تاریخ 1390/09/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2953 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار دامغان
 بايد براي برگزاري انتخابات حداکثري تلاش کرد 

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
فرماندار دامغان گفت: يکي از موضوعات مهم سال جاري برگزاري نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي بوده که بايد بکوشيم انتخاباتي با حضور حداکثري مردم برگزار کنيم.
مرتضي علي آبادي اين مطلب را در جمع خبرنگاران بيان و اظهار داشت: ساز وکار برگزاري نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي با تشکيل ستاد انتخابات و تعيين اعضاي ستاد فراهم شد و اميدواريم با برنامه ريزي هاي صورت گرفته و تعيين جدول برنامه ريزي انتخابات در روز 12 اسفند ماه سال جاري انتخاباتي پر شور با حضور مردم داشته باشيم.
وي خطاب به کانديداي احتمالي حضور در انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي  افزود: يکي از موضوعات مهمي که کانديدا احتمالي بايد به آن توجه داشته باشند رعايت قانون است که هر حرکت آنان قبل از شروع فعاليت هاي رسمي انتخابات مورد رصد قرار مي گيرد و در تاييد آنان در هيئت هاي اجرايي و نظارت ارزيابي و بررسي مي شود.
وي از  اختصاص 5 ميليارد ريال اعتبار جهت مرمت و بازسازي کاروانسراي شاه عباسي دامغان و تبديل آن به موزه مردم شناسي خبر داد و اظهار داشت: اين اعتبار از محل اعتبارات ملي و استاني تامين شده است و براي تجهيز کامل آن به 15 ميليارد ريال اعتبار ديگر نياز است.
وي ياد آور شد: با پيگيري  هاي صورت گرفته از سال 84 از سوي استانداري سمنان و فرمانداري دامغان و با کسب مجوز از سوي وزارت کشور درجه فرمانداري دامغان از 3 به 2 ارتقا پيدا کرد که با اين تغيير پست معاونت عمراني و طرح و برنامه و در تعدادي از پست هاي ديگر شاهد ارتقا خواهيم بود.
علي آبادي خاطرنشان ساخت: يکي از مواردي که مردم بايد از آن مطلع باشند کارها و اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان است که امروزه تبليغات و اطلاع رساني حرف اول را در جامعه مي زند و جامعه اي که در آن اطلاع رساني وجود نداشته باشد يک جامعه مرده و بي فايده است.
رئيس شوراي مسکن شهرستان دامغان گفت: بحث افزايش 8 در صدي سود تسهيلات بانک صادرات به متقاضيان مسکن مهر هنوز حل نشده و پيگيري ها در جهت حل آن در حال انجام است و تنها بانکي که با آن با مشکل مواجه هستيم بانک صادرات است.  


 امام جمعه شاهرود :
  بسيجيان سربازان گمنام در عرصه هاي جنگ نرم هستند 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
حجت الاسلام و المسلمين محمد ترابي امام جمعه شاهرود در ديدار فرماندهي و شوراي بسيج اصناف الهادي شاهرود ضمن تبريک هفته بسيج گفت: شما بسيجيان سربازان گمنام در عرصه هاي جنگ نرم دشمن هستيد و بايد تمام تلاش خود را در جهت خنثي نمودن نيرنگ هاي دشمنان اين نظام و انقلاب اسلامي به کار بنديد لذا وظيفه شما بسيار سنگين است. 
به گزارش باشگاه خبرنگاران بسيج شاهرود، در اين ديدار که شوراي حوزه بسيج اصناف الهادي و رئيس اداره بازرگاني و رئيس و نائب رئيس مجمع امور صنفي و مسئول نظام صالحين سپاه ناحيه شاهرود در محل دفتر امام جمعه شاهرود برگزار شد،
امام جمعه شاهرود در ادامه سخنان خود با تاکيد بر بصيرت و تقويت آن افزود: موضوع بصيرت بسيار مهم است و اين موضوع از زمان پيامبر اکرم(ص) مطرح و بعد از رحلت پيامبر اين موضوع بسيار پررنگ شد و تاکنون نيز ادامه دارد و پرداختن به بصيرت بسيار مهم است و اين وظيفه بسيج است که بصيرت افزايي در موضوعات مختلف در بين اقشار جامعه نمايد و توجه ويژه نمايد همچنان که اکنون اين چنين است.
وي در پايان سخنان خود با اشاره به نظام اسلامي و حفظ آن گفت: ما بايد قدر اين انقلاب و اسلام را بدانيم و در تمام صحنه هاي دفاع از اين نظام حاضر باشيم و خدمت شبانه روزي به اين نظام و مردم را سرلوحه کار خود قرار دهيم و تلاش کنيم تا با کارهاي فرهنگي به مقابله با تهاجمات دشمنان بپردازيم و فريضه امربه معروف را در جامعه با انجام برنامه هاي فرهنگي که به حمدالله توسط بسيج اصناف و اداره بازرگاني انجام مي شود هرچه بيشتر انجام دهيم.
در ابتداي اين برنامه سرهنگ سيد محمدحسيني فرمانده حوزه مقاومت بسيج اصناف الهادي شاهرود در سخناني با تبريک هفته دفاع مقدس گزارش کوتاهي از برنامه هاي فرهنگي انجام شده در جهت احياي فريضه امربه معروف و نهي از منکر با همکاري اداره بازرگاني و نظام صالحين سپاه ارائه نمودند.
اين ديدار با هدف گراميداشت هفته بسيج و ارائه گزارشات برنامه هاي ارائه شده فرهنگي در احياي امربه معروف در اتحاديه ها و بازار شاهرود برگزار شد.


 روايت شيدايي در صداي مرکز سمنان 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
روايت شيدايي عنوان نمايش راديوئي است که در يک مجموعه ده قسمتي به مناسبت ماه محرم در دهه اول اين ماه از صداي مرکز سمنان پخش خواهد شد .
به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان، نصير، بيعت، يار مهربان، برادر، رهائي، عشق يعني عشق و ... از داستان هاي اين مجموعه راديوئي است .
عليرضا گوهري نويسنده و کارگردان اين مجموعه تلاش کرده است تا به اتفاقات واقعه کربلا که کمتر به آن پرداخته شده است بپردازد تا مخاطبين را با حادثه کربلا و اشخاص اين واقعه بيشتر آشنا کند .
  تهيه کنندگي اين مجموعه حميدرضا کاشي و صدابردار آن علي زياري مي باشند.


 نمايش 28سالگي در سمنان به روي صحنه رفت 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
با تلاش دفتر هنرهاي نمايشي و با حمايت اداره فرهنگ و ارشاد  اسلامي شهرستان سمنان نمايش 28 سالگي به روي صحنه مي رود.
به گزارش روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد  اسلامي شهرستان سمنان، با تلاش دفتر هنرهاي نمايشي و با حمايت اداره فرهنگ و ارشاد  اسلامي شهرستان سمنان نمايش 28 سالگي  به  نويسندگي و کارگرداني امير سليماني با موضوع فرد نويسنده که  بر اثر مشکلات مالي تصميم  مي گيرد تا ... از تاريخ 2 آذر به مدت 5 روز  در محل تئاتر شهر فرهنگسراي کومش سمنان هر روز از ساعت 30:18 به  روي صحنه مي رود.
شايان ذکر است اين نمايش در جشنواره  تئاتر استاني  حايز جوايزي از جمله بازيگري مرد وزن و نويسندگي و کارگرداني به خود اختصاص داد.

 


 تشکيل کميته وصول مطالبات در شرکت گاز استان سمنان 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
کميته وصول مطالبات شرکت گاز استان سمنان تشکيل شد.
به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان، عليرضا جراحي در اولين جلسه اين کميته گفت: دريافتي شرکت هاي گاز استاني از بابت گازبهاي مصرفي صرف توسعه گازرساني مي شود و مشترکين محترم خانگي و همچنين صنايع استان که بيشترين ميزان  بدهي را به اين شرکت دارند مي بايستي برنامه ريزي لازم جهت جلوگيري از انباشت بدهي هاي خود را داشته باشند زيرا اين شرکت ناگزير به قطع جريان گاز آن دسته از مشترکين بدهکار سنواتي بوده تا خللي در کار توسعه گازرساني به وجود نيايد.  
گفتني است عليرضا جراحي مديرعامل شرکت گاز استان سمنان طي احکام جداگانه اي روساي حراست، خدمات مالي، فن آوري اطلاعات، روابط عمومي و همچنين روساي ادارات گاز سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار و مهديشهر را به سمت عضو کميته و مسئول هماهنگي فروش و خدمات مشترکين را به عنوان عضو و دبير اين کميته منصوب و از اعضاي کميته خواسته است تا با همفکري و تلاش مضاعف نسبت به چاره انديشي و برنامه ريزي و ارائه راهکارهاي مناسب جهت صول مطالبات معوقه اقدام نمايند.