تاریخ 1390/09/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2953 برو جستجو جستجوی پیشرفته   آقايان مسئول به داد استيل آذين سمنان برسيد! 
 استيلآذين سمنان صفر- سايپا شمال قائم شهر صفر

- داوران: شاهين حاج بابايي، هادي برزو، جواد مداح، عليرضا اباچي
- ناظر داوري: جواد تقي پور   
- نماينده فدراسيون: امير داودزاده
- اخطاها: سعيد بيگي، هادي رياحي، مجتبي نوروزي و مهدي طاهري (سايپا شمال)- کاظم برجلو (استيل آذين سمنان)
اسامي بازيکنان تيم استيلآذين سمنان:
مهدي واعظي، محمد مهدي ورنکش، مهدي محمدي، علي محمد دهقان، محمد برجلو (56-فريدکريمي)، هادي نظرپاک، کاظم برجلو، بهمن يوسفي زاده، حامد خسروي80- متز کيلوني)، ميکله پلورينو (89- ماريو مياتتويچ) و حميد کاظمي    
سرمربي: هومن افاضلي
اسامي بازيکنان تيم سايپا شمال قائم شهر:
توميسلاو باسيچ، مهدي طاهري، مهدي کريمي، مجتبي نوروزي، محسن حنيفي، سعيد بيگي، حامد سليماني، هادي رياحي، مهدي ودادي(91- سهيل هزار جريبي)، امير حسين محمدي (56-شعيب اميري)، امير حسين يوسفي (73-سينا عبدي)     
سرمربي: مجتبي تقوي
تيم فوتبال استيلآذين سمنان در اين مسابقه نتوانست انتظارات را برآورده سازد و در يک بازي خانگي در مقابل تيم جوان با انگيزه سايپا شمال با حساب صفر بر صفر متوقف شد که از ابتدا هم مشخص بود بازيکنان تيم استيلآذين سمنان با توجه به مشکلات زيادي که اين روزها دامنگير اين تيم شده است از نظر روحي و رواني آماده بازي نبودند که اميدواريم مسئولين به داد اين تيم برسند البته در شماره آينده به اين مشکلات خواهيم پرداخت  ضمن اين که با بيرون رفتن محمد برجلو در اين ديدار زهر حملات تيم استيل گرفته شد و تعويض هاي هومن افاضلي هم براي هجومي کردن تيم و حتي جلو کشيدن هم دردي را دوا نکرد به هر صورت بازيکنان هر دو تيم بازي خوب و دلچسبي را به نمايش نگذاشتند تا تماشاگران در اين هواي سرد ناراضي به خانه هاي خودشان بروند.
لحظات حساس بازي:
- دقيقه 2: علي محمد دهقان با نفوذ خوب خود خط دفاعي حريف را جا گذاشت ولي ضربه بغل پا اين بازيکن از کنار خط دروازه سايپا گذشت
- دقيقه 17:حميد کاظمي با فرار تند و تيز خود صاحب يک موقعيت عالي شد که ضربه اين بازيکن به شکل خطرناکي از کنار دروازه گذشت
- دقيقه 23: هادي رياحي با يک شوت سرکش و غافلگير کننده تير دروازه مهدي واعظي را به لرزه درآورد
- دقيقه 28: مهدي محمدي کاپيتان تيم استيل با خطاي مهاجم حريف سرنگون شد و در حالي که روي زمين افتاده بود بازيکنان سايپا به بازي ادامه دادند که با اعتراض شديد بازيکنان استيل آذين روبه رو شدند  
- دقيقه33: ضربه يوسفي که روي يک حرکت ايستگاهي نواخته شد را مهدي واعظي به راحتي جمع کرد
- دقيقه 34: سانتر ارسالي از سمت چپ به حامد خسروي رسيد که اين بازيکن با يک شوت دروازه تيم سايپا را با خطر مواجه کرد
- دقيقه 38: در يک ضربه ايستگاهي که بر روي دروازه سايپا نواخته شد توپ برگشتي در بيرون هجده قدم به ميکله رسيد که اين بازيکن با يک شوت دروازه حريف را به خطر انداخت و توپ به کرنر رفت
- دقيقه 39: فرار حميد کاظمي از کمند خط دفاعي حريف و ضربه اين بازيکن فقط يک ضربه کرنر را براي استيل به همراه داشت
- دقيقه 44: در محوطه جريمه تيم سايپا خطاي واضحي روي ميکله انجام شد که داور براحتي از گرفتن ضربه پنالتي خودداري کرد
- دقيقه 46: توپ ارسالي بر روي دروازه سايپا را حميد کاظمي با يک کنترل سينه به يوسفي زاده سپرد که ضربه اين بازيکن با دخالت مدافعين حريف برگشت خورد
- دقيقه 59: پاس رو به عقب کاظمي با شوت علي محمد دهقان از کنار دروازه استيل گذشت
- دقيقه 65: ضربه سر کاظم برجلو در يک موقعيت عالي به کاظمي رسيد و در حالي که دروازه بان هم از دروازه خود خارج شده بود فقط توانست با خوش شانسي تمام توپ را به کرنر بزند.
*************************************************************************************
در حاشيه بازي:

- در هواي سرد پاييزي ليدرها آن قدر تحرک و جنب و جوش داشتند که کاپشن هاي خود را درآورده بودند
- به علت عدم تبليغات مناسب تماشاگران کمتري نسبت به بازي هاي قبلي در استاديوم آمده بودند  
- کاظم برجلو، مهدي محمدي، علي محمد دهقان و حميد کاظمي قبل از شروع بازي به سمت نيمکت تيم حريف رفته و از مجتبي تقوي رخصت گرفتند
- داريوش يزداني و رسول غني زاده در طول نود دقيقه از کنار زمين تيم هاي خود را هدايت مي کردند
- جايگاه ويژه در اين بازي کاملا پر شده بود که اکثر آن را مسئولين قائم شهري تشکيل مي دادند
- همتيان فرماندار سمنان، هاديان مدير اداره ورزش و جوانان استان و اهالي فوتبال و تربيت بدني هم از نزديک نظاره گر بازي بودند
- مهدي واعظي در پايان بازي از تماشاگران بابت کسب نتيجه تساوي عذرخواهي کرد


 يادداشت
 سياسي ها بر مسند ورزش!!! 

سرويس ورزشي:
در حالي که با ثبت نام چند چهره مطرح کشتي براي تصدي رياست فدراسيون کشتي همگان به آينده اين رشته اميدوار شده بودند، به اين که يکي از دلسوزان واقعي اين رشته، سکان هدايت را در دست خواهد گرفت، اما با گماردن حجت الله خطيب به عنوان سرپرست اين فدراسيون همه شوکه شدند و بايد قبول کرد که با تشکيل وزارت ورزش و جوانان هنوز هم مديريت ها انتصابي است. البته هنوز انتخابات برگزار نشده است ولي واقعيت اين است که هر گزينه اي که از سوي وزارت ورزش و جوانان  حمايت شود بدون شک بر مسند رياست هم خواهد نشست. لذا با توجه به اين وضعيت فوتبالي ها بيشتر از گذشته نسبت به آينده فدراسيون حساس شدند تا بدانند آيا کفاشيان باز هم گزينه مورد حمايت وزارت است؟ در زمان انتخابات گزينه وزارت وارد گود خواهد شد و آيا اين فرد سياسي است يا ورزشي؟و ده ها سوال ديگر که اذهان فوتبالي ها را مشغول خود کرده است ولي در حال حاضر فقط بايد صبرپيشه کرد تا ببينيم در آن زمان چه اتفاقاتي رقم خواهد خورد. اما نکته قابل بيان اين است که با توجه به مصوبات مجلس شوراي اسلامي مبني بر خصوصي سازي هيئت ها و فدراسيون هاي ورزشي هنوز هم شاهد هستيم که دولتي ها نقش اساسي را دارند و با توجه به آيين نامه ها بيشتر روساي فدراسيون و هيئت هاي ورزشي انتصاب مي شوند تا انتخاب.!!! پس شايعات موجود مبني بر حضور سعيدلو به عنوان رييس فدراسيون هم نمي تواند زياد بي ربط باشد.


 درخواست سرپرستان تيم هاي دسته اولي سمنان از رييس هيئت شهرستان 

سرويس ورزشي:
سرپرستان تيم هاي شرکت کننده در مسابقات فوتبال دسته اول باشگاه هاي شهرستان سمنان بعد از انجام مسابقات هفته اول، با ارسال نامه اي به آقاي خدابخش عرب رييس جديد هيئت فوتبال خواستار انجام تعهدات دبير هيئت اعم از حضور آمبولانس کنار زمين، ناظر داوري، حضور به موقع نيروهاي انتظامي و آماده شدن رختکن ها در زمين چمن ولايت (هلال احمر) شدند و همچنين اين که هر چه سريعتر  رييس کميته داوران هيئت فوتبال شهرستان معرفي شود.
توضيح سرويس ورزشي:
اکثر خواسته هاي سرپرستان تيم هاي دسته اول باشگاه هاي شهرستان سمنان به حق بوده و بايد براي حل شدن موضوع هاي مطرح شده اقدامات لازم به عمل آيد. فقط اين که بايد گفت از آن جايي که آقاي عرب جديدا به عنوان رييس هيئت انتخاب گرديده است بايد به وي فرصت کافي داده شود تا بتواند برنامه هاي خود را عملي کند ضمن اين که رياست محترم جمعيت هلال احمر استان قول داده تا در مدت زمان کوتاهي نسبت به احداث رختکن ها اقدام نمايد.به هر حال با همکاري و همدلي بيشتر بايد به دنبال رشد و توسعه فوتبال شهرمان باشيم.


 انصارسيمان شاهرود و صنعت ساختمان سنگسر صعود خود را به مرحله نيمه نهايي قطعي کردند 

سرويس ورزشي:
هفته هفتم مسابقات فوتبال ليگ استان با بر گزاري شش بازي به پايان رسيد که در آنها نتايج زير حاصل شد:
صنعت ساختمان 3- سيمان شاهرود2
در اين بازي به دليل حساسيت بالا، جنگندگي خاصي ميان بازيکنان ديده مي شد. گلهاي تيم صنعت ساختمان در دقايق 23،1و67 به ترتيب توسط حميدرضا حيدري، علي آرو و باز هم علي آرو به ثمر رسيد. بازيکنان تيم سيمان دو گل از گل هاي حريف را در دقايق 10 و 45 با دو گل از محسن زماني پاسخ دادند و بازي با همين نتيجه به پايان رسيد.
پرسپوليس دامغان 2 - علمي کاربردي غرب استيل صفر
در اين بازي که در زمين علمي کاربردي غرب استيل انجام مي شد، تيم ميهمان توانست با گل هاي محسن آبيار و جلال فولاديان شاگردان مهدي رشيدي را شکست دهد.
عقاب سمنان صفر- سرخ جامگان گرمسار 1
تک گل بازي در دقيقه 47 توسط محمد نبي ئي براي تيم سرخ جامگان به ثمر رسيد تا عقاب در خانه شکست را بچشد.
شهرداري کلاته دامغان صفر- شهرداري سمنان 2
شهرداري سمنان توانست جنگ ميان دو شهرداري را با گل دقيقه 30 محمد حسين نوحي و گل نيمه دوم امير مسعود ايماني به نفع خود به پايان برساند.
قائم ميامي 3- دهکده پارسيان مهديشهر صفر
عدم حضور تيم دهکده پارسيان و سه امتياز آسان براي قائم ميامي.
ياران گرمسار صفر- انصار سيمان شاهرود 2
اين بازي که در نيمه اول صفر-صفر به پايان رسيد، در نيمه ي دوم پس از گل هاي دقيقه 52 اسد الله ملک و 73 کاظم خداوردي با برد تيم ميهمان همراه شد.


 چهارمين جشنواره فرهنگي ورزشي استان سمنان در شاهرود برگزار مي شود 

چهارمين جشنواره فرهنگي ورزشي اساتيد بسيجي استان سمنان يادواره اساتيد شهيد دکتر چمران، دکتر علي محمدي و دکتر شهرياري، سوم آذر ماه سال جاري به ميزباني دانشگاه صنعتي شاهرود برگزار مي شود. 
احمد نزاکتي  مسئول بسيج اساتيد دانشگاه صنعتي شاهرود روز دوشنبه با اعلام اين خبر به ايرنا افزود: اين مسابقات همزمان با هفته بسيج با حضور ده دانشگاه و مرکز آموزش عالي استان سمنان و در پنج رشته فوتسال، واليبال، تنيس روي ميز، شنا و بدمينتون برگزار مي شود. 
وي گفت: چهار رشته فوتسال، واليبال، تنيس روي ميز و شنا ويژه برادران و مسابقات بدمينتون ويژه خواهران است.  وي افزود :در فوتسال 10 تيم، واليبال 7 تيم و در تنيس روي ميز و شنا نيز جمعا 35 نفر از اساتيد بسيجي استان به صورت تک حذفي به رقابت مي پردازند و در هر رشته 2 عنوان برتر معرفي خواهند شد.  وي اظهار داشت: در حاشيه اين جشنواره فوق برنامه هاي فرهنگي و تفريحي نيز برپا مي شود.


 جام جهاني واليبال
 تيم واليبال ايران مقابل قهرمان اروپا پيروز شد 

تيم ملي واليبال ايران در سومين ديدار خود در چارچوب رقابت هاي جام جهاني واليبال و انتخابي المپيک از سد صربستان، قهرمان اروپا گذشت.
به گزارش خبرگزاري مهر، تيم واليبال ايران ديروز در گروه  A رقابت ها در سالن "نيپون گايشي" شهر ناگوياي ژاپن با نتيجه 3 بر 2 از سد صربستان گذشت. مردان "خوليو ولاسکو" ست اول را قدرتمندانه با نتيجه 25 بر 17 از سد صربستان گذشتند اما در ست هاي دوم و سوم با نتايج 18 بر 25 و 21 بر 25 مقابل حريف تن به شکست دادند.
ايران در ست چهارم با حساب 25 بر 21 به برتري رسيد تا کار به ست حساس پنجم کشيده شود. در اين ست بازيکنان ايران توانستند با حساب 15 بر 11 مقابل صربستان پيروز شوند و در مجموع بازي را با نتيجه 3 بر 2 به سود خود به پايان بردند.
مهدي بازارگرد با کسب 17 امتياز، به عنوان امتيازآورترين بازيکن ايران بود و "ايوان ميليکوويچ" از صربستان هم 22 امتياز کسب کرد. صربستان در سال 2011 در رقابت هاي قهرماني اروپا که به ميزباني مشترک اتريش و جمهوري چک برگزار شد، به مقام اول رسيد. اين تيم در المپيک 2000 سيدني هم به عنوان قهرماني رسيد.
تيم ايران در روز نخست رقابت هاي جهاني با نتيجه 3 بر يک از سد ژاپن گذشته بود و روز گذشته در دومين ديدار خود با حساب 3 بر صفر به کوبا باخته بود. تيم کشورمان فردا را استراحت دارد و روز پنج شنبه در دور دوم رقابت ها با تيم قدرتمند لهستان ديدار خواهد کرد.
سه تيم برتر اين رقابت ها به بازي هاي المپيک 2012 لندن راه پيدا مي کنند.


 نامه وارده
 برگي ديگر از کارنامه ضعيف ترين فدراسيون تاريخ 

در وصف ناکارآمد ترين فدراسيون تاريخ فوتبال ايران سخنان زيادي گفته و شنيده شده است. نزديک به يک ماه از بازي پرسپوليس داماش و حواشي آن گذشته اما هر روز که مي گذرد اعلام راي دو بازيکن پرسپوليس به روزه ديگر موکول مي شود. شيث رضايي و محمد نصرتي بيش از هر کس ديگر نگران آينده خود هستند و هواداران تيم منتظر اعلام راي. به راستي اعلام راي اين دو بازيکن خاطي اما پشيمان تيم پرسپوليس چقدر زمان مي برد؟
يک روز رئيس کميته انضباطي اعلام مي کند راي  صادر شده است اما کفاشيان اجازه اعلام ان را نمي دهد!!! روز ديگر بازي تيم ملي مقابل بحرين را بهانه مي کنند(( که البته هيچ ربطي به موضوع ندارد)) و حالا مي گويند منتظر تاييد آقاي نبي دبير فدراسيون فوتبال هستيم!!! آقاي کفاشيان عزيز بهتر نيست بيش از اين هواداران ميليوني تيم پرسپوليس را همچون   اين دو بازيکن منتظر نگذاريد؟؟؟!! لااقل بگذاريد اين روزهاي پاياني کار خود به عنوان رييس فدراسيون فوتبال کمي قاطع تر به پايان برسد.                      

مهدي بصيري


 اخبار کوتاه 

به مناسبت دهه ولايت و امامت در گرمسار
مسابقات دارت دانش آموزي ويژه دختران برگزار  شد

سرويس ورزشي:
با همکاري اداره ورزش و جوانان و اداره آموزش و پرورش شهرستان گرمسار  يک دوره مسابقات دارت دانشآموزي ويژه دختران در سالن جانبازان گرمسار برگزار شد.  
تعداد 45 نفر از دانشآموزان در اين برنامه حضور داشتند و نتايج به دست آمده به شرح ذيل است:
نفر اول: سارا ميراخوري
نفر دوم: محدثه کميزي
سوم مشترک: فاطمه عرب سرهنگي- فاطمه حسين پور


مسابقات فوتسال جام ولايت در آرادان برگزار شد

سرويس ورزشي:
با همکاري اداره ورزش و جوانان آرادان و هيئت فوتبال آرادان يک دوره مسابقه شش جانبه بزرگسالان و چهار جانبه نونهالان موسوم به جام ولايت در سالن ولايت آرادان برگزار گرديد.
تيم اول مسابقات به شرح ذيل مي باشد:
بزرگسالان: موبايل پديده
نونهالان: شهرداري
جوايز مسابقات طي مراسمي توسط نبئي مسئول هيئت فوتبال آرادان  به تيم هاي برتر اهدا شد.


حضور ورزشکاران گرمساري در برنامه زنده تلويزيوني صبح به خير ايران

سرويس ورزشي:
ورزشکاران و قهرمانان رشته دارت و پارکو  گرمسار به همراه دانشآموزان مدارس و جمع کثيري از مردم در پارک شيلات  گرد هم  آمده و در برنامه زنده تلويزيوني صبح به خير ايران شرکت نمودند.


 نگاه روز 

علي کاشي