تاریخ 1396/01/31 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
کنفرانس ملي شبکه‌هاي توزيع نيروي برق در سمنان برگزار شد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

بيست و دومين کنفرانس ملي شبکه‌هاي توزيع نيروي برق، روز چهارشنبه با حضور معاون وزير نيرو، استاندار سمنان و جمعي از مسوولان، چهره‌هاي دانشگاهي و سرمايه‌گذاران در سالن اميرکبير دانشگاه سمنان آغاز شد.

بيست و دومين کنفرانس ملي شبکه‌هاي توزيع نيروي برق روز چهارشنبه با حضور هوشنگ فلاحتيان معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي، محمودرضا حقي فام معاون هماهنگي توزيع شرکت توانير و محمدرضا خباز استاندار سمنان و ديگر مسوول‌هاي کشوري و استاني در سالن اميرکبير دانشگاه سمنان آغاز شد.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان در حاشيه برگزاري اين کنفرانس 2 روزه، با بيان اين که سمنان امروز و فردا ميزبان بيست و دومين کنفرانس شبکه‌هاي توزيع نيروي برق است، افزود: اين کنفرانس با حضور بيش از يک هزار نفر از متخصص‌ها و صاحب نظران در دانشگاه سمنان آغاز شد.

سيدمحمد موسوي زاده، تلفات شبکه‌هاي توزيع نيروي برق، نقش شبکه‌هاي هوشمند در توزيع، توليد پراکنده و انرژي‌هاي تجديدپذير و کيفيت شبکه‌هاي توزيع، بررسي شناسايي چالش‌هاي و راهکارهاي حقوقي صنعت ، فناوري اطلاعات و جي. آي. اس در سامانه‌هاي توزيع، توانمند‌سازي نيروي انساني، سلامت و ايمني را از محورهاي اين کنفرانس عنوان کرد.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان خاطرنشان کرد: در اين کنفرانس مقالات تخصصي در زمينه‌هاي مديريت مصرف بار و هدفمندسازي يارانه‌ها در صنعت برق، مطالعات فرهنگي، اجتماعي و محيط‌زيست در شبکه‌هاي توزيع نيروي برق ارايه مي‌شود.

وي با اشاره به ارسال يک هزار و 242 مقاله به دبيرخانه ششمين کنفرانس ملي شبکه‌هاي توزيع برق در سمنان، افزود: اين مقاله‌ها توسط 215 داور کارشناسي شد و در پايان 77 مقاله براي ارايه به صورت سخنراني در نشست‌هاي 2 روزه کنفرانس و 73 مقاله براي ارايه به صورت پوستر تاييد شد و 185 مقاله نيز چاپ و ارائه مي‌شود.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان با اشاره به اينکه در ششمين کنفرانس ملي شبکه‌هاي توزيع برق در سمنان نمايشگاه جانبي شامل تجهيزات و توانمندي شرکت‌هاي توليدي و صنعتي در عرصه صنعت توزيع برق برپا مي‌شود، گفت: تعداد مقالات پذيرفته شده در اولين کنفرانس 37 مقاله بود، اين رقم در پنجمين دوره تا مرز 65 مقاله افزايش يافت، در دوره دهم 80 مقاله پذيرفته شد و در دوره پانزدهم اين تعداد به 110 مقاله افزايش يافت و امسال در بيست و دومين دوره کنفرانس شبکه‌هاي توزيع برق رکورد دوره‌هاي گذشته با دريافت بيش از هزار و 200 مقاله شکسته شد.

مديران عامل شرکت‌هاي توزيع برق استان‌هاي مختلف کشور، استادان دانشگاه، سرمايه‌گذاران بخش خصوصي و شرکت‌هاي فعال در حوزه انرژي برق از حاضران در آئين افتتاحيه اين سمينار هستند.

در دولت تدبير و اميد، تلفات برق از 15.5 درصد در ابتداي سال 93 به 11،4 درصد در پايان سال 94 کاهش يافت، هريک درصد کاهش تلفات، سالانه 2 ميليارد و 800 ميليون کيلووات ساعت صرفه جويي در مصرف انرژي برق در کشور به دنبال دارد.

94،3 درصد انرژي الکتريکي کشور از سوخت فسيلي تامين مي‌شود و استفاده از ديگر روش‌هاي پاک توليد انرژي با کمک از سرمايه‌گذاري بخش خصوصي، از رويکرهاي مهم ايران اسلامي در حوزه انرژي برق است، حدود 70 درصد از انرژي برق در استان سمنان صرف بخش توليد مي‌شود که شامل 50 درصد در حوزه صنعت و 20 درصد در حوزه کشاورزي است و نرخ متوسط مصرف برق در اين استان در بخش خانگي حدود 300 کيلو وات ساعت کمتر از ميانگين کشوري است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان