تاریخ 1396/02/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس جمهوري:
برخي افراد قواعد رقابت انتخاباتي را بلد نيستند

رئيس جمهوري گفت: يک عده وقتي دولت انتخاب مي شود تازه دعوايشان آغاز مي شود که نشان مي دهد قواعد رقابت انتخاباتي را بلد نيستند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام حسن روحاني روز يکشنبه در آيين بهره برداري از مرحله نخست پالايشگاه ميعانات گازي ستاره خليج فارس، اين رويه را اشتباه خواند و افزود: در رقابت هاي انتخاباتي برخي خود را در معرض راي قرار داده و مردم از بين آنان انتخاب مي کنند، پس انتظار آن است که پس از انتخابات همه اقشار و گروهها به فرد برگزيده مردم براي پيشبرد امور کمک کنند.رئيس جمهوري اظهار کرد: يک کاري را (برجام) همه با هم با هدايت هاي مقام معظم رهبري به سرانجام رسانديم و حال همه بايد از اين فضا استفاده کنند ولي تازه عده اي دعوايشان آغاز شده و حال آنکه برجام يک پروژه ملي بوده است.

روحاني، پالايشگاه ستاره خليج فارس را نماد برادري، همکاري، تعاون و وحدت دانست و ادامه داد: هر جا که تعامل، روابط سالم و مخلصانه و وحدت داشته ايم، پيروز و موفق بوده ايم و هر جا دچار تفرقه و از هم دور شده ايم با سختي و مشکلات بزرگي روبه رو شده ايم.

وي يادآور شد: اکنون همه با هم بايد در کنار هم و با وحدت براي عمران و آباداني کشور و رفع مشکلات مردم تلاش کنيم و بايد به وحدت و اينکه موفقيت هاي بزرگ از جانب خداوند است، اعتقاد داشته باشيم.

رئيس جمهوري ادامه داد: فيض خداوند هميشه نازل مي شود و ما بايد خود را لايق دريافت برکات و فيوض الهي کنيم.

روحاني اضافه کرد: مديريت جهادي به معناي استفاده از توان، تلاش و ظرفيت همديگر است و اگر مديريتي بخواهد همه را شقه شقه کرده و کنار بزند، ناموفق خواهد بود.وي افزود: يکي از آرزوهاي رهبر معظم انقلاب وارد نکردن گازوئيل و بنزين از خارج بوده که در دولت يازدهم افتخار داريم بخشي از منويات معظم له را جامه عمل بپوشانيم .رئيس جمهوري اظهار داشت: زماني که تورم 45 درصد را به 20 درصد و سپس 15 درصد رسانديم، مقام معظم رهبري فرمودند کار بزرگي در زمينه تورم انجام شده اما آنچه من مي خواهم تورم يک رقمي است.

روحاني بيان کرد: به رهبر معظم انقلاب قول دادم تا قبل از پايان دولت تورم را يک رقمي کنيم که توانستيم در سال گذشته و پيش از موعد مقرر به اين توفيق دست يابيم.وي اظهار کرد: اکنون صادر کننده گازوئيل بوده و به زودي صادر کننده بنزين خواهيم شد.وي با اشاره به روز پاسدار و روز ملي خليج فارس گفت: روز خليج فارس براي ما اهميت دارد و ما ايستادگي مرزنشينان در برابر قدرت هاي استعمارگر و روز پاسدار را گرامي مي داريم.

رئيس جمهوري ادامه داد: نقشي که سپاه در تثبيت انقلاب اسلامي و همچنين دفاع مقدس و حفاظت از کشور داشته و دارد و کمکي که امروز سپاه در خارج از مرزها به مردم کشورهاي همسايه مي کند بسيار مهم است.

روحاني گفت: نقش آفريني سپاه و انقلاب اسلامي ايران در پشتيباني از مردم مظلوم کشورهاي اسلامي همچون عراق، سوريه و لبنان، بسيار مهم است و اگر ايران نبود اکنون تروريست ها به عنوان دولت هاي منطقه مشکلات و دردسرهاي بسيار بزرگ تري را براي جهان اسلام و دنيا ايجاد مي کردند.

مرحله نخست پالايشگاه ميعانات گازي ستاره خليج فارس به ظرفيت 360 هزار بشکه، يکشنبه با حضور رئيس جمهوري به بهره برداري رسيد.

با بهره برداري از اين طرح روزانه 12 ميليون ليتر بنزين يورو 4، چهار و نيم ميليون ليتر گازوئيل يورو4 ، يک ميليون ليتر نفت سفيد يورو 4 و يک ميليون و 300 هزار ليتر گاز مايع (ال‎پي‎جي) يورو 4 توليد مي شود.

با بهره برداري کامل از پالايشگاه ستاره خليج فارس با توليد 36 ميليون ليتر بنزين با کيفيت يورو 4 و 5 ، توليد بنزين در کشور به بيش از 100 ميليون ليتر در روز خواهد رسيد که افزون بر قطع واردات بنزين، امکان صادرات اين فرآورده و افزايش کيفيت سوخت مصرفي داخل نيز فراهم شده و ايران به جرگه صادر کنندگان بنزين مي پيوندد.اين پالايشگاه معادل 66 درصد مجموع توليد ديگر پالايشگاه هاي کشور، بنزين توليد مي کند.تا قبل از روي کار آمدن دولت تدبير و اميد تاريخ هاي مختلفي براي بهره برداري از مرحله اول اين طرح پالايشگاهي اعلام شده بود که به دلايل مختلفي از جمله تحريم هاي ظالمانه خارجي بي نتيجه مانده بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان