تاریخ 1396/03/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در جلسه هيات دولت؛
روحاني: دولت دوازدهم کارآمدتر و کم‌ اشتباه‌تر خواهد بود

رئيس جمهوري با تبريک به ملت ايران بخاطر خلق حماسه عظيم و بزرگ 29 ارديبهشت، تاکيد کرد: دولت دوازدهم ان‌شاء الله دولتي کارآمدتر و کم‌ اشتباه‌تر خواهد بود و با گوشي شنواتر به خواست و مطالبات مردم توجه کرده و با بازواني پرقدرت‌تر براي اقدام و عمل در مسير رسيدن به اهداف ملي گام برخواهد داشت.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، دکتر حسن روحاني عصر يکشنبه در جلسه هيات دولت با تاکيد بر اينکه 'ما همه تلاش خود را براي رسيدن به اين اهداف بکار خواهيم بست'، اظهارداشت: دولت دوازدهم با گام‌هايي استوارتر در مسير پيشرفت و تعالي کشور، قدم خواهد گذاشت و اگر همه با هم متحد و يکدل باشيم، مطمئناً به اهداف بلندمان دست خواهيم يافت.

روحاني با اشاره به اينکه' حقيقتاً هيچ زبان و قلمي قادر نيست تا صحنه حضور مردم در اين انتخابات را تبيين کند و زبان براي تشکر از مردم وفادار به کشور و سرنوشت خود قاصر است'، گفت: ملت ايران در اين انتخابات نشان دادند که بي‌نهايت نسبت به سرنوشت کشور مسئوليت‌پذيرند و در اين انتخابات فقط گزينش يک سياستمدار و يا سياستمداران مطرح نبود، بلکه مردم در واقع نسبت به آينده کشور و جامعه خود مي‌خواستند، تصميم‌گيري کنند و اين کار را به انجام رساندند.

رئيس جمهوري با بيان اينکه مردم در اين انتخابات نشان دادند که به راه انقلاب و سرنوشت کشور و آينده فرزندان خود دلبسته هستند، تأکيد کرد: صندوق 40 ميليوني آراء مردم در حقيقت صندوق اعتماد ملي، سرمايه اجتماعي و سرمايه بين‌المللي براي ملت ايران بود که خوشبختانه اين تعداد رأي در آستانه 40 سالگي انقلاب اسلامي رقم خورد.

روحاني با تاکيد بر اينکه 'در اين انتخابات به خوبي صداي مردم شنيده شد'، افزود: در اين انتخابات، صداي جوان‌هايي که مي‌خواستند از آينده بهتر کشور و زندگي خود اطمينان پيدا کنند و صداي دختران و زناني که مي‌خواستند از فرصت برابر براي فعاليت‌هاي اجتماعي سخن بگويند، صداي همه خانواده‌هايي که نسبت به آينده فرزندان خود نگراني‌هايي داشتند، صداي همه اقليت‌هاي قومي و مذهبي که مي‌خواستند مطمئن به اجراي دقيق حقوق شهروندي باشند و صداي مردمي که از دروغ‌ها و تهمت‌ها ناليدند و در برابر مسيرهاي فريبکارانه ايستادگي کردند، شنيده شد.

رئيس جمهوري با تاکيد بر اينکه رأي مثبت مردم به اينجانب به معناي نبود گله‌مندي آنها از کار دولت يازدهم و نقص در امور اجرايي کشور نيست، گفت: البته آنهايي نيز که به ديگران رأي دادند، راي آنان به معناي نپذيرفتن خدمات دولت يازدهم نبوده چرا که ما مي‌دانيم مردم ما به مسيري که خودشان انتخاب کردند و مجدداً آن را برگزيدند، اعتماد دارند و مي‌خواهند که ما با تلاش بيشتر اين مسير و راه را ادامه دهيم.

رئيس جمهوري اظهار داشت: بي‌ترديد اين انتخابات شکست براي هيچ جناح و حزبي نبوده است؛ ممکن است در مقدار پيروزي‌ها، اقشار جامعه ما سهم‌هاي متفاوتي داشته باشند، اما براي همه اين انتخابات پيروزي بود.

رئيس‌ جمهوري ادامه داد: آينده کشور، تنها به يک جناح خاص تعلق ندارد، بلکه متعلق به همه جناح‌ها خواهد بود و همه به همکاري و کمک به يکديگر نيازمنديم.

روحاني تاکيد کرد: ما در برابر معاندان و مخالفاني در منطقه و جهان قرار داريم که بايد براي مقابله با آنها دست يکديگر را بگيريم و در مسير ارتقاء کشور از هيچ تلاشي دريغ نکنيم.

رئيس‌ جمهوري افزود: خواست من از مردم اين است که تنها به صندوق رأي و انتخابات اکتفا نکرده و خود را در سرنوشت 4 سال آينده کشور، قدم به قدم سهيم بدانند و نظرات و سخنان خود را از طريق احزاب، گروه‌ها، فضاي مجازي، سازمان‌هاي مردم‌ نهاد و انجمن‌هاي تخصصي بيان کرده و دنبال کنند، چرا که معتقديم کشور به مردم تعلق دارد.

روحاني با تقدير از حضور پرشور همه اقشار کشور بويژه جوانان، در پاي صندوق‌هاي رأي از حضور پررنگ ايرانيان خارج از کشور و همدلي و همسويي آنها با مردم داخل کشور در انتخابات تشکر کرد و گفت: در خارج از ايران، عده‌اي با پيمودن مسيرهاي طولاني هوايي و زميني خود را به شهرهايي که در آن انتخابات برگزار مي‌شد، رساندند و ايرانيان در آن شهرها از ميهمانان خود به خوبي پذيرايي کردند و اين برادري، همدلي و همفکري قابل تقدير و تشکر است.

رئيس‌ جمهوري اظهار اميدواري کرد که همه دولتمردان بتوانند به وظايف آينده خود به درستي عمل کرده و مسيري را که انتخاب کرده‌ايم، پاس بداريم.

روحاني همچنين با قدرداني از هدايت‌ها و ارشادات حکيمانه رهبر معظم انقلاب، خاطر نشان کرد: تدبير و برنامه مقام معظم رهبري و آرامشي که در سايه هدايت‌هاي ايشان در کشور بوجود آمد، باعث برگزاري انتخاباتي پرشور شد که در آن، همه مجريان و ناظران به خوبي به وظايف خود عمل کرده و با تلاش نيروهاي امنيتي حتي يک حادثه هم در سراسر کشور نداشتيم.

رئيس‌ جمهوري تاکيد کرد: دولت يازدهم و دولت آينده همواره در کنار مقام معظم رهبري و در مسير اجراي رهنمودهاي ايشان، راه هدايت جامعه را به سمت اهداف بلندي که مردم خواستار آن هستند، تلاش خواهد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان