تاریخ 1390/09/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2953 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرمانده انتظامي استان سمنان برشمرد
 زمان شناسي، امام شناسي و وظيفه شناسي ويژگي هاي پليس خدمتگزار  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
فرمانده انتظامي استان سمنان، زمان  شناسي، امام شناسي و وظيفه شناسي را  از ويژگي هاي اساسي پليس خدمتگزار جمهوري اسلا مي برشمرد.
به گزارش پايگاه اطلا ع رساني پليس، فرمانده انتظامي استان سمنان اين مطلب را در جمع تعدادي از پدران و برادران شهيد عنوان کرد و گفت: حضور خانواده شهدا که همچنان مدافع نظام هستند مايه برکت جمهوري اسلا مي است.
سردار قاسم نصري از قرآن به عنوان قانون الهي ياد کرد و با بيان اين که امام زمان (عج) نيز حاکم دوران کنوني است، خاطرنشان کرد: براي برقراري حکومت عدل جهاني، آمادگي جوامع بشري نيز لا زم است که با پيروزي انقلا ب اسلا مي اين امر حرکت سريع تري به خود گرفته است.
وي علم افزايي و ايمان افزايي را از عوامل اساسي شناخت و بصيرت دانست و تصريح کرد: هر فردي از جامعه بايد اين دو موضوع را هميشه دنبال کند.
سردار نصري در ادامه با تاکيد بر اين که امر به معروف و نهي از منکر هيچ گاه در نيروي انتظامي تعطيل نمي شود، اظهار داشت: البته بايد تلا ش کرد تا اين واجب شرعي به عنوان يک نياز جامعه اسلا مي به خواسته اي همگاني تبديل شود.
وي فرماندهان و مسوولا ن نيروي انتظامي را خادمان ملت به ويژه خانواده هاي معظم شاهد و ايثارگر خواند و تاکيد کرد: زمان شناسي، امام شناسي و وظيفه شناسي از ويژگي هاي اساسي پليس خدمتگزار در نظام جمهوري اسلا مي مي باشد.
فرمانده انتظامي استان سمنان در پايان با بيان اين که خدا در دل دشمنان ما ترس قرار داده، اظهار داشت: موضع گيري هاي مقتدرانه رهبر معظم انقلا ب نيز مايه قوت قلب امت اسلا مي است.
در اين ديدار پدران و برادران شهيد در سخناني ضمن قدرداني از طرح هاي مطلوب پليس در مقابله با گسترش ناهنجاري ها در جامعه، حمايت قاطع خود از عملکرد نيروي انتظامي به خصوص در برخورد با مفاسد اخلا قي را اعلا م و خواستار حمايت و اقدامات جدي ديگر نهادها در اين راستا شدند.


 استقبال کم نظير گرمساري ها از فيلم هاي جشنواره بين المللي کودک و نوجوان  

گرمسار- روزنامه پيام استان سمنان
برگزاري بيست و پنجمين جشنواره بين المللي فيلم هاي سينمايي کودکان و نوجوانان در گرمسار با استقبال کم نظير عموم مردم به ويژه دانشآموزان روبه رو گرديد.
به گزارش روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي گرمسار، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي گرمسار و رئيس ستاد برگزاري اين جشنواره در گرمسار ضمن اعلام اين مطلب افزود: با برنامه ريزي هاي انجام شده توسط امور سينمايي، توانستيم در مدت 5 روز، دوازده فيلم سينمايي را براي اولين بار در سينما ابريشم به اکران درآوريم که حدود پنج هزار نفر از اين فيلم ها به طور رايگان ديدن کردند.
مجتبي نورمحمدي گفت: برپايي اين جشنواره ها در شهرستان ها کمک ويژه اي به ازدياد مخاطبين و علاقه مندان به هنر سينما را دربرخواهد داشت. از سويي نيز زمينه اي براي توليد فيلم هاي بهتر و فاخرتر از سينماگران کشور فراهم مي کند.
وي همچنين با تقدير از اداره آموزش و پرورش شهرستان و نيز مديريت سينما ابريشم گفت: بيش از نود و پنج درصد از کودکان و نوجوانان در فرم هاي ارزيابي خود خواستار استمرار اين گونه جشنواره ها شده اند و از آن به عنوان يک رويداد مطلوب هنري ياد کرده اند.
لازم به توضيح است بيست و پنجمين جشنواره فيلم هاي سينمايي کودکان و نوجوانان با محوريت استان اصفهان در 9 استان از جمله استان سمنان به مدت 5 روز برگزار گرديد.

 


 "من سرباز هخامنشي بودم" به چاپ پنجم رسيد  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
کتاب «من سرباز هخامنشي بودم» از توليدات دفتر فرهنگ و ادب پايداري حوزه هنري استان سمنان به چاپ پنجم رسيد.
به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، کتاب «من سرباز هخامنشي بودم» نوشته حسينعلي جعفري و از توليدات دفتر فرهنگ و ادب پايداري حوزه هنري استان سمنان با استقبال فراوان مخاطبان در کشور، به چاپ پنجم رسيد.
همچنين اين کتاب با حمايت نهاد کتابخانه هاي عمومي کشور به عنوان کتاب ويژه مسابقات فرهنگي سال 1390 انتخاب شده است.
کتاب من سرباز هخامنشي بودم شامل 77 داستانک با موضوع دفاع مقدس است که در 128 صفحه تقديم علاقه مندان شده است .
اين کتاب که از توليدات دفتر فرهنگ و ادب پايداري حوزه هنري استان سمنان مي باشد، در صدر آثار پرفروش انتشارات سوره مهر در شهريور ماه سال جاري در کشور نيز قرار گرفت .  
چاپ پنجم کتاب «من سرباز هخامنشي بودم» نوشته حسينعلي جعفري، از سوي انتشارات سوره مهر در شمارگان 3 هزار نسخه و با قيمت 2400 تومان به زيور طبع آراسته شده است .
شايان ذکر است کتاب «من سرباز هخامنشي بودم» در هفته دفاع مقدس سال جاري با حضور نماينده ولي فقيه در استان سمنان و جمعي از مديران و مسئولان و نويسندگان، در حوزه هنري استان سمنان رونمايي و نشست نقد و بررسي اين کتاب نيز همزمان با برگزاري نهمين نمايشگاه بزرگ کتاب استان سمنان در آبان سال جاري با حضور نويسنده کتاب و منتقدان و نويسندگان در محل برپايي نمايشگاه کتاب برگزار شد.


 ويژه برنامه هاي صداي مرکز سمنان در هفته بسيج 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
صداي مرکز سمنان هفته بسيج را با توليد و پخش برنامه هاي متنوعي گرامي خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان بسيجي نمونه ويژه برنامه اي مستند گزارشي است که با يک بسيجي همراه شده و فعاليت هاي روزمره اين بسيجي نمونه را بازگو خواهد کرد. تهيه کننده و گزارشگر اين برنامه مهران مجيد پناه است .
دستاوردهاي علمي دانشجويان و اساتيد بسيجي استان نيز در برنامه مجله علمي در طول هفته بسيج به تهيه کنندگي علي زياري معرفي خواهد شد، گوينده اين برنامه  اعظم کاشاني است.
همچنين برنامه ما جوونيم در اين هفته با آيتمي تحت عنوان "سکوي اول" به معرفي جوانان موفق بسيجي استان سمنان خواهد پرداخت. تهيه کننده اين برنامه حميد رضا کاشي و گويندگي آن به عهده آزيتا آسودگان است.
  بنابراين گزارش در اين هفته ميزگردي با عنوان «کنکاش» ميزبان فرماندهان بسيج استان خواهند بود .
اين برنامه به معرفي فعاليت هاي بسيج در سال 90 و برنامه هاي آتي آن و همچنين مجموعه توانمندي هاي بسيج خواهد پرداخت که تهيه کنندگي آن با سميه مطيعي و گويندگي اين برنامه با سپيده دريايي مي باشد.


 توسط اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان انجام شد
 خريد دستگاه حلاجي پشم براي هنرمندان نمدمال روستاي ابرسج شهرستان شاهرود 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان از خريد دستگاه حلاجي پشم براي هنرمندان نمدمال روستاي ابرسج شاهرود توسط اين اداره کل خبر داد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، حميد يزداني اظهار داشت: يک دستگاه حلاجي پشم با هدف کاهش هزينه هاي توليد نمد و کمک به هنرمندان نمدمال روستاي ابرسج شهرستان شاهرود براي اين روستا خريداري شد.
وي با اشاره به اين که بيشتر هنرمندان صنايع دستي اين روستا در رشته نمدمالي اشتغال دارند، گفت: با نصب و راه اندازي اين دستگاه از اين پس هنرمندان نمدمال روستاي ابرسج، پشم مورد نياز خود براي تهيه نمد را در محل روستا تحويل مي گيرند.
وي افزود: پيش از اين هنرمندان اين روستا براي تهيه پشم مورد نياز خود به استان هاي همجوار از جمله خراسان رضوي و گلستان مراجعه مي کردند که اين موضوع هزينه هاي توليد نمد ابرسج را به نسبت افزايش مي داد. مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: روستاي ابرسج شاهرود از مراکز مهم توليد نمد در کشور است.


 با موافقت رئيس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي وزارت کشور;
 درجه شهرداري دامغان ارتقا يافت 

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان 
رئيس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي وزارت کشور با آغاز فعاليت رسمي سازمان اتوبوس راني شهرداري دامغان و حومه و ارتقا درجه شهرداري دامغان از 7 به 8 موافقت کرد.
غلامحسين تابش فر در حاشيه نشست مشترک بخشداران، شهرداران، اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستاها و دهياران شهرستان دامغان به خبرنگار ما گفت: براي آغاز فعاليت رسمي سازمان اتوبوس راني شهرداري دامغان و حومه از سوي وزارت کشور 25 دستگاه اتوبوس اختصاص پيدا مي کند.
وي اضافه کرد: با اختصاص اين تعداد اتوبوس شهرداري دامغان بايد به مردم روستاهاي تا 20 کيلومتر در شهرستان دامغان سرويس دهي کنند.
جانشين معاون هماهنگي و امور عمراني وزير کشور تصريح کرد: تاکنون در يک هزار و 147 شهر کشور شهرداري تاسيس شد.
وي افزود: براي به خودکفايي رسيدن شهرداري ها نياز به 16 هزار ميليارد تومان اعتبار داريم که از اين طريق شهرداري ها بتوانند خودکفا شوند.
تابش فر خاطرنشان کرد: دولت تاکنون 11 هزار و 700 ميليون تومان کمک به شهرداري ها نمود که با توجه به اين کمک 4 هزار ميليارد تومان ديگر با کمبود اعتبار مواجه هستيم.
وي يادآور شد: از محل قانون تجميع عوارض 470 ميليارد ريال و از محل قانون ارزش افزوده نيز 790 ميليارد تومان درآمد کسب شد که امسال اين اعتبار به يک هزار و 200 ميليارد تومان افزايش خواهد يافت و در بين شهرداري هاي کشور توزيع مي شود.
رئيس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي وزارت کشور تصريح کرد: امسال بودجه شهرداري ها دو برابر شده است و نسبت به گذشته بهتر شد و مبالغ خوبي به حساب شهرداري ها واريز مي شود. وي يادآور شد: در سطح کشور 720 شهر زير 20 هزار جمعيت وجود دارد.
وي همچنين از تشکيل شرکت هاي تعاوني دهياري براي اولين بار در سال 89 و در سطح کشور خبر داد. تابش فر گفت: در يک سال و نيم گذشته تاکنون 16 پيشنهاد ارائه شده از سوي شهرداري ها و دهياري هاي وزارت کشور به قانون تبديل شده است.