تاریخ 1396/02/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مبينا شاکري دختر شايسته قهرمان سمنان در گفتگوي با سرويس ورزشي؛
ضرورت احداث سالن اختصاصي براي بانوان رزمي کار در سمنان

سرويس ورزشي:

مبينا شاکري دختر نوجوان شايسته سمنان چند سالي است که با درخشش در رشته تکواندو موفق شده است، پرچم سمنان را بر تارک ورزش‌هاي رزمي کشور همچنان برافراشته نگه دارد. خانم شاکري بعد از کسب عنوان قهرماني در آسيا صبح در خانه تکواندو مورد استقبال مردم و دوستانش قرار خواهد گرفت. به همين منظور به همراه حسين عدالت‌نيا يکي از پيشکسوتان ارزنده ورزش استان و خانم نگين عدالت‌نيا دوست صميمي و ديگر نوجوان پرافتخار سمنان به منزل خانم شاکري در ساختمان‌هاي مسکن مهر رفتيم. در همان ابتدا مورد استقبال گرم و صميمي خانواده پر مهرومحبت ايشان قرار گرفتيم. اگرچه مبينا شاکري با بيماري سرما خوردگي همراه بود، ولي گفتگوي کوتاهي را با اين قهرمان آسيا و جهان ترتيب داديم که اميدوارم مورد توجه شما مخاطبان عزيزان قرار بگيرد.

ضمن عرض تبريک مقام قهرماني کمي از مسابقات قهرماني نوجوانان آسيا برايمان بگو؟

اين دوره مسابقات قهرماني با حضور 246 تکواندوکار از 20 کشور روز سه‌شنبه هفته گذشته در شهر «آتي راو» قزاقستان آغاز شد و عصر روز جمعه با قهرماني تيم کشورمان در بخش دختران به پايان رسيد. دختران ايراني با شش طلا و يک نقره در مجموع 80 امتياز کسب کرده و قهرمان شدند و من نيز در وزن 55- کيلوگرم توانستم مدال طلا را کسب کنم.

با چه حريفاني روبرو شدي؟

ورزشکاران کره و قزاقستان را شکست دادم و در فينال هم با نتيجه هفت بر چهار از سد حريفي از کشور فيليپين گذشتم تا مدال طلا را کسب نمايم.

تاکنون چند عنوان برون‌مرزي را بدست آورده‌ايد؟

اين سومين مدال برون مرزي من بود. يکبار مدال طلاي نونهالان جهان و يک مدال مسابقات بين‌المللي و اين هم قهرماني مسابقات نوجوانان آسيا بود

در کشور تاکنون چه عنوان‌هايي کسب کرده‌اي؟

سه بار مقام قهرماني، دو بار عنوان سومي، عنوان فني‌ترين بازيکن کشور و چند عنوان ديگر حاصل حضور من در تکواندو بوده است.

از چه سالي تکواندو را شروع کردي و مربيانت چه کساني بوده‌اند؟

از سال 90 تکواندو را شروع کردم و خانم‌ها راضيه اقاجانپور و الناز قانع براي من خيلي زحمت کشيدند

بزرگترين مشکل شما در حال حاضر چيست؟

اول اينکه اميدوارم مسئولين در ادامه راه من و ساير قهرمانان را مورد حمايت قرار دهند. واقعا از پدر و مادر خود سپاس‌گزارم که در اين شرايط سخت اقتصادي هميشه مرا مورد حمايت خود قرار داده‌اند، اما ديگر خواسته ما داشتن سالن اختصاصي براي بانوان و ابزار‌هاي لازم تمرين مي‌باشد مثل هوگو الکترونيکي، آدمک الکترونيکي و... که بتوانيم با تمرينات مدرن و به روز شرايط آمادگي خود را حفظ نماييم.

براي آينده خود چه برنامه‌اي داريد؟

تمام تلاش خود را به کار خواهم بست تا در مسابقات جهاني هم افتخار‌آفرين باشم و اميدوارم روزي پيراهن تيم ملي بزرگسالان را بپوشم.

صحبت پاياني؟

از جنابعالي و روزنامه پيام تشکر مي‌کنم که هميشه حامي ورزشکاران بوده‌ايد، فقط اينکه در مراسم استقبال يک شگفتانه دارم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان