تاریخ 1396/01/28 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان:
شرکت 25 هزار دانش‌آموز استان در جشنواره نوجوان خوارزمي

سرويس خبر

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان از رقابت 25 هزار و 149 دانش‌آموز استان در مرحله آموزشگاهي جشنواره نوجوان خوارزمي خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، محمدرضا جهان در حاشيه مرحله استاني جشنواره نوجوان خوارزمي افزود: اين جشنواره در در شش محور پژوهش، دست‌سازه، زبان و ادبيات فارسي، مسابقات آزمايشگاهي، بازارچه کار و فناوري و زبان انگليسي در چهار سطح مدرسه، منطقه، استان و کشور برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به زمان‌بندي اجراي جشنواره، اظهار کرد: مرحله آموزشگاهي و شهرستاني در بهمن و اسفندماه 95 اجراشده، مرحله استاني فروردين ماه در حال برگزاري و مرحله کشوري نيز تابستان 96 در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان تصريح کرد: در مرحله آموزشگاهي 25 هزار و 149 دانش‌آموز متوسطه دوره اول استان با 30 هزار اثر به رقابت پرداختند.

محمدرضا جهان خاطرنشان کرد: در مرحله شهرستاني نيز 6 هزار و 293 نفر در اين جشنواره شرکت کردند که از اين تعداد261 نفربه مرحله استاني راه يافتند.

وي از راهيابي 10 نفر از دانش‌آموزان حاضر در اين جشنواره به مرحله کشوري خبر داد و گفت: پس از برگزاري مرحله استاني و انتخاب نفرات برتر در اين مرحله 10 نفر به مرحله کشوري معرفي مي‌گردند.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان ادامه داد: تعداد نفر رشته شرکت‌کننده امسال نسبت به سال قبل از رشد بيش از 20 درصد برخوردار مي‌باشد.

محمدرضا جهان اظهار کرد: در مرحله آموزشگاهي محور دست‌سازه‌ها 3 هزار و 165 طرح، مرحله شهرستاني 651 طرح و در مرحله استاني 38 طرح ارائه شده است که در نهايت يک طرح که بالاترين امتياز را کسب کند، به مرحله کشوري معرفي مي‌گردد.

شايان ذکر است؛ مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان، معاون آموزش متوسطه اداره کل و روساي آموزش و پرورش شهرستان‌هاي سمنان و سرخه از نزديک در روند برگزاري مسابقات قرار گرفتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان