده‌ها مورد توطئه به منظور آسيب رساندن به امنيت کشور تدارک ديده و امکاناتي نيز در راستاي انفجار بمب فراهم کرده بود که اين توطئه‌ها در تمامي نقاط تحت اشراف اطلاعاتي سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار گرفت و تا به امروز موفق به اجراي اين دسيسه‌ها نشدند.

يکي از مأموريت‌هاي ذاتي وزارت اطلاعات، تأمين امنيت نظام و مردم است و طبيعتاً سهم مهمي در دست آوردهاي امنيتي داشته است. علاوه بر آن، برخي از عملکردها و اقدامات اين وزارتخانه، قابل ارائه مستقيم به افکار عمومي نيست و طبعاً مردم از آن آگاه نيستند ولي در تأمين و ايجاد رضايت مندي آنها مؤثر بوده است.

فرزندان ملت در وزارت اطلاعات همواره تلاش مي‌‌نمايند با توکل بر خدا و توجه به شرع، قانون و اخلاق، صيانت از منافع ملي و ارزش‌هاي مقدس نظام جمهوري اسلامي را بر خود فرض کرده و با بهره مندي از رهنمودهاي حکيمانه حضرت امام راحل (ره) و مقام معظم رهبري (مدظله العالي)، مأموريت‌هاي ذاتي اين وزارت خانه را پي گيري نمايند.

در ادامه اشاره‌اي مختصر به فعاليت‌ها و تلاش‌هاي سربازان گمنام امام زمان خواهيم داشت:

1- تلاش براي حفظ انسجام ملي، اجتماعي و سياسي کشور و صيانت از سرمايه‌هاي اجتماعي، مذهبي، سياسي و اقتصادي، از جمله محورهايي است که در مأموريت‌هاي داخلي اين وزارت خانه به آن توجه جدي شده و جزو سياست‌هاي اصلي است.

2- ادارات کل اطلاعات استان‌ها، با حضور مؤثر خود در شوراي تأمين استان و شوراي تأمين شهرستان‌ها، نقش مؤثري در شناسايي و ارائه‌ي مشکلات امنيتي استان به دستگاه‌هاي ذي‌ربط و تلاش براي کاهش يا برطرف نمودن مشکلات امنيتي استان‌ها و شهرستان‌ها دارند. وزير اطلاعات تأکيد زيادي در خصوص تعامل مؤثر ادارات کل استان‌ها با مسوولين محترم استاني داشته‌اند.

3- صيانت از دستاوردهاي علمي - فناوري ج. ا.ا به ويژه در حوزه‌ي هسته‌اي و دستگيري عوامل ترور دانشمندان کشور، موجب تقويت بالندگي و اعتماد جامعه به سرمايه‌ها و توانايي‌هاي خويش شده است.

4- پيگيري شکايات و مطالبات مردمي به ويژه درخواست‌هاي آنها در حوزه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي، از جمله اقدامات اين وزارت بوده و تمامي شکايت‌ها و درخواست‌هاي مطروحه (به ويژه در سفرهاي استاني) پي گيري و به نتيجه رسيده است. در اين مهم، توجه ويژه‌اي به حقوق مردم و حق الناس شده است.

5- پي گيري مشکلات و مسائل مرتبط با زندگي روزمره‌ي مردم، مشکلات سازمان‌ها و دستگاه‌هاي خدمت رسان و... و ارائه‌ي اخبار جمع بندي شده به مسوولين ذي ربط، اثر مستقيمي در کاهش مشکلات داشته است.

6- حفاظت و صيانت از منافع ملي از ديگر محورهاي مهم و قابل توجه اين وزارت بوده است. نظارت اطلاعاتي واجا باعث شده است در بسياري از موارد از حيف و ميل اموال عمومي جلوگيري و يا از انتقال بي‌مورد منافع به بيگانگان ممانعت شود. علاوه بر آن، صيانت نرم از مراکز عامل المنفعه (نيروگاه‌ها و سد‌ها و....) از ديگر اقدامات انجام شده در اين راستاست.

7- توسعه‌ي دايره‌ي آگاهي بخشي‌ها و توجيهات اقشار مختلف جامعه و توليد و ارائه‌ي بسته‌هاي مختلف توجيهي و آموزشي در حوزه‌هاي مرتبط با مأموريت‌هاي اين وزارت به اقشار جامعه (علما، روحانيون، دانشگاهيان و....)، از ديگر اقدامات تعاملي اين وزارت است.

8- پديده‌ي شوم ريگي و جند‌الشيطان، سال‌ها افکار عمومي را تحت تأثير قرار داده و اين گروهک، با اقدامات ضد امنيتي خود (بمب‌گذاري و ترور....) منطقه‌ي شرق کشور و امنيت عمومي را با تهديد مواجه ساخته بود که وزارت اطلاعات، با عمليات پيچيده و گسترده، وي را دستگير و باند او را منهدم نمود.

9- مقابله با باندها و گروه‌هاي سازمان يافته‌ي مواد مخدر در سطح داخلي و خارجي که با حمايت و پشتيباني دشمنان و سرويس‌هاي اطلاعاتي در صدد نابودي و تهي سازي جامعه به ويژه نسل جوان هستند، از ديگر اقدامات وزارت است که با هدف صيانت و حمايت از جامعه در برابر اين تهاجم ضد انساني در سطح وسيعي صورت پذيرفته است که بسيار تحسين برانگيز بوده است.

10- مقابله‌ي فراگير و گسترده با توطئه‌هاي ضد انساني و ضد مردمي دشمن در حوزه‌ي جنگ نرم که با هدف انحراف افکار عمومي به ويژه جوانان و اقشار تأثيرگذار در سطح وسيعي صورت گرفته است، باعث افزايش احساس سربلندي و رضايت عمومي در همه‌ي اقشار و همکاري و همراهي به جامعه در مقابله با جنگ نرم شده است.

11- مقابله با گروه‌ها و جريان‌هاي سودجو و انحرافي اخلاقي، فرقه‌اي و ديني - بعضاً وابسته به بيگانه - که در صدد خشکاندن ريشه‌هاي اعتقادات ديني و مذهبي جامعه به ويژه جوانان بوده‌اند، از ديگر اقدامات وزارت محسوب مي‌‌شود. در اين خصوص، گروه‌هاي بسياري مورد شناسايي و برخورد قرار گرفته‌اند و يافته‌ها نيز نشان مي‌‌دهند که دشمن سرمايه گذاري وسيعي در اين خصوص انجام داده است. اين امر نيز با توجه به مطالبه مردم و جامعه در خصوص مقابله با اين جريانات موجب رضايتمندي وسيعي در جامعه شده است.

12- مقابله با توطئه‌هاي وسيع و مستمر دشمنان در جهت ايجاد و تشديد اختلافات اقوام و اقليت‌ها از ديگر اقدامات وزارت است. همانگونه که ملت شريف مطلعند، دشمن با استفاده از منابع و عوامل خود سرمايه گذاري وسيعي در اين خصوص انجام داده است که وزارت از اين ناحيه با مطالبه‌ي جدي مردم جهت مقابله با اين توطئه‌ها و گروه‌هاي افراطي و تروريستي قومي- مذهبي وابسته روبرو بوده است. وزارت در اين خصوص نيز دستاوردهاي مهمي داشته است و احساس رضايت عمومي در قبال اين اقدامات هوشمندانه وزارت به ويژه در مناطق قومي مشاهده مي‌‌شود. کشف توطئه‌هاي وسيع آمريکا و عوامل وابسته در مناطق قومي، مرزي و... از دستاوردهاي مهم وزارت در اين عرصه بوده که به وحدت اقوام و مذاهب ايراني کمک کرده است.

13- نفوذ و ضربه زدن به شبکه‌ها و سيستم‌هاي امنيتي دشمنان و سرويس‌هاي آنان از ديگر اقدامات افتخار آفرين وزارت بوده که بنابر اعتراف دشمن، آنان را به ستوه آورده است. اين گروه از اقدامات که نشان از ظرفيت و توان تهاجمي بالاي وزارت دارد، موجب سربلندي و افتخار جامعه و مردم گرديده است. پيام‌ها و اظهارات تشکر آميز جامعه منعکس کننده‌ي رضايت و خرسندي مردم در اين ارتباط بوده است.

14- گسترش اقدامات و فعاليت‌هاي وزارت در مقابله با فساد اقتصادي نظير: پولشويي، سودجويي‌هاي شخصي، شرکت‌هاي هرمي، فرار مالياتي و...، به عنوان يکي از مطالبات جدي و هميشگي مقام معظم رهبري (دامت برکاته) و مردم و اقشار اجتماعي از ديگر اقدامات وزارت محسوب مي‌‌شود که در پي آن، رضايتمندي گروه‌هاي کثيري از جامعه و مسئولان را به دنبال داشته است. مقابله با رشد شرکت‌هاي هرمي که مخرب اقتصاد و امنيت اجتماعي بوده‌اند، پيگيري پرونده‌هاي فرار مالياتي کلان و مقابله با پولشويي از اقدامات مهم وزارت در اين عرصه بوده است. درخواست تشديد اين اقدامات از سوي جامعه حاکي از رضايت مردم از اين اقدامات و اهميت آن است.

15- کمک به کاهش آثار تحريم اقتصادي بر مردم و جامعه نيز از اقدامات مهم وزارت به حساب مي‌‌آيد. از آنجا که دشمن در گسترش تحريم‌هاي هوشمند عليه ايران برنامه‌هاي وسيعي را دنبال مي‌‌کند (که در آنها مردم هدف اصلي به شمار مي‌‌روند) لذا وزارت در اين خصوص در يک همت عالي و فراگير، تلاش‌هاي گسترده‌اي را جهت مصون سازي از آثار تحريم در دستور کار داشته که بحمدالله در بخش‌هاي قابل توجهي موفق عمل کرده است. بنابراين، ناکامي دشمن در تحقق اهداف تحريم از نتايج اين اقدامات بوده که دشمن به طور مستقيم و غير مستقيم به آن اعتراف نموده و جامعه ايران را ستوده است.

16- شناسايي و مقابله با گروه‌ها و افراد وابسته که قصد اخلال در امنيت و نظام اقتصادي را در بازار ارز، طلا و خدمات استراتژيک و.... داشته‌اند، از ديگر اقدامات وزارت بوده که رضامندي وسيعي را در پي داشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان