تاریخ 1396/02/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان:
دولت يازدهم براي افزايش توليد و ايجاد اشتغال گام‌هاي موثري برداشت

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان با اشاره به رشد قابل توجه در حوزه‌هاي کشاورزي، دام و طيور، شيلات و آبزيان در دولت يازدهم، گفت: دولت تدبير و اميد گام‌هاي موثري در راه توليد و ايجاد اشتغال برداشته است.

محمدرضا خباز در نشست تخصصي اشتغال در سالن مديريت بحران استانداري با حضور معاون وزير کار، تعاون و رفاه اجتماعي، افزود: در دولت يازدهم توليدات زراعي 28 درصد، توليدات دام و طيور 19 درصد، شيلات و آبزبان 41 درصد و توليدات کشاورزي در مجموع 30 درصد رشد داشته است که اين افزايش توليد موجب ايجاد اشتغال شده است.

وي ادامه داد: در گذشته 14 ميليون و 800 هزار تن فولاد توليد مي شد که اين ميزان در دولت يازدهم به 18 هزار تن رسيد، همچنين استخراج مواد معدني به 400 ميليون تن رسيده است.

استاندار سمنان اضافه کرد: توليد خودرو در سال 92، حدود906 هزار دستگاه بود که اين ميزان در سال 95 به بيش از يک ميليون و 330 هزار دستگاه رسيده است.

خباز افزود: برخي به دولت اعتراض مي‌کنند و فعاليت‌هاي آن را ناديده مي‌گيرند، اما دولت با تمام تنگناهاي پيش رو توانست قدم‌هاي موثري را براي افزايش ايجاد شغل و افزايش توليدات داخلي بردارد که نبايد اين اقدامات ناديده گرفته شود.

استاندار سمنان اضافه کرد: با راه اندازي سامانه قوانين و مقررات مخل کسب و کار، 121 قانون که مخل کسب و کار بود حذف شد و هم اکنون رتبه ايران در جهان در بُعد فضاي کسب و کار 120 است که در گذشته اين رتبه 152 بود.

تعهد اشتغال دستگاه‌هاي اجرايي استان سمنان براي امسال 10 هزار و 573 شغل است، در سال 95 هفت هزار و 570 شغل به وسيله دستگاه‌‌هاي اجرايي و خصوصي اين استان ايجاد شد، بر اساس آخرين اعلام کشوري، نرخ بيکاري در استان سمنان 8.1 درصد و پس از استان مرکزي داراي کمترين نرخ بيکاري در بين استان‌هاي کشور است.

سهم اشتغال استان سمنان در بخش خدمات بيش از 45 درصد، در بخش صنعت و معدن بيش از 38 درصد و در کشاورزي بيش از 14 درصد است، توليد ناخالص استان سمنان در حدود 18.2 درصد در بخش کشاورزي، حدود 22 درصد در بخش صنعت و معدن و 60 درصد مربوط به بخش خدمات است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان