تاریخ 1390/09/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2953 برو جستجو جستجوی پیشرفته   خلخالي معاون سياسي امنيتي
 لازمه حضور حداکثري مردم در انتخابات پيش رو تبيين اهميت آن است 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
به منظور استفاده از ديدگاه هاي مديران و کارشناسان در خصوص انتخابات آتي مجلس شوراي اسلامي و راهکارهاي رسانه استاني، اطاق فکري با حضور خلخالي معاون سياسي امنيتي استاندار، شريفي فر مدير کل صدا و سيماي مرکز سمنان، معاونان و  مديران شبکه استاني برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان، معاون سياسي امنيتي استاندار ضمن تبريک فرا رسيدن هفته بسيج و گراميداشت ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس گفت: وزارت کشور تلاش  حداکثري خود را در جهت برگزاري مکانيزه همه مراحل انتخابات مجلس نهم انجام خواهد داد اما تنها در ده درصد صندوق هاي راي گيري در حوزه هاي انتخابي کشور به صورت مکانيزه انجام خواهد شد و در استان سمنان نيز فقط در يک شهر راي گيري به اين صورت  انجام مي شود.
خلخالي همچنين مشارکت حد اکثري مردم در انتخابات را مهم دانست و گفت: لازمه حضور حداکثري مردم در انتخابات پيش رو تبيين اهميت آن است.
مديرکل صدا و سيماي مرکز سمنان نيز در اين جلسه سياست رسانه را تبليغ براي مشارکت حداکثري در انتخابات و تلاش براي انتخاب فردي دانست که بر اساس موازين قانوني صلاحيت انتخاب را دارد.
شريفي فر همچنين کمک به مردم براي شناخت کانديداي اصلح را ضروري دانست.
وي معيارهاي رسانه را  معيارهايي دانست که امام و رهبري تبيين مي کنند و انديشه هاي امام و التزام به ولي فقيه را معيار و مبناي صلاحيت افراد برشمرد.
مديرکل صدا و سيماي مرکز سمنان افزود: تعلق به گروه و حزب خاص اهميتي ندارد و ملاک اصول گرايي انديشه هاي امام و منويات مقام معظم رهبري و عملکرد افراد در جريانات مهم سياسي است.


 با مشارکت 10 هزار نفر صورت گرفت;
 برگزاري رزمايش روز بدون حادثه ترافيکي در راه هاي استان  

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
رزمايش روز بدون حادثه ترافيکي با رمز ' يا علي ابن موسي الرضا (ع)  و با مشارکت قريب 10 هزار نفر در راه هاي استان سمنان برگزار شد.  
مدير کل حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان در مراسم آغاز اين رزمايش گفت: اين رزمايش با همکاري 40 دستگاه اجرايي در طول راه هاي استان سمنان از ساعت هشت صبح تا 18 عصر در اين استان اجرا شد. 
داود سعدي با بيان اين که دستگاه هاي نظير پليس راه ، اورژانس، هلال احمر، راه و ترابري، دانشگاه علوم پزشکي و... در اجراي اين رزمايش همکاري داشتند، افزود: نيروهاي شرکت کننده در اين رزمايش در بيش از 40 نقطه پرحادثه در راه هاي اين استان مستقر و فعاليت داشتند.  
وي گفت: تيم هاي مستقر در راه هاي اين استان در اين رزمايش نسبت به امور کنترلي و نيز آموزشي براي رانندگان و خودروهاي عبوري فعاليت کردند.  
سعدي گفت: پليس راه با رانندگاني که تخلفات حادثه زا انجام دهند برخورد مي کند و عوامل کنترلي را در راه هاي اين استان اجرايي مي کند تا شاهد روز بدون حادثه در اين محورها باشيم.  
سعدي گستردگي و حضور و مشارکت وسيع دستگاه هاي مرتبط را از ويژگي هاي رزمايش روز بدون حادثه در استان سمنان خواند و گفت: اين رزمايش امسال در وسعت و عملکرد بهتري در حال برگزاري است. 
رييس پليس راه استان سمنان نيز گفت: براي برگزاري اين رزمايش پليس راه تعداد نيروها و کانکس هاي مستقر در راه هاي اين استان را افزايش داده است.  
سرهنگ عليرضا رضوي خبير با توجه به شرايط جوي به رانندگان توصيه کرد ضمن رعايت قوانين و مقررات و بستن کمربند ايمني، در عبور از راه هاي استان سمنان با احتياط رفت و آمد کنند.  
معاون پشتيباني و توسعه منابع انساني استانداري سمنان هم در اين مراسم با تاکيد بر ارتقاي فرهنگ ترافيکي گفت: روزانه به طور متوسط 1/5 نفر بر اثر حوادث جاده اي در محورهاي اين استان جان خود را از دست مي دهند.  
يزدان عرب حسن آبادي افزود: تلفات جاده اي در ايران بسيار بالاست و متاسفانه بر اثر اين حوادث سرمايه هاي عظيم انساني از دست مي رود.  
وي گفت: در استان سمنان سالانه قريب 500 نفر جان خود را از دست مي دهند و چند برابر اين تعداد مجروح مي شوند.  
معاون استاندار سمنان بر ضرورت فرهنگ سازي و نيز حذف نقاط حادثه ساز در راه هاي استان سمنان به عنوان محور فعاليت ها براي کاهش حوادث رانندگي و تلفات انساني تاکيد کرد.  
فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان نيز در اين مراسم با تاکيد بر بهسازي راه هاي کشور براي کاهش حوادث گفت: جاده ها به اندازه خودروها که دچار تغييرات شده تغيير و اصلاح نشده است. 
سردار علي استاد حسيني گفت: چين با يک ميليارد و 250 ميليون نفر جمعيت به اندازه ايران با بيش از 70 ميليون نفر جمعيت خودرو دارد.  
در اين مراسم که جمعي از مسوولان استان سمنان حضور داشتند همچنين از تمبر يادبود روز بدون حوادث ترافيکي در استان سمنان رونمايي شد.  


 مديريت امور اداري و منابع انساني دادگستري کل استان سمنان:
 4 آذر ماه برگزاري آزمون استخدامي کادر اداري دادگستري استان 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
مديريت امور اداري و منابع انساني دادگستري کل استان سمنان برگزاري آزمون کادر اداري قوه قضائيه جهت متقاضيان ثبت نام شده را تاريخ 4 آذر ماه سال جاري اعلام کرد.  
به گزارش روابط عمومي دادگستري کل استان سمنان; مديريت امور اداري و منابع انساني دادگستري کل استان سمنان گفت: پيرو ثبت نام از متقاضيان کادر اداري قوه قضائيه که جهت داوطلبان استان سمنان نيز صورت گرفته است اين آزمون استخدامي در تاريخ چهارم آذر ماه برگزار مي شود.
فضل ا... همتيان از افرادي که جهت شرکت در اين آزمون در سطح استان سمنان نام نويسي کرده اند خواست تا با پيگيري از طريق تارنماي  www.modiriat.org  و يا آدرس اينترنتي   از زمان توزيع کارت ورود به جلسه و محل برگزاري آزمون اطلاع يابند.
شايان ذکر است طبق اطلاعيه شماره 16 مرکز فوق آزمون استخدامي در استان محل سکونت داوطلب انجام خواهد شد.

 


 کاهش نرخ انرژي تامين نشده شبکه هاي توزيع برق در استان سمنان 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان از کاهش نرخ انرژي تامين نشده شبکه هاي توزيع برق استان در 7 ماهه امسال خبر داد.
به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع برق استان سمنان، سيد محمد موسوي زاده با اشاره به اين که نرخ انرژي تامين نشده تا پايان مهر ماه سال جاري 1/20درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش يافته، گفت: اين ميزان در سال گذشته 27/1در هزار بوده و در زمان حاضر به016/1 درهزار تقليل يافته است.
وي مجموع انرژي تامين نشده سال 89 را يک هزار و 779 مگاوات ساعت عنوان کرد و افزود: اين ميزان اکنون به 1 هزار و 441  مگاوات ساعت رسيده و 9/18 درصد به نسبت مدت مشابه سال قبل کاهش يافته است.
موسوي زاده اضافه کرد: در نرخ انرژي تامين نشده، با توجه به نرخ هدف تعيين شده 16/1 درهزار، به ميزان 4/12 درصد از هدف ساليانه و پيش بيني هاي مورد نظر پيش هستيم.
وي همچنين عوامل موثر در بهبود شاخص هاي بهره برداري را اصلاح و بهينه سازي به موقع تاسيسات توزيع برق، عملکرد مناسب واحدهاي اتفاقات، افزايش نقاط مانور و سرويس و نگهداري  و ساماندهي به هنگام شبکه ها اعلام کرد.
رئيس هيات مديره شرکت توزيع نيروي برق استان به ارتقاي سامانه 121 اشاره کرد و بيان داشت: با رويکرد تکريم مردم و سرعت بيشتر در کيفيت ارائه خدمات، اين سيستم پيشرفت هاي مناسبي داشته و با ايجاد 30 خط دسترسي براي اين سامانه ، در آينده اي نزديک کليه خاموشي هاي برنامه ريزي شده و موارد مرتبط با مشترکين فقط از طريق تلفن 121 اطلاع رساني خواهد شد .


 روي خط پيام 

جاده مهديشهر و شهميرزاد همچنان قرباني مي گيرد

جاده مهديشهر، شهميرزاد بسيار نامناسب و ناهموار است و تاکنون چندين بار شاهد تصادفات مرگبار در اين جاده بوده ايم. از مسوولان محترم راه و ترابري تقاضا داريم به وضع اين جاده رسيدگي نمايند.
يک شهروند

بازار سمنان وضعيت مطلوبي ندارد

بازار سمنان بسيار تخريب شده است به طوري که رفت و آمد در اين بازار موجب ترس و دلهره است و هر لحظه ممکن است سقف روي سر عابرين فرو ريزد و جوي هاي آب اين بازار هم بسيار بوي بد و نامطبوعي دارد. از مسوولان محترم تقاضا داريم رسيدگي نمايند.
يکي از کسبه بازار 

با واردات برخي کالاها، جلوي گراني را بگيريد

پارسال برنج مرغوب ايراني حدود 3000 تومان قيمت داشت اما امسال قيمت آن به حدود 4000 تومان افزايش يافته است. کساني که با واردات اين قبيل کالا و مشابه آن مخالفت مي کنند بدانند که برخي توليد کنندگان و کسبه ما نه عرق ملي دارند و نه اخلاق حسنه اسلامي، پس چه بهتر است که مسوولان ما با واردات کالاي مورد نياز مردم، جلوي کمبود و گراني ها را بگيرند. فعلا هدفمندي بهترين بهانه براي گرانفروشي شده در حالي که مشکل از رفتار و کردار ماست که بايد با آن برخورد کرد.
حسن حيدري