تاریخ 1396/03/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي؛
?? پروژه راهسازي و راهداري در استان سمنان اجرا شد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل راه و ترابري استان سمنان از اجراي 30 پروژه راهسازي و راهداري در قالب اقتصاد مقاومتي طي سال 95 در سطح استان خبر داد و گفت: اين مهم در سال جاري تقويت مي‌شود.

عبدالمجيد نژاد صفوي به احداث بلوار ورودي کلاته خيج از بزرگراه شاهرود- آزادشهر، اشاره کرد و گفت: احداث باند دوم محور منشعب از باند اصلي شاهرود- آزادشهر به‌سمت کلاته خيج و سپس روستاي خيج با انجام عمليات خاکي اين محور در حال انجام است.

وي افزود: عمليات اين پروژه به دليل کم عرض و دو طرفه بودن و بالا رفتن احتمال تصادف‌ها با احداث باند دوم ضمن افزايش ايمني، از تصادفات احتمالي به خصوص رخ به رخ جلوگيري به عمل خواهد آورد.

مديرکل راه و ترابري استان سمنان همچنين ادامه داد: اين پروژه به طول هفت کيلومتر در دوقطعه است که قطعه اول آن از ابتداي جاده اصلي شاهرود- آزادشهر به طرف کلاته خيج به طول پنج کيلومتر و قطعه دوم آن از شهر کلاته خيج به سمت روستاي خيج به‌طول دو کيلومتر است.

نژادصفوي گفت: اين عمليات نيز از اهداف عمل بهتحقق فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر اقتصاد مقاومتي بوده که با همت نيروهاي راهداري شاهرود در حال انجام است که سعي بر اين است ظرف مدت دو ماه به بهره‌برداري برسد.

وي ياداور شد در سال 95 به همت همکاري راهداري استان تعداد 30 پروژه راهسازي و راهداري در قالب اقتصاد مقاومتي در سطح استان انجام و با برنامه‌ريزي انجام شده اميدواريم در سال جاري نيز اقدام مشابهي انجام خواهد شد.

مديرکل راه و ترابري استان سمنان اظهار داشت: اميدواريم با تمهيدات و اقدامات به عمل آمده شاهد سير نزولي تصادف‌هاي جاده‌اي و تلفات ناشي از آن در استان باشيم.

نژادصفوي همچنين از آغاز عمليات آسفالت محور بيارجمند- خانخودي به طول 20 کيلومتر خبر داد و گفت: مراحل زيرسازي تعريض اين محور در قالب پروژه‌هاي اقتصاد مقاومتي انجام گرفته و اجراي آسفالت آن از امروز آغاز شد.

وي اضافه کرد: در طول محور بهسازي شده تعداد 54 دستگاه پل احداث شده است و عمليات خاکي به صورت 100 درصد توسط همکاران اداره راه و ترابري بيارجمند و ميامي انجام گرفته است.

مديرکل راه و ترابري استان سمنان با بيان اينکه عمليات آسفالت پروژه توسط پيمانکار انجام مي‌گيرد که تمام سعي مجموعه بر اين است تا پايان ماه پر خير و برکت رمضان محور به بهره‌برداري برسد، گفت: با عنايت دولت و سرمايه‌گذاري بسيار کلان در حوزه راهسازي در آينده نزديک شاهد شکوفايي اقتصاد در استان خواهيم بود.

نژادصفوي افزود: اين محور بخشي از مسير بيارجمند-بردسکن- خراسان رضوي است که در صورت ادامه کار و بهسازي مسير و امکان تردد مسافر و بار در اين محور شاهد کاهش زمان و هزينه سفر، حمل بار، کاهش آلاينده‌ها و مصرف سوخت، ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي و نهايتا مهاجرت معکوس منطقه بيارجمند خواهيم بود.

وي تصريح کرد: با احداث اين محور در قالب اقتصاد مقاومتي مبلغ 20 ميليارد ريال صرفه‌جويي شده است.

مديرکل راه و ترابري استان سمنان همچنين از انجام عمليات محور خاکي روستاي کلامو به قلعه نو خرقان از توابع شهرستان شاهرود خبر داد و گفت: علي رغم اينکه اين محور در حوزه استحفاظي اين اداره کل قرار ندارد و از محورهاي بين مزارع است. براي افاه حال مردم اين منطقه و درخواست اهالي و در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي، اين جاده توسط دستگاه‌ها، ماشين آلات و نيروهاي راهداري شهرستان تعريض شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان