تاریخ 1393/04/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3690 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با انهدام باند چهار نفره سارقان معتاد در شاهرود رقم خورد:
 کشف 30 شاه کليد و 30 سرقت 300 ميليوني  

سرويس حوادث:
فرمانده انتظامي استان سمنان از انهدام باند چهار نفره سارقان معتاد در شاهرود خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رساني معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي  استان سمنان،  سردار محمدرضا ميرزايي در تشريح اين مطلب گفت: در هفته گذشته کاراگاهان پليس بخش بسطام شاهرود به دو مرد به هويت حميد - ع 40 و احسان - الف 28 ساله مظنون و آنها را به کلانتري منتقل کردند.
سردار ميرزايي افزود: مظنونان که داراي سوابق کيفيري و معتاد به مواد مخدر بودند در تحقيقات مقدماتي به همدستي با دو نفر ديگر در ارتکاب سرقت هاي متعدد در اين شهرستان اعتراف کردند .
وي به شناسايي کامل دو عضو ديگر اين باند اشاره و اضافه کرد: در عمليات هاي ديگر پليس در شاهرود ( مجيد - ذ ) 40 ساله و (جمشيد - م) 30 ساله دو تن ديگر از اعضاي اين باند دستگير شدند .
ميرزايي افزود: اعضاي دستگير شده اين باند سرقت که خود را در محاصره اسناد و مدارک غير قابل انکار پليس مي ديدند،  ناچار به گفتن حقيقت شدند و به ارتکاب 30 فقره انواع سرقت به ارزش 300 ميليون ريال اعتراف کردند.
اين مسئول انتظامي به هماهنگي با مراجع قضايي و بازديد از مخفيگاه متهمان اشاره و تصريح کرد: در اين عمليات، مقادير زيادي از اموال مسروقه و 30 عدد شاه کليد کشف شد.
سردار ميرزايي انگيزه سارقان را تامين هزينه هاي مصرف شديد مواد مخدر بيان کرد و گفت: اعتياد ريشه و زمينه اصلي بروز ساير جرايم است که شرط اصلي ريشه کني آن،  نقش آفريني خانواده ها و البته تلاش و همراهي بيشتر تمام دستگاه ها و سازمان هاي مرتبط است.

 


 در مهديشهر رخ داد ;
 مرگ پيرمرد 83 ساله در چاه  

سرويس حوادث:
سقوط پيرمرد 83 ساله افغان به درون چاه در مهديشهر استان سمنان جان وي را گرفت.  
به گزارش پايگاه خبري پليس، در پي گزارش يک فقره مرگ مشکوک به مرکز فوريت هاي پليسي 110 در يکي از مرغداري هاي اين شهرستان، بلافاصله اکيپي از ماموران پليس به محل اعزام شدند.  
در اين گزارش آمده است، با حضور پليس در محل و تحقيقات محلي مشخص شد که مردي 83 ساله که در داخل مرغداري مشغول کار بوده  به داخل چاه  5 متري سقوط و متاسفانه فوت مي کند.  
اين گزارش حاکي است، تيمي از نجات گران آتش نشاني به محل اعزام و جسد پيرمرد 83 ساله افغان را از چاه بيرون مي کشند که پس از تاييد پزشکي قانوني به سردخانه منتقل شد.
در اين گزارش به حضور بازپرس دادسرا در محل اشاره و آمده است، پرونده اي در همين خصوص تشکيل و تحت پيگيري است.

 


 افزايش 7 درصدي آمار مراجعين نزاع در سه ماهه نخست امسال استان سمنان 

سرويس حوادث:
در سه ماهه نخست امسال 1360 نفر به دليل صدمات ناشي از نزاع به مراکز پزشکي قانوني استان سمنان مراجعه کردند، اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد مراجعين نزاع 1267 نفر بود، 7 درصد افزايش يافته است.
به گزارش روابط عمومي  اداره کل پزشکي قانوني استان سمنان، از کل مراجعين نزاع در سه ماهه امسال 880 نفر مرد و 480 نفر زن بودند.
اين در حالي است که در مدت مشابه سال قبل 884 نفر از مراجعين نزاع به مراکز پزشکي قانوني استان مرد و 383 نفر زن بودند.
در خرداد ماه سال جاري نيز آمار مراجعين نزاع با 4 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 476 مورد رسيده است.
مراجعين نزاع در هنگام مراجعه به پزشکي قانوني بايد به خاطر داشته باشند که:
  - ظاهر خون آلود تاثيري در صدور نظريه کارشناسي توسط پزشکي قانوني ندارد، آنچه مبناي صدور نظريه کارشناسي در خصوص جراحات است، نوع جراحت و عمق آن است. لذا معاينه دقيق  تر ضايعات نيازمند تميز بودن موضع و بررسي دقيق آن توسط کارشناسان پزشکي قانوني است.
- همچنين بايد افزود که ديگر چيزي به نام طول درمان در پزشکي قانوني تعيين نمي شود و اين هم يکي ديگر از باورهاي نادرست به يادگار مانده از گذشته است.
  - براي صدور نظريه کارشناسي در خصوص صدمات ناشي از نزاع توسط سازمان پزشکي قانوني ارائه معرفي نامه از مراجع قضايي و يا کلانتري الزامي است.
- در مواردي براي بررسي دقيق تر جراحات و يا عوارض صدمات نيازمند اخذ مشاوره و يا تصويربرداري و يا ساير اقدامات پاراکلينيک هستيم. اين امر براي حفظ حقوق مراجعين و اظهار نظر دقيق در خصوص صدمات است، لذا صبر و شکيبايي بيشتر مراجعين را مي طلبد.
- در صورت وجود جراحات و صدمات عمده و تهديد کننده، فرد مي تواند پس از انجام اقدامات درماني به پزشکي قانوني مراجعه کنند. سوابق اقدامات انجام شده از سوي پزشکي قانوني از مرجع درمان کننده اخذ خواهد شد تا حقي از فردي ضايع نشود.
- صدمات ايجاد شده در نزاع (شامل آثار ضرب و جرح) يا مشمول ديه است يا ارش. در ديه "که مقدار مال معيني است و در شرع مقدس به سبب جنايات غيرعمدي بر نفس، عضو يا منفعت يا جنايات عمدي در مواردي که به هر جهت قصاص ندارد، مقرر شده  است. ارش نيز "ديه غير مقدر است و ميزان آن در شرع تعيين نشده است و دادگاه با لحاظ نوع و کيفيت جنايت و تاثير آن بر سلامت مجني عليه و ميزان خسارت وارده با در نظر گرفتن ديه مقدر و با جلب نظر کارشناس ميزان آن را تعيين مي کند." لذا در مواردي که براي صدمه وارده ديه مقدر وجود نداشته باشد کارشناس پزشکي قانوني بر اساس نوع جراحت و کيفيت آن و تاثير بر سلامت مجني عليه و ايجاد يا عدم ايجاد نقص عضوي و تاثير در کارايي عضو يا اندام اقدام به تعيين ارش مي کنند که ميزان ارش نسبت به ديه کامل انسان تعيين مي شود.


 حبس 15 کارگر چيني در تونل 

مقامات داخلي چين از ريزش بخشي از يک تونل قطار در اين کشور و حبس شدن 15 کارگر در داخل تونل خبر دادند.
به گزارش ايسنا، بنابر اعلام مقامات محلي استان «يون نان»، بخشي از تونل قطار عصر روز دوشنبه  ريزش کرد و در پي آن تعدادي کارگر در زير آوار داخل تونل محبوس شدند. نيروهاي امداد و نجات استان يون نان پس از اطلاع از وقوع حادثه در محل حاضر شده و تلاش کردند با ايجاد حفره اي به داخل تونل راه پيدا کنند.
بنابر اين گزارش، ظاهرا بخشي از تونل که در دست احداث بوده دچار حادثه شده اما جزئيات بيشتري از اين حادثه در دست نيست.
به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري شينهوا، نيروهاي امداد و نجات اظهار داشتند با وجود آنکه انجام عمليات امداد با جديت در حال انجام است اما احتمال زنده پيدا کردن 15 کارگر محبوس شده داخل تونل بسيار اندک است.


 واژگوني قايق حامل 80 مهاجر اندونزيايي 

خبرگزاري دولتي مالزي اعلام کرد: واژگوني قايق مهاجران غيرقانوني در آب هاي اين کشور 21 کشته و ناپديد برجاي گذاشت.
به گزارش ايسنا، بنابر اعلام مقامات مالزيايي اين قايق که حامل مهاجران غيرقانوني اندونزي بود اوايل صبح دوشنبه واژگون و اين حادثه به کشته شدن دو تن و ناپديد شدن 19 تن ديگر منجر شد. اين قايق حامل 80 سرنشين پس از برخورد با قايقي ديگر واژگون و دچار حادثه شد. نيروهاي امداد اعلام کردند: دو قرباني اين حادثه از ميان 61 نفري بودند که از داخل آب بيرون کشيده شدند.
همچنين در اين حادثه 10 نفر مجروح و به بيمارستان منتقل شدند و 49 نفر ديگر سالم هستند.
به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري شينهوا، به گفته مقامات مالزي 20 نيروي آتش نشان و امدادگر در حال جستجوي مسافران ناپديد شده در اين حادثه هستند.


 سقوط فردي به داخل چاهک آسانسور در سمنان حادثه آفريد 

سرويس حوادث:
با تماس شهروندي با سامانه 125 مبني بر سقوط فردي داخل چاهک آسانسور،  ستاد فرماندهي آتش نشاني سمنان تيم عملياتي امداد و نجات ايستگاه شماره 1 را به محل حادثه واقع در بلوار نهضت  اعزام کرد. به گزارش روابط عمومي  سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان،  سرآتش نشان حسين ذبيحي فرمانده اعزامي آتش نشانان در اين باره گفت: پس از رسيدن به محل مشاهده شد به علت نقص فني آسانسور فرد حادثه ديده داخل چاهک سقوط کرده و موجب مصدوميت وي گرديده که با رعايت نکات ايمني و تجهيزات مخصوص مصدوم را بيرون آورده و تحويل عوامل اورژانس در محل دادند.   آتش يار دوم مجتبي قاسمي علائي سرپرست ايستگاه شماره 1 به همشهريان توصيه کرد در هنگام وارد شدن به کابين آسانسور از قرار داشتن کابين سرجاي خود اطمينان حاصل کنند تا از بروز مشکلات اين چنين جلوگيري شود.


 پاشيدن بنزين بر روي خودروي پرايد در جهاديه سمنان 

سرويس حوادث:
طي تماس با سامانه 125 مبني بر حريق خودرو ستادفرماندهي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان  ايستگاه شماره 4 را به محل حادثه به آدرس بلوار جهاديه  اعزام کرد. به گزارش پايگاه خبري 125، آتش نشان عباس قاسميان فرمانده آتش نشانان اعزامي در اين باره گفت: آتش نشانان در کمتر از 2 دقيقه خود را به محل حادثه رساندند و مشاهده کردند به علت پاشيده شدن بنزين توسط افراد ناشناس بر روي خودروي پرايد حريق صورت گرفته که با هوشياري ساکنين در محل به وسيله 2 عدد خاموش کننده حريق تا حدودي مهار شده که آتش نشانان بي درنگ بوسيله آب خودروئي حريق را به طور کامل مهار و با قطع جريان برق از باطري و بستن شير گاز و با دادن توصيه هاي ايمني به مقر خود مراجعت نمودند. قاسميان به مالکان خودروها توصيه کرد داخل خودرو خود يک عدد خاموش کننده پودر و گاز قرار دهند.