تاریخ 1396/01/28 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان:
شرکت بيش از 3 هزار و700 دانش‌آموز استان در اعتکاف رجبيه

سرويس خبر

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان از شرکت بيش از 3 هزار و700 دانش‌آموز استان در اعتکاف رجبيه خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، محمدرضا جهان در بازديد از مراسم اعتکاف دانش‌آموزان شهرستان سمنان در مسجد جامع افزود: ما انسان‌ها نسبت به خود شناخت و آگاهي داريم و نسبت به کارهايي که انجام مي‌دهيم، کاملا آگاهي داريم.

وي با بيان اينکه دين مبين اسلام نقش مهمي در خودسازي انسان‌ها دارد، اظهار کرد: ايام رجب و اعتکاف 3 روزه در خودسازي انسان‌ها به خصوص دانش‌آموزان بسيار تأثيرگذار است.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان خطاب به دانش‌آموزان روزه‌دار تصريح کرد: نور ايمان به مراتب در شما مي‌درخشد و تقديم 622 شهيد دانش‌آموز استان به نظام مقدس‌نشان از ايمان واراده پولادين دانش‌آموزان دارد. محمدرضا جهان با اشاره به تقويت ايمان و اراده در کالبدي وجودي انسان افزود: بايد جهت‌گيري ديني و اسلامي داشته و همسو با دين مبين اسلام حرکت کنيم.

وي با بيان اينکه مراقبت‌هاي جسماني در تقويت اراده موثر است، عنوان کرد: خود‌مراقبتي و توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار از عوامل تقويت اراده در وجود انسان مي‌باشد.

مديرکل آموزش از شرکت 3 هزار و 725 دانش‌آموز استان در اعتکاف رجبيه خبر داد و گفت: 2 هزار و 185 دانش‌آموز پسر و هزار و540 دانش‌آموز دختر در اين برنامه معنوي شرکت کردند.

محمدرضا جهان خاطرنشان کرد: بيش از 29 مسجد ميزبان دانش‌آموزان استان در اعتکاف رجبيه هستند.

شايان ذکراست؛ جلسات تلاوت قرآن کريم، تشکيل حلقه‌هاي معرفت، سخنراني‌هاي مذهبي و اخلاقي، پاسخگويي به شبهات ديني دانش‌آموزان، برپايي نمازهاي جماعت و انجام اعمال اُمّ داوود، اهم برنامه‌هاي اعتکاف دانش‌آموزي را تشکيل مي‌دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان