تاریخ 1396/02/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان: وعده‌هاي نامتعارف نامزدها اعتماد مردم را کاهش مي‌دهد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان گفت: ارائه آمارهاي غيرواقعي و دادن وعده‌هاي نامتعارف توسط نامزدهاي انتخابات، مطالبات مردم را بيش از حد افزايش مي‌دهد و اعتماد مردم را در آينده نسبت به نظام سلب مي‌کند.

محمدرضا خباز، با اشاره به برنامه‌هاي متعدد نامزدهاي رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا، افزود: نامزدهاي انتخابات بايد شرايط کشور و واقعيت‌ها را در نظر بگيرند و نبايد براي کسب راي به دروغ متوسل شوند و اعتماد آن‌ها را سلب کنند.

وي ادامه داد: اين که نامزدها از هر روشي براي کسب راي مردم استفاده کنند کار درستي نيست، زيرا آن‌ها تلاش مي کنند که راي بياورند و در نهايت به مردم خدمت کنند و خدمت به مردم کار الهي و پسنديده‌اي است که بايد روش‌هاي رسيدن به آن نيز الهي و پسنديده باشد.

خباز با بيان اين که پخش زنده مناظره‌ها در انتخاب مردم تاثيرگذار است، افزود: نامزدها بايد در مناظره‌ها اخلاق اسلامي را رعايت کنند، زيرا اين مناظره‌ها به طور زنده در حال پخش است و حرف‌ها همان لحظه به گوش مردم مي‌رسد، پس نبايد از اين فرصت براي ارايه آمارهاي غيرواقعي و وعده‌هاي نامتعارف با استفاده از روش‌هاي نامطلوب استفاده شود.

وي با اشاره به غيرعملي بودن برخي وعده‌هاي نامزدهاي رياست جمهوري، اضافه کرد: اقتصاددان‌هاي برجسته اعلام کرده‌اند اگر درآمد کشور 2.5 برابر هم شود، وعده‌هاي برخي از نامزدها عملي نخواهد شد و اين نشان‌دهنده آن است که وعده‌ها غيرواقعي است و برخي واقعيت کشور را در نظر نمي‌گيرند.

استاندار سمنان تاکيد کرد: 6 نامزد انتخابات رياست جمهوري، اسوه‌هاي مردم هستند و بايد حرمت‌ها را حفظ کنند، اگر مايل هستند اخلاق اسلامي داير شود، اول بايد از خودشان شروع کنند، زيرا ممکن است، عده‌اي از مردم به اين حرف‌ها دل ببندند و به کساني که وعده دروغ مي‌دهند راي دهند، ولي در آينده راي دهنده و آن نامزد دچار مشکل مي‌شود.

وي تصريح کرد: اصل مناظره‌ها پسنديده است و بايد اين مناظره‌ها در طول سال برگزار شود و صدا و سيما را از حالت غيرملي به ملي تبديل کند و اجازه دهند انديشه‌هاي مختلف در صدا و سيما اظهارنظر کنند.

خباز به مردم توصيه کرد: مردم بايد حرف‌هايي را که مي شنوند تحليل کنند و تحت تاثير فضاي پوپوليستي که برخي به دنبال ايجاد آن هستند قرار نگيرند و منطقي فکر کند.

وي تاکيد کرد: مردم به آمارهاي نامعلوم توجه نکنند، درآمد کشور از طريق نفت و ماليات به دست مي‌آيد و درآمد نفت محدود است و با تلاش دولت تدبير و اميد صادرات 800 هزار بشکه نفت در روز به بيش از 2 ميليون 800 هزار بشکه رسيده است، اما باز هم اين درآمد ناکافي است و دولت در برخي مواقع توان پرداخت يارانه‌ها را نداشته است.

استاندار سمنان افزود: به گفته رئيس جمهوري 200 ميليارد دلار براي سرمايه‌گذاري و نفت و گاز نياز داريم و اگر اين مقدار سرمايه‌گذاري شود درآمد کشور چند برابر مي‌شود.

دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا 29 ارديبهشت برگزار مي‌شود‌ و استان سمنان که داراي هشت شهرستان، 20 شهر، 15 بخش و 400 روستا است و در انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا هزار و 19 نفر به عنوان اعضاي اصلي و 642 نفر به عنوان اعضاي علي‌البدل در شوراهاي اسلامي شهري و روستايي انتخاب مي‌شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان