تاریخ 1393/04/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3690 برو جستجو جستجوی پیشرفته   برگ زرين ديگري از کمک خيرين دامغاني به جشن گلريزان  

سرويس خبر:
خيرين نيکوکار دامغاني با کمک هفتصد و سي ميليون ريالي خود جهت آزادسازي زندانيان جرائم غير عمد در يازدهمين همايش جشن گلريزان اين شهرستان شرکت کردند.
به گزارش روابط عمومي اداره زندان دامغان، ابولقاسم اميراحمدي رييس زندان در مراسم جشن گلريزان  که با حضور حجت الاسلام ترابي امام جمعه، عليآبادي فرماندار، عرب مديرکل زندان هاي استان، هاشمي دادستان و جمعي از خيرين اين شهرستان برگزار گرديد با اشاره به حضور 16 زنداني  جرايم غيرعمد در زندان دامغان گفت: پيش بيني ما اين است که با مبلغ جمع آوري شده در اين جشن زمينه آزادي اکثريت اين زندانيان که شامل جرايم مالي غير کلاهبرداري، ديه و مهريه مي باشند فراهم گردد.
همچنين هاشمي دادستان دامغان به ارايه عملکرد يکساله از فعاليت انجمن حمايت از زندانيان پرداخت و اظهار اميدواري کرد: با عنايت به گذشت شکات و کمک خيرين امسال نيز همچون سالهاي گذشته بتوانيم از کمک هاي ستاد ديه کشور و ساير نهاد هاي حمايتي  برخوردار شده و زمينه آزادسازي کليه زندانيان جرائم غيرعمد فراهم گردد.
در ادامه اين مراسم حجت الاسلام ترابي امام جمعه و علي آبادي فرماندار دامغان نيز از ديگر سخنرانان اين همايش بودند که خواستار کمک هاي بيشتر جهت آزادي زندانيان جرائم غير عمد شدند.

 


 فيلم پويانمايي«تدبير» در حوزه هنري استان سمنان توليد شد 

سرويس خبر:
فيلم پويا نمايي «تدبير» در دفتر هنرهاي تصويري و پويانمايي حوزه هنري استان سمنان تهيه و توليد شد.
به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، فيلم پويا نمايي «تدبير» به کارگرداني امير طوسي و تهيه کنندگي حوزه هنري استان سمنان در دفتر هنرهاي تصويري و پويانمايي به مدت 15 دقيقه تهيه و توليد شد.
بنا بر اين گزارش، داستان اين پويانمايي که در قالب سه بعدي ساخته شده و در طراحي لباس و محيط سازي از المان هاي سنتي و استاني استفاده شده مربوط به حاکمي است که در صدد پيدا کردن دختري مناسب جهت ازدواج براي برادر زاده خود است و به همراه همسر خود براي خواستگاري به سراغ دختر وزير خود مي رود ولي دختر شرطي پيش روي حاکم و برادر زاده اش مي گذارد و مي گويد مهريه اش بايد از دسترنج خود پسر باشد و...
شايان ذکر است اين پويا نمايي بصورت يک مجموعه در دست توليد است که در صورت حمايت مسئولان ذيربط قابليت انتشار و عرضه در سطح ملي و بين المللي را دارند.
پيش از اين فيلم هاي پويانمايي «گلدان زيبا» و «روزي حلال» به کارگرداني امير طوسي و تهيه کنندگي حوزه هنري استان سمنان توليد شده است.
امير طوسي کارگردان، زينب قناد، ناهيد اردکاني زاده ، رضا باقري، فهيمه کبيريان، علي بايسته و اکرم فواديان انيماتور ها، رضا علي عابدي و حمزه ملک طراح شخصيت و مدل ساز ها، ابوالفضل باقريان موسيقي، سعيد عابدي صدابردار و صداگذار، مهدي عربي ناظر کيفي و حوزه هنري استان سمنان تهيه کننده انيميشن «تدبير» است.


 برداشت خربزه در شهرستان سرخه شروع شد  

سرخه- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مدير جهاد کشاورزي شهرستان سرخه از شروع برداشت خربزه از مزارع زير کشت اين محصول در شهرستان خبر داد.  
به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، محمد رضا صابريان گفت: امسال 520 هکتار از مزارع شهرستان به کشت خربزه از ارقام خاتوني و مشهدي اختصاص يافته بود که بيش از نيمي از آن به شيوه زير پلاستيکي کشت شده بود که با توجه به پيش رسي بخشي از محصول، برداشت از آن ها شروع شد.    وي افزود: برآورد مي شود به طور متوسط از هر هکتار از مزارع کشت خربزه  18 تن محصول برداشت و به بازار مصرف عرضه شود.  
مدير جهاد کشاورزي شهرستان سرخه همچنين از آغاز برداشت محصول باغي از  سطح 50 هکتار از باغ هاي (زرد آلو- آلبالو- سيب گلاب و ...) در مناطق سردسير شهرستان خبر داد.  
صابريان يادآوري کرد: با همکاري شبکه دامپزشکي شهرستان کار سمپاشي و مبارزه با انگل هاي خارجي و حشرات موذي در واحد هاي دامداري شهرستان نيز آغاز شده است .


 فرماندار سمنان:
 حمايت از مردم مظلوم فلسطين يک تکليف است 

سرويس خبر:
فرماندار شهرستان سمنان با مهم خواندن روز جهاني قدس امسال گفت: حمايت از مردم مظلوم فلسطين و شرکت در راهپيمايي روز جهاني قدس تکليفي شرعي، ملي و سياسي است.
حسن سعدالدين در نشست هماهنگي برگزاري راهپيمايي روز جهاني قدس در سمنان با اشاره به دورانديشي بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) در نامگذاري آخرين جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهاني قدس بر برپايي هرچه باشکوه تر راهپيمايي روز جهاني قدس تاکيد کرد.
وي تصريح کرد: با توجه به اقدامات وحشيانه دشمنان در منطقه به خصوص بمباران غزه و نيز حوادث سوريه و عراق و نيز کشتار مردم بيگناه توسط تکفيري ها، داعشي ها و طالبان چشم مردم دنيا و آزاديخواهان جهان به روز قدس و شرکت در راهپيمايي اين روز دوخته شده است.
رييس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان سمنان نيز در اين نشست، اهميت روز جهاني قدس امسال را با توجه شرايط جهان بسيار زياد دانست و خواستار هماهنگي بيشتر و حضور پر رنگ مردم در حمايت از کشورهاي مظلوم مسلمان در راهپيمايي روز قدس شد.
حجت الاسلام حسين پور گفت: تنها راه برون رفت کشورهاي مسلمان منطقه حمايت همه جانبه و انسجام ملت هاي مسلمان براي از بين بردن توطئه هاي صهيونيست ها است.
وي خاطرنشان کرد: سکوت مسلمانان موجب مي شود آنها همچنان به جنايات خود بر عليه مردم مظلوم فلسطين ادامه دهند.
حسين پور از مردم ولايتمدار استان سمنان دعوت کرد: با حضور پررنگ در راهپيمايي روز جهاني قدس و روشنگري جنايات صهيونيست ها، حمايت خود را از ملت مظلوم فلسطين ابراز و جنايات صهيونيست را محکوم کنند.
در اين نشست با اشاره به آغاز راهپيمايي روز جهاني قدس در سمنان از ساعت 11 جمعه سوم مرداد، مسير راهپيمايي نيز از ميدان امام رضا (ع) به سمت مصلي بزرگ سمنان اعلام شد.


 نمايشگاه علوم قرآني در پارک بلوار شاهرود 

به مناسبت ماه مبارک رمضان نمايشگاه علوم قرآني از نيمه دوم  اين ماه در پارک بلوار شاهرود داير مي شود.
به گزارش روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شاهرود، رئيس اداره فرهنگ وارشاد اسلامي شاهرود از برپايي نمايشگاه علوم قرآني  که از سوي موسسات فرهنگي قرآني و کانون هاي فرهنگي هنري مساجد در فضايي  باز در محل پارک بلوار از شانزدهم ماه مبارک رمضان خبر داد.
اميري گفت: برپايي نمايشگاه علوم قرآني فرصتي مناسب براي اوقات فراغت خانواده ها و علاقمندان  براي تهيه کتب و ديگر اقلام فرهنگي خواهد بود که با تخفيف ويژه اي ارائه مي گردد.
وي افزود: در  اين نمايشگاه کتب و نرم افزارهاي قرآني، غرفه هاي عفاف و حجاب، محفل انس با قرآن و مسابقات قرآني و فرهنگي  از برنامه هاي جنبي نمايشگاه خواهد بود .
لازم به ذکر است: اين نمايشگاه  از16 ماه مبارک  رمضان به مدت دو هفته همه روزه از ساعت 16 الي 23 شب براي بازديد عموم داير مي باشد.  


 تارنماي دومين دوره مسابقات ملي تخصصي ربات هاي پرنده راه اندازي شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مدير روابط عمومي پارک علم و فناوري استان سمنان گفت: تارنماي دومين دوره مسابقات ملي تخصصي ربات هاي پرنده توسط واحد پايگاه هاي اطلاع رساني اين پارک راه اندازي شد.
سيد مسعود آقايان گفت: کميته انفورماتيک و تارنماي دومين دوره از مسابقات ملي تخصصي ربات هاي پرنده پارک علم و فناوري استان سمنان تارنماي اين رقابتها را در نشاني ir.2015.arf.www  بارگذاري کرده است.
وي ضمن اشاره به تلاش سه ماه براي راه اندازي اين تارنما گفت: تفاوت عمده اين تارنما با تارنماي سال گذشته شکل ظاهري زيباتر، گفتگوي برخط (online)  با عضو دبيرخانه مسابقات، امکان اطلاع رساني مطالب از طريق رايانامه به اعضا، امکان به اشتراک گذاري مطلب توسط اعضاي تارنما و شرکت کنندگان در مسابقات و سرعت بالاتر ميزباني وب تهيه شده براي آن است.
مدير روابط عمومي پارک علم و فناوري استان سمنان افزود: هم اکنون براي آشنايي هر چه بيشتر کاربران با مسابقات، اخبار، گزارش هاي تصويري، ويدئوها، رويدادها و... اولين دوره اين مسابقات بر روي اين تارنما قرار گرفته است.
آقايان گفت: از مهمترين امکاناتي که امسال به تارنماي مسابقات اضافه شده، گفتگوي برخط با عضو دبيرخانه مسابقات است که با عنوان "تماس با ما - برخط online در سمت راست پايين تمامي صفحه هاي تارنما قرار داده شده است، کاربران مي توانند انتقادات، پيشنهادات و سوالات خود را از اين طريق مطرح کنند.
وي ادامه داد: عضو دبيرخانه مسابقات در روزهاي کاري شنبه تا چهاشنبه از ساعت هشت لغايت 15 آماده پاسخگويي به سوالات کاربران از طريق گفتگوي برخط است.
مدير روابط عمومي پارک علم و فناوري استان سمنان افزود: در قسمت "تماس با ما" تارنماي مسابقات نيز نقشه گوگل به همراه نشاني دبيرخانه، رايانامه، تلفن تماس، نمابر، فرم ارسال پيام به دبيرخانه، ساعت کاري دبيرخانه و نحوه دسترسي به دبيرخانه قرار داده شده است.
آقايان اضافه کرد: کاربراني که در تارنماي اولين دوره اين مسابقات در سال گذشته ثبت نام کرده بودند نيازي به ثبت نام دوباره ندارند، اما علاقمنداني که در تارنماي اولين دوره مسابقات ثبت نام نکرده بودند مي توانند از طريق پيوند "ثبت نام" در اين تارنما اقدام کنند.
وي در خاتمه تصريح کرد: کليه اخبار و اطلاعيه هاي اين دوره از مسابقات از طريق رايانامه به آن ها اطلاع رساني خواهد شد.