تاریخ 1393/04/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3690 برو جستجو جستجوی پیشرفته   سمنان صاحب تيم فوتبال در ليگ دو کشور شد 

 سرويس ورزشي:

سمنان صاحب تيم فوتبال در ليگ دو کشور شد مراحل دريافت امتياز اين تيم ابتداي اين هفته در محل هيات فوتبال استان انجام شد و باشگاه فرهنگي،ورزشي هف سمنان در فصل جاري به عنوان نماينده استان در اين مسابقات شرکت خواهد کرد سيد فخرالدين فيض مدير عامل باشگاه هف با تاييد اين خبر به خبرنگار ماگفت :اميدوارم با حضور اين تيم جوانان و علاقمندان به رشته فوتبال در استان خوشحال شده باشند ،گفتني است هنوز سرمربي اين تيم مشخص نشده است ولي مراحل انجام تست از بازيکنان بومي و غير بومي استان با همکاري هيات فوتبال شهرستان و استان از هفته آينده زير نظر مرتضي دهرويه مربي بومي استان آغاز خواهد شد ،گفتني است باشگاه هف در رشته فوتبال ساحلي نيز فعال بوده و نماينده استان در ليگ برتر کشور مي باشد. سرويس ورزشي روزنامه پيام ضمن تقدير از زحمات رياست هيات فوتبال استان از عنايت و لطف مدير و دست اندرکاران شرکت هف نهايت تشکر را دارد.


  23 بازيکن به اردوي تيم فوتبال المپيک دعوت شدند
 امير ارسلان مطهري در راه اردن 

 سرويس ورزشي:

سرمربي تيم فوتبال المپيک ايران 23 بازيکن را به اردوي آماده‌سازي اين تيم دعوت کرد تا در ديدارهاي دوستانه مقابل اردن به ميدان بروند.

به گزارش ورزش سه و به نقل از سايت رسمي فدراسيون فوتبال، اسامي بازيکناني که از سوي نلو وينگادا به اردوي تيم فوتبال المپيک ايران دعوت شده‌اند به شرح زير است:

حجت صدقي، محمد ناصري، محمدرضا اخباري، آرام عباسي، محمد دانشگر، اميد قرباني، يوسف وکيا، وحيد حيدريه، محمدعلي فرامرزي، مهدي مهدي‌پور، روزبه چشمي، وليد مشايي‌زاده، آرش رضاوند، فرشيد اسماعيلي، احسان سخندان، محمدامين جهان‌کهن، بهنام برزاي، اميرارسلان مطهري، مرتضي آقاخان، علي کريمي، احسان پهلوان، علي مرداني و شاهين ثاقبي

اين بازيکنان مي‌بايست ساعت 14 روز جمعه 27 تيرماه در هتل المپيک خود را به کادر فني تيم فوتبال المپيک ايران معرفي کنند. بازيکنان تيم المپيک صبح روز 28 تيرماه 93 تهران را به مقصد اردن ترک کرده و پس از برگزاري اردو و ديدار دوستانه با تيم المپيک ايران، سوم مردادماه به تهران باز خواهند گشت.


 نبرد استقلال - پرسپوليس در هفته‌ آخر نيم فصل
  زمان تمام دربي‌ها اعلام شد 

 سرويس ورزشي:

بر اساس قرعه‌کشي چهاردهمين دوره ليگ برتر، تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس در هفته آخر نيم فصل نخست ليگ به مصاف همديگر مي‌روند. اين براي نخستين‌بار در تاريخ ليگ برتر است که دو تيم رقيب سنتي پايتخت در هفته آخر به مصاف هم مي‌روند.مراسم قرعه‌‎کشي رقابتهاي چهاردهمين دوره ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور ساعت 22:30 دقيقه شب گذشته در برج ميلاد برگزار شد که بر اين اساس تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس در هفته پانزدهم و پاياني نيم فصل نخست اين رقابتها برابر همديگر به ميدان مي‌روند.همچنين طبق اين قرعه‌کشي دربي‌هاي اصفهان در ليگ چهاردهم که بين دو تيم ذوب‌آهن و سپاهان برگزار مي‌شود، در هفته‌هاي ششم و بيست و يکم انجام خواهد شد.

دربي تبريز بين دو تيم گسترش فولاد و تراکتورسازي تبريز هم در هفته سيزدهم و بيست و هشتم ليگ برگزار مي‌شود.از سوي ديگر دربي اهواز که بين دو تيم فولادخوزستان و صنعتي اهواز برگزار خواهد شد نيز در هفته چهارم و نوزدهم انجام خواهد شد.در تهران هم دو تيم پيکان و نفت تهران در هفته‌هاي دوم و هفدهم يگ چهاردهم برگزار خواهد شد.


 رويارويي ايران و روسيه در آوردگاه بزرگان واليبال 

 تيم هاي واليبال ايران و روسيه در مرحله نهايي ليگ جهاني از ساعت 20 فردا (چهارشنبه) با يکديگر روبرو مي شوند تا بخت خود را براي صعود به جمع چهار تيم برتر اين مسابقات بيازمايند.به گزارش (ايسنا)، ليگ جهاني واليبال 2014 به ايستگاه نهايي رسيد؛ جايي که شش تيم برتر جهان با يکديگر زورآزمايي مي کنند. تيم هاي ايران، روسيه و برزيل در يک گروه رو در روي هم قرار مي گيرند. در گروه ديگر نيز آمريکا، ايتاليا و استراليا مسابقه مي دهند. از هر گروه دو تيم به نيمه نهايي صعود مي کند. سپس نتيجه بازي ضربدري فيناليست ها را مشخص خواهد کرد.تيم ملي واليبال ايران در دومين سال حضر خود در ليگ جهاني واليبال موفق شد با کسب 19 امتياز از دور مقدماتي به عنوان تيم دوم به مرحله نهايي اين مسابقات راه پيدا کند.تيم ملي واليبال ايران پيش از اين برابر هر يک از تيم هاي ايتاليا، لهستان و برزيل در دور مقدماتي دو پيروزي و دو شکست کسب کرد و حالا در آوردگاه نهايي ليگ جهاني بايد به مصاف روسيه برود.روسيه يکي از پرافتخارترين تيم هاي واليبال جهان است. آن ها وارث سيستم شوروي سابق هستند. واليبال مکانيکي و قدرتي تيم روسيه مبتني به دفاع مستحکم و تمرکز روي بلندزن ها خصيصه جدانشدني واليبال روس هاست. روسيه امروز بيشترين مدارس واليبال جهان را در اختيار دارد. ليگ روسيه پوياترين و گران قيمت ترين ليگ واليبال جهان است. واليبال به عنوان ورزش اول مدارس و دانشگاه هاي اين کشور شناخته مي شود و از علاقه و اعتبار زيادي بين مردم اين کشور برخوردار است.

پنج مدال طلا، سه نقره و سه برنز در المپيک، شش طلا، سه نقره و سه برنز در مسابقات قهرماني جهان، شش طلا ، دو نقره و دو برنز در جام جهاني، سه طلا، پنج نقره و هفت برنز در ليگ جهاني در کنار 14 مدال طلا، پنج نقره و پنج برنز قهرماني اروپا يک کلکسيون رويايي را براي تيم واليبال روسيه پديد آورده است.روسيه در دور مقدماتي ليگ جهاني 2014 در گروه B با تيم هاي آمريکا، صربستان و بلغارستان همگروه بود. در نهايت روس ها با 24 امتياز و اختلاف ست شماري کمتر نسبت به آمريکا به عنوان تيم دوم از اين گروه به دور نهايي صعود کردند. آن ها در دور مقدماتي 7 برد و پنج باخت داشتند. در شروع مسابقات امسال روسيه که به بازيکنان اصلي اش استراحت داده بود، نتوانست مقابل صربستان نتيجه بگيرد. اما آن ها در ادامه آنقدر خوب کار کردند که همچنان به عنوان مدافع عنوان قهرماني و شانس اصلي مدال طلاي مسابقات ليگ جهاني شناخته مي‌شوند.از سوي ديگر تيم ملي واليبال ايران که در عرصه جهاني هنوز بسيار نوپاست، به دنبال کسب نخستين افتخارات بين‌المللي خود است. تمام افتخارات واليبال ايران به دو قهرماني در آسيا و نايب قهرماني در بازي هاي آسيايي خلاصه مي شود. اگرچه تيم ملي واليبال ايران در سال هاي گذشته پيروزي هاي خوبي را برابر همه قدرت ها به جز روسيه بدست آورده اما هنوز نتوانسته در عرصه جهاني موفقيتي را بدست آورد.تيم ملي واليبال با کادر فني متحول شده اي ليگ جهاني 2014 را آغاز کرد. بسياري بر اين باور بودند که اسلوبودان کواچ صربستاني ظرف چند هفته نمي تواند تيم ايران را براي ليگ جهاني آماده کند. اگرچه تيم ايران هم در شروع مسابقات بازي هاي ضعيفي انجام داد اما رفته رفته نمايش بهتري ارائه داد. بازيکنان ايران موفق شدند هر يک از تيم هاي لهستان و برزيل و ايتاليا را دوبار شکست دهند. از هر کدام از اين تيم ها هم دوبار شکست خوردند.اگر چه تيم ملي واليبال ايران تا کنون همه قدرت هاي واليبال جهان را حداقل يکبار شکست داده است اما هيچ گاه موفق نشده در يک مسابقه رسمي برابر روسيه پيروز شود. بهترين نتيجه تيم ملي واليبال ايران برابر روسيه به باخت 3 بر 2 از اين تيم در جام جهاني 2012 بر مي گردد. تيم روسيه در مرحله مقدماتي ليگ جهاني واليبال سال 2013 دو بار تيم ايران را با نتيجه 3 بر صفر شکست داد.حالا بازيکنان ايران انگيزه زيادي دارند که برابر اين تيم پيروز شوند.تيم ايران براي شرکت در دور نهايي مسابقات ليگ جهاني 13 بازيکن را در اختيار دارد. سعيد معروف، محمد موسوي، فرهاد قائمي، عادل غلامي، مجتبي ميرزاجانپور، فرهاد ظريف، مهدي مهدوي، امير غفور، آرمين تشکري، ميلاد عبادي پور، پوريا فياضي، رضا قرا و عبدالرضا عليزاده براي تيم ايران در آوردگاه نهايي ليگ جهاني به ميدان مي روند.مصدوميت شهرام محمودي امتيازآورترين بازيکن ايران در دور مقدماتي و غيبت او به عنوان مهاجم اول تيم ايران در مرحله نهايي بزرگترين چالش پيش روي کادر فني تيم ايران است. از سوي ديگر حسين معدني مربي تيم ملي و دستيار کواچ هم به دليل بيماري نمي تواند روي نيمکت تيم ايران در مرحله نهايي بنشيند. جاي او را رحمان محمدي راد همبازي سابق کواچ مي گيرد.بازي دو تيم واليبال ايران و روسيه در مرحله نهايي ليگ جهاني واليبال از ساعت 20 فردا (چهارشنبه) در فلورانس ايتاليا برگزار مي شود.


 قهرماني تيم تنيس راه آهن شمالشرق در مسابقات جام رمضان  

 مسابقات (تنيس روي ميز) جام رمضان شهرستان شاهرود با قهرماني تيم راه آهن شمالشرق به پايان رسيد.

سرپرست راه آهن شمالشرق با اعلام اين خبر گفت: در اين مسابقات که شش تيم بصورت دوره اي در خانه تنيس روي ميز شهرستان شاهرود با هم به رقابت پرداختند، تيم راه آهن شمالشرق با شکست حريفان و بدون باخت به مقام قهرماني دست يافت.علي خدايي افزود: تيم هاي شرکت سيمان شاهرود و دارايي مقام هاي دوم وسوم را کسب کردند. اسامي تيم تنيس روي ميز راه آهن شاهرود به شرح ذيل مي باشد: سعيد اسدي – اميرحسين فرومدي – محمد جمعه

خدايي همچنين تصريح کرد : تيم راه آهن شمالشرق سابقه 5 بار قهرماني در سالهاي اخير و طي چندين دوره مسابقات سراسري راه آهن کشور در قسمت دوبل و انفرادي را نيز در کارنامه خودثبت کرده است.

لازم به ذکر است که اين دوره از مسابقات ، از روز يکشنبه در بخش تيم هاي انفرادي ورده هاي مختلف سني و همچنين دوبل به کار خود ادامه خواهند داد.


 اولين دوره مسابقات اسکواش جام رمضان در سمنان برگزار مي شود  

 سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي هيأت اسکواش ، اولين دوره مسابقات اسکواش در قالب جام رمضان در سالن غدير سمنان برگزار مي شود . اين مسابقات از روز شنبه مورخ 21/4/93 در محل اين هيأت در مجموعه ورزشي غدير برگزار شد . شايان ذکر است اين دوره از مسابقات با شرکت 8 تيم که هر تيم متشکل از دونفر ورزشکار مي باشد در دو گروه چهار تيمي برگزار مي شود .

برنامه بازي ها و گروه بندي مسابقات به شرح ذيل مي باشد .

گروه A: شرکت گچ ثمين- پيمانکاري برق قرائيان- شرکت پارسه رايان- صنايع روشنايي مون گارشو

گروه B: دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهميرزاد- هيأت اسکواش شهرستان مهديشهر-صنايع روشنايي پارس- پخش مواد غذايي آفتاب


 ورزشگاه نيمه تمام سمنان هشت درصد کار معطل 100 ميليارد ريال  

 سرويس ورزشي:

ورزشگاه 15 هزار نفري ولايت سمنان با 92 درصد پيشرفت معطل 100 ميليارد ريال اعتبار براي بهره برداري است.

اين ورزشگاه که از سال 85 ساخت آن آغاز شده است تاکنون 240 ميليارد ريال هزينه صرف احداث آن شده است و به دليل نبود اعتبار راکد مانده است.اين پروژه که بيش از هشت سال از شروع ساخت آن مي گذرد در عمل کارهاي اجرايي آن کامل شده و تنها نيازمند تجهيز براي بهره برداري است.سرپرست معاونت توسعه منابع و پشتيباني اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان اعتبار براي خريد اسکوربورد، پيست تارتان، تجهيزات داخلي رختکن، دوربين هاي مداربسته و صوت را از نيازهاي تکميل و بهره برداري اين ورزشگاه بيان کرد.

محسن جهانشير روز يکشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: اين پروژه ملي استاني شده است و در بودجه امسال که هنوز ابلاغ نشده 50 ميليارد ريال اعتبار به اين ورزشگاه اختصاص يافته است.

وي با بيان اينکه پيمانکار اين ورزشگاه نيز 40 ميليارد ريال طلب دارد گفت: در صورت ابلاغ بودجه امسال ورزشگاه 15 هزار نفري سمنان براي تکميل نهايي و بهره برداري 50 ميليارد ريال کسري اعتبار دارد.اين در حالي است که به تازگي امتياز يک تيم دسته دومي فوتبال براي سمنان خريداري شده و تسريع در بهره برداري از ورزشگاه 15 هزار نفري سمنان که استانداردهاي لازم براي برگزاري مسابقات دارد را ضروري ساخته است.


 ايران - نيجريه بدترين بازي جام جهاني 

 سرويس ورزشي:

روزنامه ايرلندي «اينديپندنت» از بازي ايران- نيجريه به عنوان بدترين بازي جام جهاني 2014 ياد کرد.رقابت‌هاي جام جهاني 2014 برزيل بامداد دوشنبه با قهرماني آلمان به پايان رسيد. پيش از اهداي جام قهرماني به ژرمن‌ها فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) بهترين‌هاي اين تورنمنت را معرفي کرد که از آن جمله مي‌توان به مانوئل نوير بهترين دروازه‌بان، ليونل مسي بهترين بازيکن، جيمز رودريگز بهترين گلزن و پل پوگبا بهترين بازيکن جوان اشاره کرد. روزنامه ايرلندي «اينديپندنت» در گزارشي با عنوان «خوب، بد و زشت برزيل 2014» اقدام به معرفي بهترين‌ و بدترين‌هاي جام بيستم کرده است. در اين گزارش از بازي ايران- نيجريه در مرحله گروهي جام جهاني 2014 برزيل به عنوان بدترين بازي جام ياد شده است. ديداري که در تاريخ 16 ژوئن 2014 (26 خرداد) در ورزشگاه بايکسادا برگزار شد و دو تيم در پايان به نتيجه تساوي بدون گل رضايت دادند.

انتخاب‌هاي اين روزنامه به شرح زير است:

بهترين بازيکن: متس هوملس، مدافع آلمان

بهترين گل: تيم کاهيل، کاپيتان استراليا در ديدار برابر هلند از مرحله گروهي

بهترين بازيکن جوان: جيمز رودريگز، مهاجم کلمبيا

بهترين بازيکن مسن: ماريو يپس، مدافع کلمبيا

بهترين هواداران: هواداران آرژانتين

خنده‌دارترين صحنه: يکي از مسئولان فيفا پيش از شروع بازي اسپانيا- شيلي در مرحله گروهي جام بيستم در تونل ورزشگاه با ايکر کاسياس دست داد و وقتي به سمت دروازه‌بان شيلي چرخيد تا با او دست بدهد جو فلچر، کمک‌داور کانادايي که در مسير او قرار داشت فکر کرد که اين مسئول فيفا قصد دست دادن با او را دارد ولي دست او در هوا معلق ماند و براي اينکه ضايع نشود دستي به سرش کشيد که همين موضوع باعث خنده داوران و کاسياس شد.

بهترين بازي: پرتغال 2- آمريکا 2 در مرحله گروهي

بدترين بازي" ايران 0 -نيجريه 0 در مرحله گروهي

بهترين پيراهن: تيم ملي فرانسه

بدترين پيراهن: تيم ملي بلژيک

بدترين مدل مو: رودريگو پالاسيو، هافبک آرژانتين

بهترين بازيکن ليگ برتري: رون فلا، مدافع استون‌ويلايي هلند

بهترين بازيکن نه‌چندان معروف: گيلرمو اوچائو، دروازه‌بان مکزيک

شگفتي‌ساز جام: تيم ملي کاستاريکا

بهترين مربي: لوئيز فن‌خال، سرمربي هلند

بدترين مربي: ويسنته دل‌بوسکه، سرمربي اسپانيا

احساسي‌ترين بازيکن: نيمار، مهاجم برزيل


 جلسه هماهنگي براي حضور تيم هف در ليگ دو کشور 

سرويس ورزشي:

برگزاري جلسه اختصاص امتياز شرکت تيم فوتبال استان سمنان در مسابقات ليگ دسته 2 کشور در اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان برگزار شد.

جلسه اختصاص امتياز شرکت تيم فوتبال استان سمنان در مسابقات ليگ دسته 2 کشور و هماهنگي با مديران ارشد استان به منظور مشخص نمودن شيوه حمايتي مقامات مسئول در اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان جلسه مذکور در خصوص اختصاص امتياز شرکت تيم فوتبال استان سمنان در مسابقات ليگ دسته 2 باشگاه هاي کشور، که ارائه نقطه نظرات نمايندگان محترم ارگان هاي مختلف در اين مورد و نحوه حمايتي مقامات مسئول مطرح گرديد .

نماينده محترم شهرستان سمنان در مجلس شوراي اسلامي نيز حمايت همه جانبه خود را اعلام کرد و قول مساعدت و پيگيري امور جهت هر چه بهتر برگزار نمودن اين مسابقات را اعلام نمود.


 اخبار کوتاه ورزشي 

 دعاي کميل ورزشکاران برگزار خواهد شد

سرويس ورزشي:

به همت هيات اسکيت استان و شهرستان سمنان مراسم معنوي دعاي کميل پنجشنبه اين هفته از ساعت 21 مصادف با نوزده رمضان در استاديوم تختي سمنان در پيست اسکيت برگزار خواهد شد در اين مراسم حجت الاسلام فريدون نيز سخنراني خواهد کرد لذا ورزشکاران و عموم مردم مي توانند در اين مراسم معنوي شرکت نمايند.

اسحاق مطهري نژاد در آستانه پيوستن به تيم فوتبال ساحلي هف سمنان

سرويس ورزشي:

اسحاق مطهري نژاد بازيکن ارزنده و خوب سمناني که سابقه حضور در ليگ يک فوتسال را نيز در کارنامه خود دارد در استانه عقد قرارداد با تيم فوتبال ساحلي هف سمنان در ليگ برتر فوتبال ساحلي کشور است وي مدتي است که در تمرينات اين باشگاه حضور يافته و نمايش قابل قبولي را از خود به نمايش گذاشته است.

کباب شهر برنده در مقابل آريانا

سرويس ورزشي:

بنا به گزارش روابط عمومي اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان مسابقات فوتسال جام رمضان يادواره شهداي استان با انجام چند ديدار ديگر در سالن شهداي کارگر سمنان دنبال و نتايج زير حاصل شد:

سرويس ورزشي:

*هلا ل احمر صفر – مقاومت 6

*دفتر مهندسي ساباط 4- ثاراله صفر

*آريانا صفر – کباب شهر 3

*آبفا صفر- فولاد ميلاد 4

*کلوا 2 – شوراي اسلامي فولاد محله صفر

*نان مزرعه 1- پخش مواد کريمي 6

محمد شوقي سرپرست هيات اسکواش در شاهرود شد

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي هيأت اسکواش استان ، بنا به پيشنهاد اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود و طي حکمي از سوي محسن مفتاح سرپرست هيأت اسکواش استان ، جناب آقاي محمد شوقي به سمت سرپرست هيأت اسکواش شهرستان شاهرود منصوب گرديد . لازم به ذکر است آقاي محمد شوقي داراي مدرک کارشناسي ارشد در رشته فيزيولوژي ورزش بوده و در تربيت بدني دانشگاه علوم پزشکي شاهرود مشغول فعاليت مي باشد . ضمن تبريک و آرزوي موفقيت براي ايشان ، اميد است با استعانت از خداوند متعال شاهد پيشرفت اهداف اين رشته ورزشي در اين شهرستان باشيم .

 


 عکس روز 

تيم ملي آلمان توانست قهرمان دنيا شود. اين تيم بعد از 24 سال توانست در تورنمنتي با شکوه با اقتدار همه حريفان را شکست دهد و قهرمان شود. بعد از قهرماني دنيا آنها به همراه صدراعظم و رئيس جمهور کشورشان جشن قهرماني گرفتند.