تاریخ 1393/04/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3684 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در عمليات گسترده پليس دامغان رقم خورد:
 انهدام باند سارقان منزل در 3 استان  

سرويس حوادث:
فرمانده انتظامي استان سمنان از دستگيري اعضا و انهدام يک باند سرقت از منازل که همگي سابقه دار بوده و از سلاح گرم استفاده مي کردند، با عمليات گسترده پليس آگاهي در کرمانشاه و زنجان خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي استان سمنان، سردار محمدرضا ميرزايي با اشاره به وقوع يک فقره سرقت از منزلي در دامغان و مشابهت روش آن با سرقت در شهرستان هاي ديگر گفت: در تحقيقات پليس خودروي سارقان شناسايي شد.
وي با اشاره به شناسايي مالک خودرو و محل سکونت وي در کرمانشاه، افزود: اکيپي از ماموران پليس آگاهي با هماi نگي مرجع قضايي به اين استان اعزام شدند که در عملياتي پنج روزه موفق به دستگيري سه تن از اعضاي اين باند و انتقال آنها به دامغان شدند.
وي به حرفه اي بودن و استفاده از سلاح گرم در اين باند سرقت اشاره و خاطرنشان کرد: اين افراد به 12 فقره سرقت از منزل در شهرستانهاي دامغان، گرمسار و سمنان به ارزش يک ميليارد و 90 ميليون ريال اعتراف کردند.
فرمانده انتظامي استان سمنان تاکيد کرد: شهروندان با اجتناب از سهل انگاري، محل سکونت خود را به تجهيزات ايمني مانند قفل، حفاظ و دزدگيرهاي معتبر مجهز کنند.


 يک کشته و پنج مجروح حاصل خستگي و خواب آلودگي در راه هاي استان سمنان 

سرويس حوادث:
در دو حادثه رانندگي از نوع واژگوني که بر اثر خستگي و خواب آلودگي در راههاي استان سمنان رخ داد يک نفر کشته و پنج نفر مجروح شدند.
گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي استان سمنان به روزنامه پيام  حاکي است: اين حوادث روز دوشنبه در محور دو طرفه بيارجمند و نيز محور گرمسار به سمنان رخ داد.
پليس راه استان سمنان افزود: بامداد دوشنبه يک دستگاه سواري در کيلومتر 25 محور دو طرفه بيارجمند واژگون شد و بر اثر آن چهار سرنشين خودرو مجروح و براي مداوا به شاهرود منتقل شدند.
همچنين در سانحه ديگر که روز دوشنبه در کيلومتر 33 محور گرمسار - سمنان روي داد يک خودروي وانت واژگون و راننده 41 ساله آن در دم فوت کرد.
کارشناسان پليس راه علت هر دو حادثه را ناتواني راننده در کنترل وسيله ناشي از خستگي و خواب آلودگي تشخيص دادند.
واژگوني خودرو بيشتر نوع حوادث رانندگي در جاده هاي استان سمنان است که بر اساس نظريه کارشناسان پليس راه، پرهيز از رانندگي در حالت خستگي و خواب آلودگي نقش اساسي در پيشگيري از اين نوع حوادث دارد.


 توصيه هاي فرماندهي انتظامي استان سمنان براي پيشگيري از سرقت منزل 

1- از بازگو کردن برنامه سفر خود نزد افراد ناشناس و غير مطمئن پرهيز کنيد.
2- تا حد امکان منزل خود را خالي نگذاريد.
3- قبل از سفر، همسايگان مورد اعتماد خود را در جريان قرار دهيد.
4- از شيوه هايي استفاده کنيد که سارقين متوجه عدم حضور شما در منزل نشوند.
5- حفاظت فيزيکي و ايمني منزل خود را کامل کرده و آنرا کنترل کنيد.
6- براي کليه درب هاي منزل، از قفل هاي مناسب مانندقفل سوئيچي و قفل کتابي استفاده کنيد.
7- براي جلوگيري از سرقت منزل خود به روش توپي زني، توپي قفل درب ورودي را با بدنه همسطح نماييد در صورت عدم امکان، لوله اي فلزي دور آن جوش دهيد.
8- از نگهداري وجوه نقد، طلا و جواهرات و ديگر اشيا» قيمتي در منزل پرهيز نموده و آن را به بانک يا بستگان بسپاريد.
9- براي منزل خود از سيستم هاي هشدار دهنده و ضد سرقت و دوربين مدار بسته استفاده نماييد و در موقع مسافرت آنرا به مرکز پليس 110 متصل نماييد.
10- براي افزايش امنيت محل سکونت به خصوص مجتمع هاي مسکوني، از نگهبان محله مورد تاييد نيروي انتظامي استفاده کنيد.
11- کليد منزل را در دسترس يا در اختيار افراد غير مطمئن قرار ندهيد.

معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان اداره آموزش و مشارکت عمومي

 


 عاملان صيد غير قانوني هوبره در دامغان دستگير شدند  

سرويس حوادث:
عاملان صيد غيرقانوني پرنده زيبا و کمياب «هوبره» که اين پرندگان را به قيمت هاي نجومي به شيخ نشين هاي حوزه خليج فارس مي فروختند، در دامغان دستگير شدند.
به گزارش مرکز اطلاع رساني پليس، فرمانده انتظامي شهرستان دامغان در اين خصوص گفت: با تلاش ماموران انتظامي پاسگاه قهاب رستاق و محيط بانان يگان حفاظت محيط زيست شهرستان، دو عضو باند صيد و فروش پرنده کمياب هوبره شناسايي و دستگير شدند.
سرهنگ غلامرضا کاظم زاده ادامه داد: اين دو نفر، در منطقه وسيع جنوب شهرستان به طول شش کيلومتر بيش از 500 عدد دام را براي صيد هوبره به کار مي گذاشتند.
به گفته سرهنگ کاظم زاده اعضاي اين باند متخلف که اهل استان هاي جنوبي کشور هستند با سفر به دشت کوير خورزان در جنوب دامغان و شناسايي منطقه فرود پرندگان کمياب هوبره در پي زنده گيري اين پرندگان بودند.
اين مسئول انتظامي افزود: متخلفان که براي بار چهارم در دو سال اخير و براي مرحله دوم در سه هفته اخير به اتهام شکار غير مجاز پرندگان کمياب دستگير شده به مرجع قضايي معرفي شدند.
هوبره پرنده اي زيبا است که در دشت ها، تپه ها ماهورا، ريگزارها، بيابان ها و نواحي کويرکه داراي تراکم گياهي و درختي کمي هستند، زندگي مي کند و شکارچيان در بيشتر موراد اين پرندگان را به قيمت هاي نجومي به شيخ نشين هاي حوزه خليج فارس مي فروختند.