تاریخ 1396/02/30 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان:
طرح توسعه کشت گياهان دارويي در منطقه کالپوش ميامي پيگيري شود

سرويس خبر

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان بر ضرورت پيگيري طرح توسعه کشت گياهان دارويي در منطقه کالپوش شاهرود تأکيد کرد.به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، سيد حسن ميرعماد در جلسه بررسي مشکلات بخش کشاورزي کالپوش که در محل جهاد کشاورزي اين منطقه و با حضور معاون اقتصادي و منابع انساني استانداري سمنان و برخي از مديران کل و معاونت‌هاي سازمان جهاد کشاورزي استان برگزار شد، اظهار داشت: طرح توسعه کشت گياهان دارويي در برخي از مناطق با همکاري اداره کل منابع طبيعي استان سمنان پيگيري شود.

وي با اشاره به ضرورت توسعه کشت گلخانه‌اي در سطح استان نيز گفت: توسعه کشت گلخانه‌اي در راستاي تحقق خواسته و مطالبات مردم براي احداث گل شهر نيز در دستور کار قرار گيرد.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان در اين جلسه بر ضرورت رفع مشکلات مراحل صدور مجوزها از طريق سازمان نظام مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي تأکيد کرد.

ميرعماد بر ضرورت پيگيري و تعيين تکليف اراضي منطقه کالپوش تأکيد کرد و افزود: اين مهم از طريق مديريت امور اراضي انجام شود.

وي پيگيري رفع مشکلات قنوات و انتقال آب کشاورزي و استخرهاي ذخيره آب و جاده بين مزارع و همچنين جذب اعتبار مورد نياز براي اين مهم را مصوب کرد و افزود: مدير جهاد کشاورزي شهرستان رفع اين مشکل را در دستور کار قرار دهد.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با اشاره به دستور استاندار و معاون اقتصادي و منابع انساني مبني بر تخصيص يک ميليون متر مکعب آب کشاورزي از سد کالپوش افزود: پيگيري اين مصوبه نيز در اولويت قرار گيرد.

ميرعماد با اشاره به ضرورت توسعه سيستم‌هاي نوين آبياري در سطح استان سمنان، اجراي سيستم‌هاي آبياري تحت فشار با استفاده از کمک‌هاي بلاعوض دولت را نيز در اين جلسه مصوب کرد.

پرداخت تسهيلات مکانيزاسيون از محل اعتبارات خط اعتبار مکانيزاسيون از طريق جهاد کشاورزي و بانک کشاورزي و تأسيس تعاوني چغندرکاران در راستاي رفع مشکلات آنها با کارخانجات طرف قرارداد از ديگرمصوبات جلسه بررسي مشکلات بخش کشاورزي کالپوش بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان