تاریخ 1396/01/28 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
بازديد استاندار از تاسيسات شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان

سرويس خبر

استاندار سمنان به همراه جمعي از مسئولان از تاسيسات شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان بازديد کردند.به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان، در اين بازديد علاوه بر استاندار، دکتر همتي، نماينده شهرستان‌هاي سمنان، مهدي‌شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي؛ مهندس زنديه‌وکيلي، معاون امور عمراني استاندار؛ دکتر طاهري، مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري؛ و جمعي ديگر از مسئولان از جمله مهندس ارگي، فرماندار شهرستان مهدي‌شهر، مهندس دانايي، فرماندار شهرستان سمنان، معاونين و مديران امور آب و فاضلاب شهرستان‌هاي سمنان و مهدي‌شهر نيز حضور داشتند.دکتر خباز حين بازديد از تاسيسات سرچشمه روزيه، با اشاره به برنامه‌هاي در دست اجرا جهت مقابله با کم‌آبي خاطرنشان کرد: در استان سمنان پتانسيل خوبي براي تأمين آب وجود دارد و مهم‌ترين کار در حال حاضر اين است که بتوانيم به بهترين نحو از امکانات موجود استفاده کنيم. مسئولان بايد با برنامه‌ريزي جلوي هدررفت آب را بگيرند و مردم هم بايد با صرفه‌جويي و مصرف بهينه با بحران کم‌آبي مقابله کنند.استاندار سمنان در ادامه با اشاره به برنامه‌ريزي منسجم دولت جهت رفع کمبود آب آشاميدني در استان سمنان اظهار داشت: برنامه کوتاه‌مدت کاهش پرت آب، صرفه‌جويي و مديريت مصرف و حفر چند حلقه چاه جديد است. در برنامه ميان‌مدت احداث سدهاي جديد از جمله سد فينسک که با پيگيري‌هاي دکتر همتي، نماينده سمنان اعتبار ساخت آن در بودجه سال 96 گنجانده شده است، در برنامه کاري قرار دارد، طرح بلندمدت براي تأمين آب سمنان، انتقال آب به اين استان است که آن هم در جلسات دولت مصوب شده است.

طي اين بازديد مديرعامل شرکت آبفا شهري استان، اقدامات انجام‌شده توسط شرکت در حوزه تأمين آب را برشمرد و بيان کرد: همان‌طور که دکتر خباز اظهار داشتند، يکي از مهم‌ترين کارها، مديريت مصرف و استفاده بهينه از امکانات موجود است که در اين زمينه شرکت آبفا سمنان طرح مهام را با همکاري آموزش و پرورش اجرا کرده و هدف آن آموزش و فرهنگ‌سازي بوده است.

همچنين طرح‌هايي از جمله تأمين آب کوتاه‌مدت از منطقه شرق شهر سمنان با حفر چند حلقه چاه جديد مصوب شده که منتظر جذب اعتبار است و با پيگيري‌هاي استاندار، اميدواريم هرچه سريع‌تر به مرحله اجرا دربيايد. از ديگر طرح‌ها مي‌توان به احداث سد فينسک، انتقال آب چشمه‌ قطري به شاهرود و تکميل شبکه فاضلاب شهر سمنان با مشارکت سرمايه‌گذار بخش خصوصي اشاره کرد که همگي در حال پيگيري هستند.

در اين بازديد يک روزه، دکتر خباز از تأسيسات انتقال آب چشمه روزيه به سمنان بازديد کردند و حين بازديد از ايستگاه پمپاژ، مهندس طاهري به همراه مهندس کاشي، مدير امور آب و فاضلاب شهرستان سمنان توضيحات لازم در خصوص تأسيسات موجود را ارائه نمودند.

در ادامه استاندار و هيأت همراه ضمن پياده‌روي در تونل 3 کيلومتري خط انتقال، ضمن مشاهده کاستي‌هاي موجود خاطرنشان کرد که تونل نيازمند ترميم و بهسازي است و وعده داد که پيگيري لازم براي جذب اعتبار براي اين کار را انجام دهد.

شايان ذکر است، بازديد از ايستگاه فشارشکن شماره يک، پروژه در حال ساخت تصفيه‌خانه شهميرزاد، تصفيه‌خانه فاضلاب مهدي‌شهر و تصفيه‌خانه فاضلاب سمنان از ديگر بخش‌هاي اين برنامه بود و کارشناسان و مديران شرکت آب و فاضلاب شهري سمنان حين بازديد توضيحات لازم در خصوص پروژه‌ها را به استاندار و هيأت همراه ايشان ارائه نمودند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان