تاریخ 1390/09/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2953 برو جستجو جستجوی پیشرفته   شناسايي سه هزار و 700 واحد صنفي متخلف دراستان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مدير نظارت و بازرسي مجمع امور صنفي استان سمنان از شناسايي سه هزار و 700 واحد صنفي متخلف در اين استان از ابتداي امسال تا کنون خبر داد.  
محمد علي صندوقدار اظهار داشت: از مجموع  59 هزار و 800 واحد بازرسي شده در اين مدت سه هزار و 700  واحد متخلف شناسايي و با تشکيل پرونده به تعزيرات حکومتي معرفي شدند.  
مدير نظارت و بازرسي مجمع امور صنفي استان سمنان گفت: در قالب طرح نظارتي بازرسي امسال با وجود اين که تعداد بازرسي بيشتري از واحدهاي صنفي انجام شده، ولي تعداد تخلفات نسبت به مدت مشابه قبل کاهش 30 در صدي داشته است. 
صندوقدار عمده تخلفات شناسايي شده را درج نکردن قيمت و گران فروشي عنوان کرد.  
صندوقدار گفت: برنامه ريزي و تمهيدات لازم براي کنترل بازار، جلوگيري از افزايش قيمت ها و نظارت بر عرضه کالاها و خدمات با جديت دنبال مي شود.  
صندوقدار به شهروندان توصيه کرد تا براي جلوگيري از سودجويي متخلفان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادي اعم از گران فروشي، عدم صدور فاکتور، کم فروشي، عدم درج قيمت و حراج غيرقانوني مراتب را به صورت حضوري يا با شماره تماس 124 واحد رسيدگي به شکايات مردمي اطلاع دهند تا مراتب رسيدگي شود.  

 


 پدر معتاد خود و دخترانش را به آتش کشيد 

پدر معتاد با حبس  دو دخترش در اتاق خواب، خود و آنان را به آتش کشيد.  
به گزارش ايسنا، آتش نشانان در ساعت 59:19 شب گذشته از طريق تماس مردمي در جريان وقوع يک فقره آتش سوزي در خيابان نعيمي واقع در منطقه قلعه مرغي قرار گرفتند.  
آتش نشانان با حضور در صحنه حادثه ضمن مهار اين آتش سوزي که در يک واحد مسکوني رخ داده بود اجساد سوخته 3 تن را در حالي که در کنار يکديگر قرار داشتند در يکي از اتاق هاي خواب اين واحد مسکوني يافتند.  
با حضور عوامل اورژانس در محل حادثه مشخص شد که اجساد اين افراد صددرصد سوخته است به گونه اي که حتي تشخيص جنسيت اجساد، امکانپذير نبود. در حالي که بررسي براي تشخيص هويت اجساد سوخته ادامه داشت و با توجه به اعلام عمدي بودن حريق توسط آتش نشانان، موضوع به ماموران کلانتري 161 ابوذر منتقل شد که با توجه به نوع حادثه، عوامل تشخيص هويت پليس آگاهي به همراه قاضي کشيک قتل به محل حادثه فراخوانده شدند.  
تحقيقات اوليه ماموران نشان داد که پدر اين خانواده به نام «احمد» که به موادمخدر از نوع شيشه معتاد بوده است دو دختر خود به نام «مبينا» 8 ساله و «تينا» 9 ساله را به آتش کشيده است.  
تحقيقات ماموران نشان داد که اين فرد حدود هشت ماه پيش نيز همسر خود را که صندوقدار يکي از فروشگاه هاي معتبر پايتخت است را با چاقو مجروح کرده و پس از آن نيز اقدام به خودزني کرده بود که اين فرد پس از بهبودي مدعي شده بود که توبه کرده و بر اين اساس توانسته بود همسر خود را به ادامه زندگي متقاعد کند.  
ماموران در تحقيقات از همسايگان نيز دريافتند که در روز حادثه «احمد» همسر خود را به محل کار رسانده و پس از بازگشت همسايگان صداي مشاجره وي با دو دختر خود را شنيده اند که پس از دقايقي صداي انفجار و شعله هاي آتش و دود ساختمان مسکوني را فرا مي گيرد.  
پليس در بررسي ها دريافت که همسايه ها پس از وقوع آتش سوزي در آپارتمان را شکسته و متوجه  شدند که حريق تنها در يکي از اتاق هاي خواب ايجاد شده است که با استفاده از کپسول اقدام به مهار کردند.  
همسايه ها براي اطفاي حريق با موانعي در پشت در اتاق خواب مواجه شدند و در حالي که تلاش ها براي ورود به اتاق خواب ادامه داشت آنان تنها ناله هاي ضعيف دختران را از پشت در مي شنيدند.  
به گزارش ايسنا، همسايه ها در حالي اجساد سوخته شده اين افراد را پيدا کردند که پدر اين خانواده با آرنج خود يکي از دختران و با استفاده از پاهايش دختر ديگر را نگه داشته بود تا آنان به بيرون فرار نکنند.  


 آنچه را که يک شهروند مي بايست بداند
 چگونه آسانسور بخريم ؟ 

يکي از مهمترين مشکلات برخي سازندگان ساختمان انتخاب يک شرکت آسانسور مناسب و محصولي کيفي است. قبل از هر گونه توضيحي که در ادامه خواهد آمد، بايد توجه داشت که اولين ملاک براي خريد آسانسور از يک شرکت آن است که آيا آن شرکت داراي مجوز طراحي و مونتاژ معتبر از وزارت صنايع و معادن و نيز گواهي عضويت در سنديکايا اتحاديه آسانسور مي باشد يا خير؟ همچنين ضروري است صحت و اعتبار مجوزها از سنديکا يا اتحاديه ها آسانسور استعلام گردد. آسانسور دستگاهي است که پس از نصب در جلب يا عدم جلب رضايت مالکين و ساکنين يک ساختمان نقش بسزايي دارد، انتخاب درست يک شرکت و نيز انتخاب مشخصات فني متناسب با نوع کاربري موقعيت و نيز تعداد افراد ساکن در مجموعه يک موفقيت مهم براي سازندگان ساختمان محسوب مي شود. متاسفانه در مواردي مشاهده مي شود سازندگان ساختمان، حتي برخي مهندسين مشاور ديد اصولي و درست از آسانسور و انواع آن نداشته و همين عامل موجب انتخاب نادرست مي شود، که به چند نمونه از اشکالات موجود اشاره مي شود:
الف- ساختمان با تعداد طبقات بالا و استفاده از تعداد کم آسانسور و با سرعت پايين آسانسور
ب- عدم تناسب ظرفيت آسانسور با تعداد واحدهاي موجود در ساختمان
ج- عدم تناسب آسانسور با بقيه مصالح استفاده شده در ساختمان (به عنوان مثال خريد يک دستگاه آسانسور ارزان قيمت براي ساختماني که داراي تجهيزات و امکانات گران قيمت مي باشد
د- آسانسوري که به ظاهر کليه سيستم هاي مدرن در خريد آن لحاظ شده است داراي عملکرد خوبي نبوده و دائما خراب است.
ادامه دارد ...     

واحد آموزش و پيشگيري سازمان آتش نشاني
و خدمات ايمني سمنان


 سرويس معلمان در خراسان شمالي دچار حادثه شد  

صبح ديروز در محور پيش قلعه به سمت راز در استان خراسان شمالي، يک دستگاه ميني بوس با سرويس معلمان برخورد کرد.  
محمد وحيدي، مديرکل آموزش و پرورش خراسان شمالي در پي اين سانحه در گفت و گو با ايسنا، از علت تصادف اظهار بي اطلاعي کرد، افزود: اين تصادف در شهرستان مانه و سملقان، دوراهي پيش قلعه به سمت راز در جاده فرعي بين يک خودرو سواري حامل معلمان و يک دستگاه ميني بوس رخ داد که پس از آن نيز يک دستگاه خودروي سواري ديگر با اين دو خودرو برخورد کرده است.    وي با بيان اينکه اطلاعاتي درباره علت تصادف، تعداد کشته هاي احتمالي و مجروحان در دست نيست گفت: تاکنون پنج نفر به بيمارستان اعزام شده اند. 
وحيدي خاطرنشان کرد: اين معلمان در شهرستان مانه و سملقان و در بخش مانه تدريس مي کردند.    


 دستگيري 12 نفر متخلف شکار و صيد در گرمسار 

سرويس حوادث:
12 نفر متخلف شکار و صيد در قالب 5 گروه در مدت 3 روز توسط مامورين يگان حفاظت محيط زيست گرمسار دستگير شدند.
به گزارش روابط عمومي اداره حفاظت محيط زيست گرمسار، رئيس اداره حفاظت محيط زيست گرمسار در خصوص خبر فوق گفت: خوشبختانه با هوشياري مامورين 4 گروه از اين افراد قبل از اين که موفق به شکار غير مجاز شوند، دستگير و يک گروه ديگر نيز بعد از شکار يک راس کل وحشي به دام مامورين افتادند.
وي افزود: از متخلفين مجموعا 4 قبضه سلاح ساچمه زني، 45 عدد فشنگ مربوطه و لاشه يک راس کل وحشي کشف و ضبط شد.
لازم به ذکر است پرونده تمامي متخلفين به مراجع قضايي ارسال و در حال رسيدگي است.


 واژگوني اتوبوس هفت قرباني گرفت 

رييس مرکز فرماندهي و کنترل ترافيک پليس راهور ناجا از واژگوني يک دستگاه اتوبوس در محور يزد- طبس و مرگ 7تن و مجروحيت 14نفر ديگر خبرداد.  
سرهنگ رضا سلبي در گفت وگو با يسنا، با اعلام خبر واژگوني يک دستگاه اتوبوس در جاده يزد - طبس در ساعت 4 صبح سه شنبه گفت: در اين حادثه که به علت عدم توانايي راننده درکنترل وسيله نقليه به علت خستگي و خواب آلودگي رخ داد تاکنون 7 کشته و 14 مجروح بر جاي گذاشته است.  
وي با بيان اينکه اين اتوبوس متعلق به تعاوني 11 نوين ياسوج بوده است گفت: اين اتوبوس از مشهد به سمت ياسوج در حرکت بود که در جاده يزد - طبس از محور خارج و واژگون  شده است.  
رييس مرکز فرماندهي و کنترل ترافيک پليس راهور ناجا در مورد آخرين وضعيت جاده هاي کشور نيز گفت: براساس گزارش هاي دريافتي در اکثر محورهاي آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، محور مريوان در کردستان، تبريز- سراب، تبريز - ميانه، سراب - اردبيل، محور آستارا در استان اردبيل، اسالم به خلخال در استان گيلان و ارتفاعات محورهاي هراز، چالوس و فيروزکوه بارش خفيف برف گزارش شده است.  
رييس مرفوک ناجا به ايسنا گفت: در استان هاي زنجان، قزوين، اصفهان، چهارمحال و بختياري، سيستان و بلوچستان، خراسان رضوي، خراسان جنوبي، خراسان شمالي، بخشي از گيلان و استان گلستان بارش باران گزارش شده است که براين اساس در اثر بارش باران سطح معابر اين استان ها لغزنده بوده و به رانندگان توصيه مي شود با رعايت فاصله طولي مناسب و رعايت سرعت مطمئنه از بروز هرگونه حادثه جلوگيري کنند.