تاریخ 1396/01/28 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دبير ستاد انتخابات استان سمنان خبر داد؛
کاهش 50 درصدي رد صلاحيت ثبت‌نام کنندگان انتخابات شوراها در استان سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دبير ستاد انتخابات استان سمنان گفت: رد صلاحيت ثبت‌نام‌کنندگان براي داوطلبي در انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا نسبت به دوره گذشته در اين استان 50 درصد کاهش يافت.

سعيد متقي افزود: به دليل نقص در مدارک داوطلبان، آمار رد صلاحيت افراد ثبت‌نام کرده براي داوطلبي در انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهري و روستايي در استان سمنان در چند روزه آينده اعلام خواهد شد.

دبير ستاد انتخابات استان سمنان اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ريزي‌ها، در سه شهر سمنان، شاهرود و دامغان انتخابات شوراي شهر در تاريخ بيست و نهم ارديبهشت 96 به صورت الکترونيکي برگزار مي‌شود.وي افزود: در مجموع در کل کشور در 150 شهر و در استان سمنان در سه شهر سمنان، شاهرود و دامغان انتخابات شوراي اسلامي شهر به صورت الکترونيکي برگزار مي‌شود.متقي با بيان اينکه زيرساخت‌هاي لازم بري برگزاري انتخابات الکترونيک در اين سه شهر به صورت کامل فراهم است، ادامه داد: از لحاظ پوشش مخابراتي و ملزومات مورد نياز اين سه شهر در سطح مطلوب قرار دارند و رتبه اول و دوم کشوري را دارا هستند.دبير ستاد انتخابات استان سمنان اضافه کرد: براي فرهنگ‌سازي بيشتر در اين زمينه و همچنين آشنايي مردم با ساز و کار انتخابات الکترونيک در هفته‌هاي آتي، انتخابات الکترونيکي به صورت آزمايشي و براي برگزيدن مفاخر استان سمنان، در اين سه شهر برگزار خواهد شد. متقي افزود: با توجه به نتيجه سرشماري نفوس و مسکن 95 در 308 روستاي استان سمنان انتخابات شوراهاي اسلامي برگزار خواهد شد که اين آمار در دوره قبل 280 روستا بوده است. دبير ستاد انتخابات استان سمنان با اشاره به اينکه براي تمام 308 روستا در انتخابات شوراهاي اسلامي صندوق راي ثابت پيش‌بيني شده است، گفت: با توجه به نياز در شهرها علاوه بر صندوق ثابت، صندوق سيار خواهيم داشت. 2 هزار و 707 نفر براي حضور در انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا در استان سمنان ثبت‌نام کرده‌اند. 787 شعبه اخذ راي در استان سمنان براي انتخابات ارديبهشت 96 شامل 647 شعبه ثابت و 140 شعبه سيار پيش بيني شده است.

دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا 29 ارديبهشت 96 برگزار مي‌شود‌ و استان سمنان که داراي هشت شهرستان، 20 شهر، 15 بخش و 400 روستا است، در انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا هزار و 19 نفر به عنوان اعضاي اصلي و 642 نفر به عنوان اعضاي علي‌البدل در شوراهاي اسلامي شهري و روستايي دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان