تاریخ 1396/02/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
امام جمعه شاهرود:
تقدير از آموزگاران وظيفه‌اي همگاني است

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه شاهرود در نشست شوراي آموزش و پرورش، گفت: نقش و جايگاه فرهنگيان در رشد و تعالي جامعه، بايد تبيين شود و تقدير از آموزگاران نبايد به عهده يک دستگاه باشد، بلکه همه مردم بايد قدردان تلاش‌هاي آن‌ها باشند.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين عباس اميني با بيان اينکه ديگر دستگاه‌ها نيز مي‌توانند برنامه‌هايي براي تقدير از فرهنگيان داشته باشند، افزود: علاوه بر شاخص‌هاي آموزش و پرورش در انتخاب معلمان نمونه، مي‌توان راه‌کاري انديشيد تا هرساله يک يا چند معلم نمونه نيز از ديدگاه دانش‌آموزان معرفي شود.

فرماندار شاهرود نيز با اعلام برگزاري تمام الکترونيکي انتخابات در شهر شاهرود، گفت: 225 شعبه دريافت راي در اين شهرستان پيش‌بيني شده که بيشتر آن‌ها در مسجدها و مدرسه‌ها مستقر مي‌شوند.

سيد‌محمدرضا‌ هاشمي با اشاره به نام‌نويسي 748 داوطلب در انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا دراين شهرستان، افزود: از اين تعداد تاکنون فقط صلاحيت سه تن از آنان احراز نشده است.

معاون استاندار سمنان با تاکيد بر بي طرفي اعضاي هيات‌هاي اجرايي و نظارت بر انتخابات شهرستان، يادآور شد: هيچ دستگاه اجرايي در ساعت اداري و با استفاده از امکانات دولتي حق جانب‌داري از نامزدهاي انتخاباتي را ندارد.

هاشمي با بيان اينکه بيش از چهار هزار تن به طور مستقيم در برگزاري انتخابات شهرستان نقش دارند، افزود: حدود نيمي از اين افراد از خانواده بزرگ آموزش و پرورش هستند.

وي به نقش فرهنگيان در بالا بردن ميزان مشارکت مردمي در انتخابات نيز اشاره و تاکيد کرد: مي‌توان از اين ظرفيت براي آگاهي بخشي به دانش آموزان و تشويق خانواده‌هاي آنان به مشارکت در انتخابات استفاده کرد؛ چرا که هرچه ميزان حضور مردم افزايش يابد، نظام اسلامي در برابر توطئه‌هاي دشمنان بيمه خواهد شد. فرماندار شاهرود بر ضرورت توجه به نقش دانش‌آموزان در تحقق شعار سال نيز تاکيد کرد و گفت: مصرف بهينه آب هم به ويژه با نزديک شدن به روزهاي گرم تابستان از جمله کارهايي است که با مشارکت دانش آموزان امکان‌پذير است.

وي با اشاره به وجود 22 شهيد فرهنگي در شاهرود و لزوم ديدار از خانواده‌هاي تعدادي از آنان در اين ايام، يادآور شد: تجليل از فرهنگيان بازنشسته و احوال پرسي از معلمان بيمار نيز در دستور کار برنامه‌هاي هفته گرامي داشت مقام معلم قرار گيرد.

مدير آموزش و پرورش شهرستان شاهرود نيز با تاکيد بر اينکه امسال در سه شب، از همه 2 هزار و600 فرهنگي شهرستان قدرداني مي‌شود، افزود: 17 تا 19 ارديبهشت هر شب با حضور 900 تا هزار تن از فرهنگيان شاهرود در يک مکان از آنان قدرداني مي‌شود. حميد باباخاني افزود: جشن تکليف يک هزار و 300 دانش‌آموز دختر شاهرودي نيز دوشنبه به صورت متمرکز برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان