تاریخ 1396/02/30 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اعتبارات دهياري‌هاي استان سمنان در دولت يازهم سه برابر شد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سرپرست دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري استان سمنان گفت: در دولت تدبير و اميد 49 ميليارد تومان به دهياري استان تزريق شد که در مقايسه با دولت دهم اين اعتبارحدود سه برابر شده است.

کمال طاهريان افزود: در دولت تدبير و اميد به روستاييان توجه ويژه اي شده است و در استان سمنان نيز مانند سراسر کشور، اقدام هاي خوبي مانند افزايش اعتبارات ابلاغي به دهياري‌ها انجام گرفته است.

وي ادامه داد: در دولت دهم اعتبار دهياري هاي استان سمنان 17 ميليارد تومان بود، اما در دولت يازدهم و با وجود تمام مشکلات اقتصادي و تحريم ها، اين اعتبار حدود سه برابر شد و از 17 به 49 ميليارد تومان افزايش يافت.

وي، يکي ديگر از اقدام هاي خوب دولت يازدهم را ارايه خدمات به دهياران مانند ماشين آلات، خدمات عمراني، عنوان کرد و افزود: در دولت دهم 22 دستگاه ماشين آلات به دهياران داده شد، اما در دولت تدبير اميد 70 دستگاه ماشين آلات به دهياران داده شده است.

طاهريان ادامه داد: اين در حالي است که کل ماشين‌آلات دهياري هاي استان سمنان از زمان تاسيس نهاد دهياري 186 دستگاه بوده است و در دولت تدبير و اميد و طي اين چهار سال 70 دستگاه ماشين‌آلات به دهياري‌ها داده شد.

وي افزود: رشد 37 درصدي در طرح‌هاي هادي مناطق روستايي يکي ديگر از اقدام هاي دولت يازدهم براي روستاييان است، در دولت دهم 207 روستا و آبادي زير پوشش طرح هادي بود که اين آمار در دولت يازدهم به 284 روستا و آبادي افزايش يافت.

سرپرست دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري استان سمنان با بيان اين که در دولت تدبير و اميد هر ماه به يک روستا در استان سمنان گازرساني شد، ادامه داد: در دولت يازدهم سعي شده است که بيشتر خدمات به محرومان و مناطق غيربرخوردار ارايه شود.

وي، يکي ديگر از خدمات دولت يازدهم در روستاها را افزايش تامين آب بهداشتي عنوان کرد و افزود: در دولت دهم 272 روستا داراي آب بهداشتي بود که در دولت يازدهم 285 روستا از شبکه آب بهداشتي برخوردار شد.

وي تاکيد کرد: در زمينه زيرساخت‌هايي مانند برق و آسفات راه در اين دولت اقدامات بسيار خوبي انجام شده است به طوري که در استان سمنان روستاي بالاي 10 خانواري وجود ندارد که برق نداشته باشد و بيش از 450 هزار متر مربع معابر روستايي با 6 ميليارد تومان هزينه آسفالت شده است که 2 ميليارد تومان از اين هزينه از محل اعتبارات دهياري ها بوده است.

طاهريان گفت: يکي از حوزه‌هاي مورد توجه در دولت يازدهم توجه به توسعه همه‌جانبه روستاها بوده است، تا قبل از دولت تدبير و اميد تنها به تامين زيرساخت ها توجه مي‌شد، اما در دولت يازدهم توسعه همه‌جانبه با محور اشتغال‌زايي در دستور کار قرار گرفت.

وي تصريح کرد: براي تحقق اين موضوع ارايه تسهيلات کم بهره با تفاهم صندوق کارآفريني اميد با بانک سينا و بنياد علوي در دستور کار قرار گرفت و بانک سينا 20 ميليارد تومان تسهيلات هشت درصدي براي طرح هاي مصوب در استان سمنان در نظر گرفت که اين 20 ميليارد تومان در فرآيند ابلاغ و پرداخت نهايي قرار دارد.

وي با بيان اين که با اين 20 ميليارد تومان براي 400 نفر از روستاييان اشتغال ايجاد مي‌شود، افزود: در صورت جذب اين 20 ميليارد تومان، قرار است 20 ميليارد ديگر تسهيلات براي روستاييان ابلاغ شود.

وي اضافه کرد: اجراي طرح توليد و اشتغال در دشت ها و مناطق روستايي در دولت يازدهم به عهده معاونت توسعه روستايي قرار گرفته است و براي استان سمنان مقرر بود 2 هزار و 124 شغل ايجاد شود که 96 درصد از تعهد اشتغال محقق شد.

سرپرست دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري استان سمنان گفت: همچنين 12 ميليارد ريال تسهيلات کم‌بهره از بانک کشاورزي براي روستائيان استان ابلاغ شده است.

از جمعيت 702 هزار نفري استان سمنان 141 هزار و 858 هزار نفر در 45 هزار و 816 خانوار در مناطق روستايي اقامت دارند، اين استان 281 روستاي بالاي 20 خانوار و 582 آبادي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان