تاریخ 1396/02/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
افتتاح مرکز تحقيقات مطالعه سلامت مادران و فرزندان سمنان

سرويس خبر

در سومين روز از هفته سلامت و با حضور دکتر خباز استاندار سمنان، دکتر شادنوش رئيس دانشگاه، هيات رئيسه دانشگاه و ساير مديران و کارشناسان، مرکز تحقيقات مطالعه سلامت کودکان و مادران دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ دکتر مهدي شادنوش رئيس دانشگاه گفت: طرح کشوري مطالعه سلامت مادران و نوزادان با هدف ارتقاي سلامت جامعه آغاز شده که در آن مادران باردار به محض تشخيص بارداري زير نظر دقيق متخصصان و مجريان اين طرح قرار مي‌گيرند و در گام اول اين طرح مادر و جنين تا پنج سالگي زير نظر قرار گرفته و دقيق ارزيابي مي‌شوند.

وي افزود: در طرح مطالعه سلامت مادران و نوزادان هرگونه تغيير و انحرافي در مادران و جنين ارزيابي مي‌شود و اقدامات لازم براي اصلاح آن انجام خواهد گرفت، اين اقدامات براي ديگر کودکان سمنان در نظر گرفته مي‌شود، تا به طور کلي سلامت در جامعه بهبود و ارتقا يابد.

رئيس دانشگاه هدف نخست اين طرح را مطالعه سلامت مادران و نوزادان، پيگيري دقيق و همه‌جانبه رشد و تکامل همه‌جانبه جنين و سلامت مادر دانست و تصريح کرد: هدف دوم و اصلي بررسي اتفاق‌ها در دوره جنيني است تا شرايط سلامت مادران و فرزندان نسل آينده از مخاطرات نجات پيدا کند.

دکتر خباز استاندار سمنان در آيين افتتاح مرکز تحقيقات مطالعه سلامت مادران و نوزادان، دسترسي به سلامتي و ارتقاي سطح سلامت جامعه را در گروه تلاش همه‌ي ارگان‌ها دانست و بر نقش فزاينده‌ي بهداشت و درمان به عنوان مسئولان سلامتي جامعه تاکيد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان