تاریخ 1396/02/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
تلخ و شيرين سال 95 از زبان دادستان سمنان؛
حادثه ريلي سمنان، تلخ‌ترين پرونده همراه با بهترين خاطره

سرويس خبر

حيدر آسيابي دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان سمنان، در اولين گفتگو با خبرنگار ان در سال جديد گفت: اميدوارم در سال جديد نسبت به سال قبل در حيطه وظايف خود عملکرد بهتري داشته باشيم و به اهداف مد‌نظر دست پيدا کنيم.

به گزارش روابط عمومي دادگستري کل استان سمنان، آسيابي در پاسخ به سوالي در خصوص تلخ‌ترين اتفاق در حوزه قضايي استان سمنان اظهار کرد: از نظر بنده تلخ‌ترين پرونده سال 1395، حادثه ريلي سمنان بود که متاسفانه 48 تن از هموطنان آذري جان خود را از دست دادند و به نوعي مهم‌ترين پرونده سال 95 نيز همين پرونده بود.

وي با اشاره به آخرين وضعيت اين پرونده گفت: پس از رسيدگي‌هاي مقدماتي اين پرونده توسط دادستاني سمنان و گزارش نهايي سازمان بازرسي کل کشور، نسبت به برخي مقامات کشوري اعلام جرم صورت گرفت و طبق قانون، صلاحيت رسيدگي به پرونده مقامات کشوري در اختيار دادسراي پايتخت است، بنابراين ضمن صدور قرار عدم صلاحيت دادسراي سمنان براي رسيدگي به اين پرونده و ادامه بررسي‌ها به دادستاني تهران ارسال شد.

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان سمنان با بيان اينکه بهترين خاطره قضايي در سال 95 نيز به حادثه ريلي و مهمان نوازي مردم سمنان نسبت به حادثه ديدگان مربوط مي‌شود، اذعان کرد: طي ملاقاتي که با بستگان مصدومان و حادثه‌ديدگان داشتم، بسياري از آن‌ها از مهمان‌نوازي مردم سمنان رضايت داشتند و اقدامات درماني بسيار خوبي که نسبت به مصدومان صورت گرفت نيز موجب رضايت حادثه‌ديدگان و در نتيجه کاهش آلام و دردهاي مصدومان بود.

آسيابي همچنين آرزوي قضايي خود براي سال 96 را اينچنين توصيف کرد: کاهش وقوع جرم و مراجعات مردم و در نتيجه افزايش سلامت و عدالت اجتماعي از آرزوهاي بنده براي سال آينده است که البته مشارکت مردم و همه مسئولين را مي‌طلبد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان