تاریخ 1396/02/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان: استان سمنان 7550 جانباز دارد
5 پروژه ويژه ايثارگران و جانبازان در دست ساخت

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان از وجود هفت هزار و 550 جانباز جنگ تحميلي در اين استان خبر داد و گفت: از اين تعداد هفت جانباز در استان سمنان از جانبازان روشندل هستند.

حجت الاسلام حسن فريدون در آيين جشن ميلاد با سعادت حضرت ابوالفضل‌العباس ماه منيرقمربني‌هاشم(ع) و روز گراميداشت جانباز در جمع جانبازان و خانواده‌هاي آنان به ميزباني تالار همايش‌هاي منوچهري دامغاني اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان ضمن تبريک فرارسيدن اعياد شعبانيه اظهار داشت: يکي از موفقيت‌هاي اداره کل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان در طي سال گذشته و در بحث ارائه خدمات به جانبازان و خانواده‌هاي ايثارگران اين بود که در حوزه خدمات مسکن از رشد 300 درصدي برخوردار بوديم.

وي اضافه کرد: سال گذشته با پيگيري‌هاي انجام شده بالغ بر يک هزارو 200 جانباز استان سمنان که مشمول دريافت خدمات وام مسکن بودند موفق به دريافت وام مسکن شدند.

مديرکل بنياد شهيد و امورايثارگران استان سمنان به مهم‌ترين برنامه‌ها و اقدامات اين اداره کل در سال اقتصاد مقاومتي (توليد و اشتغال) پرداخت و افزود: بحث تقويت اشتغال و کارآفريني و برگزاري همايش و کارگاه‌هاي کارآفريني از مهمترين برنامه‌ها و اقدامات در دستور کار اداره کل بنياد شهيد و امورايثارگران استان سمنان در سال اقتصاد مقاومتي (توليد و اشتغال) است.

وي تصريح کرد: در استان سمنان پنج پروژه عمراني ويژه جانبازان و ايثارگران در دست ساخت بوده که مي‌توان به دو پروژه مجموعه‌هاي توان بخشي، فرهنگي و ورزشي اشاره داشت که 3 پروژه ديگر نيز در دست اقدام است.

وي ضمن تقدير از خدمات و زحمات همسران جانبازان اظهار داشت: همسران جانبازان با گذشت بعداز چندسال از پايان جنگ تحميلي دو شادوش همسران جانباز خود دچار زحمات و تلاش‌هاي فراواني شدند که از يک اجر و پاداش فراوان در نزد خداوند به جهت اين حرکت برخوردارند.

فريدون خاطرنشان کرد: از ديدگاه آيات و روايات جانباز يک عمل بسيار خوب ياد و تعبير شده است و بهترين گزيده‌ها از جانب خداوند به شهدا و جانبازان اختصاص دارد.

وي با اشاره به اينکه اجر مجاهدت از نگاه قرآن کريم يک اجر بس عظيم بوده افزود: بالاترين چيزي که در قرآن کريم به آن اشاره و تاکيد شده است موضوع با ارزش مجاهدت است که از آن به عنوان اجر عظيم ياد شد.

اجراي گروه تواشيح گروه قرآني ميثاق و مولودي خواني يکي از مديحه سرايان آل‌الله از شهر مقدس قم و اجراي نمايش طنز از ديگر برنامه‌هاي جنبي اين همايش بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان