تاریخ 1390/08/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2950 برو جستجو جستجوی پیشرفته   باز هم خوشبختي در دقايق پاياني بازي 

مس رفسنجان 1- استيل آذين سمنان 2
گل ها: جواد ماهري(85) براي مس-حميد کاظمي (72) و حامد خسروي (2+90) براي استيل آذين سمنان
داور: رحيم مهرپيشه       
کمک ها: محمدرضا اميني و روح اله طراح 
اخطارها:حسين کاوياني فر، مصطفي محمودي، جواد ماهري و مصطفي کارگشا (مس رفسنجان)- علي محمد دهقان، کاظم برجلو، محمد برجلو و فريد کريمي بهزادي(استيل)
بهترين بازيکن: کاظم برجلو
تماشاگر:حدود 3 هزار نفر
ورزشگاه تختي رفسنجان
اسامي بازيکنان استيل آذين سمنان:
محسن الياسي، مهدي محمدي، نيکله(81-متز کيلوني)، علي محمد دهقان، محمد مهدي ورنکش،کاظم برجلو، محمد برجلو، حامد خسروي، مرتضي ملائيان(27-بهمن يوسفي)،حميد کاظمي، ميلاد کرماني مقدم (47-فريد کريمي بهزادي)        
سرمربي: هومن افاضلي
اسامي بازيکنان مس رفسنجان:
محمدرضا امين صنايعي، محمد قريب، مصطفي محمودي، شهاب شهداد نژاد، ريمي باگاري، حسين کاويانفر (72-ميلاد شريفات)، رسول الهي مقدم (58-ميثم ارميان)، جواد ماهري، دانيلو دوسانتوز(81-مجيد غلامي)، امير نصراله زاده و مصطفي کارگشا       
سرمربي:سعيد بسطامي
در اين بازي بازيکنان استيل آذين با توجه به حاشيه هاي زياد مبني بر کسر دوازده امتياز با انگيزه بالاتري وارد زمين مسابقه شدند و در نيمه اول سرتر از حريف خود نشان دادند تا اين که در نيمه دوم بار ديگر حميد کاظمي گلزن اول تيم بار ديگر شم گلزني خود را به رخ حريف کشيد و توانست اولين گل تيم استيل را رقم بزند اما در يکي از ضد حملات تيم مس رفسنجان موفق شد از روي اشتباه خط دفاعي تيم استيل در دقيقه 85 گل  تساوي را توسط جواد ماهري وارد دروازه استيل نمايد اما بازيکنان تيم که نمي خواستند در مقابل تيم قعرنشين جدول که در اين بازي با تمام قوا براي کسب امتياز وارد زمين شده بود، امتيازي را از دست بدهند با دستور هومن افاضلي بر شدت حملات خود افزودند تا اين که اين بازي هجومي در دقيقه 90+2 جواب داد و حامد خسروي موفق شد با زدن گل دوم استيل شادي را به جمع بازيکنان  و کادر فني به ارمغان بياورد تا تيم استيل آذين سومين ديدار خارج از خانه را نيز با پيروزي از زمين مسابقه خارج شود.

 


 تيم فوتبال شهيد کيومرث نوروزي فر قهرمان مسابقات چهارجانبه گل کوچک چمني شد 

سرويس ورزشي:
از سوي مسئولين تيم فوتبال پيشکسوتان يادآوران سمنان و با مساعدت و همکاري صادق هروي مدير تربيت بدني مقاومت سپاه پاسداران و همکارانشان، يک دوره مسابقات چهارجانبه گل کوچک در زمين چمن سمنان به ياد و خاطره دو تن از ورزشکاران شهيد(کيومرث نوروزي فر و علي نيکو) و دو تن از زنده يادان (شادروان منصور طاهري و حميدرضا طلاگر) برگزار گرديد که در پايان دو تيم شهيد نوروزي و شادروان طاهري به فينال راه يافتند که تيم شهيد نوروزي با شکست دادن حريف خود عنوان قهرماني را به دست آورد که جوايزي به رسم يادبود توسط آقاي هاديان مدير اداره ورزش و جوانان استان و بعضي از خانواده شهدا به تيم برتر اهداي گرديد.
اسامي بازيکنان تيم شهيد نوروزي:
پرويز بندار، ناصر نوحيان، محمد علي عقيلي، سعيد نوروزي، رضا نيکو، حسين برهاني، داود کرديان، عليرضا طلاگر، ابوالقاسم زرين فر،هادي ايزدخواه، علي اصغر شجاعيان
سرپرست:احمد شربتي   
مربي:ماشااله رحماني


 علي آباد کتول در رقابت هاي کاراته منطقه 10 دانشگاه آزاد کشور اول شد 

 پيکارهاي کاراته قهرماني دانشجويان پسر دانشگاه هاي آزاد اسلامي منطقه 10 کشور جمعه شب با برتري تيم علي آباد کتول در سمنان پايان يافت. 
در اين رقابت ها هفت تيم دانشگاه آزاد اسلامي منطقه 10 کشور به رقابت پرداختند که در پايان پس از عليآباد کتول، تيمهاي دانشگاه هاي آزاد اسلامي سمنان و گنبد دوم و سوم شدند.  در قسمت کاتاي اين رقابت ها امير حسين ميرزا بابا از سمنان اول شد و در قسمت کميته نيز سيد ياسر حسيني از مينودشت، محمد خوش قدم، هادي کوهکن و سعيد شيخ نظري از تيم عليآباد، سجاد باراني از گنبد و بهنام مقدم از گرمسار در اوزان مختلف اول شدند.  در اين رقابت ها ' سجاد باراني'  از گنبد عنوان فني ترين ورزشکار اين مسابقات را به خود اختصاص داد.  اين رقابت ها در اوزان منهاي 55 تا به اضافه 84 کيلوگرم برگزار شد و دانشگاه هاي آزاد اسلامي استانهاي سمنان و گلستان در آن به رقابت پرداختند.


 جانباز شاهرودي قهرمان مسابقات پينگ استان سمنان 

سرويس ورزشي:
مسابقات تنيس روي ميز قهرماني استان در شهرستان گرمسار و در مجموعه تختي اين شهر بين جانبازان استان برگزار گرديد. در اين مسابقات جانباز شاهرودي حسين زهرابي بعد از انجام هشت مسابقه به عنوان قهرماني استان رسيد و به مسابقات کشوري راه يافت.  گفتني است زهرابي خود از مربيان و داوران فعال شهرستان شاهرود مي باشد.


 آذري خطاب به بازيکنان ذوب آهن:
 نهايت آرزويتان پرايد هاچ بک اناري بود!  

مديرعامل سابق باشگاه ذوب آهن در نامه اي خطاب به بازيکنان اعتصاب کننده ذوب آهن نوشت: «کاسه گدايي در دست گرفته ايد يا در تعويض اتومبيل هاي تازه وارد شده از هم رزمانتان در ديگر باشگاه ها عقب مانده ايد که چنين گردن فرازي مي کنيد و نواي بي نوايي سر مي دهيد؟!»  
به گزارش جام نيوز به نقل از ايمنا، سعيد آذري، مديرعامل باشگاه استيل آذين سمنان در اعتراض به اعتصاب بازيکنان ذوب آهن و مصاحبه هاي مالي اعضاي اين تيم اطلاعيه اي صادر کرد و در آن به شدت به برخي بازيکنان ذوب آهن که قديمي اين تيم هستند تاخت و آنها را مورد سرزنش قرار داد. متن اين نامه را در زير بخوانيد:
مدت هاست که درباره ذوب آهن مي شنوم و مي بينم و دم بر نميآورم، چرا که همواره در طول جدايي ام از اين باشگاه که بخش مهمي از زندگي ورزشي من چه در دوراني که پيراهن آن را به عنوان ورزشکار به تن مي کردم، چه زماني که به عنوان مربي به عناوين عديده داخلي و بين المللي با ذوب آهن دست يافتم و چه زماني که حدود 6 سال به عنوان مديرعامل باشگاه تلاش هايي را براي اعتلاي نام اين باشگاه انجام دادم، بوده است.
هميشه عقيده داشته ام که بايد وجاهت خود را حفظ نمايم چون من با توجه به رعايت اصول اخلاقي ورزش، جوانمردي و عدم ايجاد تنش از ذوب آهن جدا شدم، از ساختاري که حدود 45 سال است براي وجود آن انسانهايي تلاش نموده اند که برخي از آنان ديگر در قيد حيات نيستند و از برخي ديگر حتي خاطره اي نيز در يادها نمانده است.
ولي امروز وظيفه بر من حکم مي کند به عنوان شخصي که هنوز خانواده ام از دسترنج کارگران زحمتکش آن ارتزاق مي کنند لب به سخن بگشايم و در شرايطي که همه دم از اخلاق و مروت و جوانمردي مي زنند به دفاع از باشگاهي بپردازم که بي رحمانه آماج حملات کساني قرار گرفته است که با شرايط بسيار معمولي چه از لحاظ مالي و چه از لحاظ ورزشي پا به اين باشگاه قديمي کشور گذاشته اند.
روزهاي زيادي از حضور بسياري از قهرمانان، مربيان و دست اندرکاران حال حاضر ذوبآهن در اين باشگاه نگذشته است تا آن جا که به ياد دارم برخي از آنان روزگاري آرزوي حضور در تيم هاي ذوب آهن را داشته اند، گروهي که امروز برخي از آنان در حال انبوه سازي به کمک وزارت مسکن و شهرسازي البته با پول هاي ذوبآهن هستد، گروهي که روز اول حضورشان در ذوبآهن را حداقل من هيچ گاه از ياد نخواهم برد.
روزگاري که با لباس هاي معمولي و کفش هاي ملي و پيراهن هاي تترون رنگي حتي خجالت مي کشيدند روبه روي مدير باشگاه قرار گيرند و از قراردادهاي چند صدميليوني صحبت کنند، زماني که با 35 ميليون تومان مي شد با آنان قراردادهاي 2 تا 3 سال امضا کرد و چه خوش بودند که به ذوب آهن آمده اند و در محل زندگي، شهر و بعضا روستاهاي اقامت شان جار افتخار مي زدند که ذوب آهن ما را پذيرفت.
اما چه زود فراموش کردند از کجا آمده اند و آمدن شان بهر چه هست. چه زود فراموش کردند که چه سرمايه گذاري از جيب کارگر، کارمند و بازنشسته براي شان شد تا تبديل شوند به چهره هاي امروزي ژل زده هاي مد روز، ماشين سواراني که نهايت آرزوي شان پرايد اناري هاچ بک بود! چه زود گذشت زماني که خجالتي هاي ديروز تبديل به معترضان امروز شده اند و فرق نمي کند در مقابل چه تريبوني قرار گرفتند، آن چنان مي تازند به سرعت اتومبيل هاي مدل 2012 که هنوز چشم بازار به جمال آن روشن نشده است. برادران بهتر از جان به کجا چنين شتابان؟ چه زود فراموش کرديد که حقوق يک روزتان در حال حاضر مي تواند حتي در برخي از موارد شکم خانواري را براي سه ماه سير کند آن هم نه با تغذيه آنچناني بلکه به آنچه در سفره درويشان پيدا مي شود.
چه شده است؟ اين همه اعتراض براي چيست؟ آيا فراموش کرده ايد که طي سال هاي 88 تا 90 چه بر ذوب آهن رفت و چه گذشت؟ اگر فراموش کرده ايد که واقعا وامصيبتا، کساني که قراردادشان براي 2 سال 180 ميليون تومان بود ناگهان به مرزهاي باورنکردني رسيدند، مرزهايي که همه را انگشت به دهان و مهر حيرت در تاريخ باشگاه ثبت کرد، حتي خودشان فکر نمي کردند اين گونه شود.
حال ذوب آهن بايد تاوان اين سال ها را بدهد، به چه جرمي؟ به جرم اين که اسير سو» مديريت و زياده خواهي شد؟ به جرم اين که تقاضاي مالي نجومي شما را برآورده کرد؟ به جرم اين که مظلوم واقع شده؟ تنها گناه ذوب آهن برآورده کردن آرزوهاي بلندپروازانه شما بوده است شمايي که از وجود خود، به پرورش تان پرداخت و اگر امروز در عرصه ورزش اسم و رسمي داريد، اگر بعضا عضو تيم هاي ملي اين مملکت شده ايد، به خاطر جان فشاني ذوب آهن و ذوب آهني هاست.
و چه بيرحمانه مي تازيد بر اين پيکره در حال ضعف، آري ذوب آهن در شرايط مالي خوبي نيست. قانون به آن اجازه نمي دهد شرايط مالي باشگاه را مهيا نمايد. مدير جديدش که در تنگناهاي شديدي قرار گرفته است با همه تلاشي که مي کند هنوز نتوانسته از پس مشکلات عديده اين سال ها برآيد ولي شما خوب مي دانيد که از ذوبآهن سر به کجا مي سائيد.
اگر در جاهاي مختلف، اگر در عرصه هاي ورزشي خودي نشان داديد، اگر براي خود در آسيا و ايران و تيم هاي ملي جايگاهي دست و پا کرده ايد، البته که تلاش کرده ايد، البته که ممارست کرده ايد، البته که رياضت کشيده ايد ولي بي مايه فطير بود، اگر ذوب آهن نبود، چرا که در باشگاه هاي قبلي از اين هم بيشتر مايه گذاشته بوديد. در فجر سپاسي، در استقلال اهواز، در ابومسلم، در نساجي قائمشهر، در شموشک نوشهر و در ديگر باشگاه ها ولي چرا در ذوب آهن پيشرفت کرديد؟
جواب اين سئوال به عهده خودتان نه تنها در فوتبال شاهد اين هستم که چگونه ذوب آهن آماج حملات غيرمنصفانه است بلکه در بسکتبال که برخي از نيروهاي آن ذوب آهني هاي گذشته هستند، در هندبال، در دووميداني نيز بازار تاخت و تاز داغ داغ است و چه نامردانه.
چرا سر در گريبان خود فرو نمي بريد و گذشته خود را مرور نمي کنيد؟ چرا مانند مردان مرد تحمل نمي کنيد؟ آيا کاسه گدايي در دست گرفته ايد يا اين که در تعويض اتومبيل هاي تازه وارد شده با مدل جديد از همرزمانتان در ديگر باشگاه ها عقب مانده ايد که چنين گردن فرازي مي کنيد و نواي بي نوايي سر مي دهيد؟
آري به خود بياييد اين گونه بي رحمانه بر ذوب آهن نتازيد، باشگاهي که به همه ما هويت جديد بخشيد به من هويت يک مدير و به شما هويت يک قهرمان، هويت يک مربي و هويت يک سرپرست و ... رسم انصاف نيست که به وقت توانمندي باشگاه در عرش هستيد و دم بر نمي آوريد که ذوب آهن از خاک بلندتان کرد، و در وقت تنگناي مالي، چنان مي غريد که نان شب نداريد مانند گدايان سامره مي مانيد.


 يادداشت
 استيل آذين سمنان با حمايت طرفدارانش ثابت خواهد کرد که مي تواند 
نويسنده : رشيد دلدار سمناني

اين روزها ديگر همه طرفداران و هواداران خونگرم و صميمي تيم استيل آذين سمنان خبر کسر دوازده امتياز از تيم محبوبشان را شنيده اند و هر يک براي خود تحليل خاصي دارند اما نکته قابل توجه و مشترک در سخنان تک تک تماشاگران اين که کسر اين دوازده امتياز هم خللي بر حضورشان و حمايت از تيم شهرشان وارد نخواهد ساخت اگر چه در نامه ارسالي فيفا حق اعتراض براي تيم استيل ديده شده است و وکيل حقوقي اين باشگاه آقاي آرش نجفي قصد دارد با مدارک کامل خود عازم سوئيس شود تا جلسه اي را با وکيل مربي هلندي و رئيس کميته انضباطي فيفا برگزار نمايد و احتمال بازگشت امتياز هنوز هم وجود دارد اما تيم استيل آذين سمنان با عزم راسخ بازيکنان و کادر فني خود قصد دارد به همگان ثابت کند با توجه به شرايط سختي که حاصل شده است هم توان مبارزه سالم و رقابت با تمامي حريفان خود را دارد و براي صعود از اين گروه به اين راحتي ها تسليم نخواهد شد و در اين راه تماشاگران هم مصمم شده اند تا با حضور پر رنگ تر خود استاديوم تختي سمنان را به قتلگاه تمام تيم ها تبديل کنند و در اين مسير نام هيچ حريفي براي آنها فرق نمي کند.
گفتني است بدون توجه با آن دوازده امتياز در حال حاضر تيم استيل آذين سمنان دو امتياز است و قطعا در صورت کسب سه امتياز بازي عقب افتاده خود با تيم صنعت ساري پنج امتيازي خواهد شد و از تيم دوم جدول فقط هشت امتياز عقب خواهد بود که با توجه به نوزده بازي در پيش رو جبران امتيازات عقب افتاده دور از انتظار نخواهد بود ضمن اين که شنيده مي شود کادر فني در تعطيلات نيم فصل با خريد چند بازيکن به دنبال تقويت هر چه بيشتر تيم خواهد بود لذا گفتني است از همين امروز همه دست بر دست هم داده و با کمک همديگر به دنبال موفقيت هاي بيشتر خواهيم بود فقط در اين راه خواهش ما از مديريت باشگاه به خصوص شخص آقاي حسين هدايتي و مسئولين استان اين است که بايد توجه و عنايت بيشتري به اين تيم به خصوص بازيکنان غيرتمند آن باشند باور بفرماييد اين تيم يکي از مدعيان صعود خواهد بود فقط بايد ايمان داشته باشيم که ما مي توانيم ...
اگر چه خيلي از بدخواهان و آدم هاي مريض که چشم ديدن موفقيت اين تيم و بخش خصوصي را ندارند و به دنبال نابودي اين تيم هستند و هر روز به دنبال ايجاد حاشيه براي تيم محبوب شهرمان هستند همچون کساني که حاضر نشدند سه امتياز بازي با تيم صنعت را که با حمايت هاي رئيس کميته مسابقات فدراسيون که ساروي است ،به تيم استيل بدهند، بايد آگاه باشند که در مقابل همت والاي بازيکنان غيور تيم استيل آذين سمنان و تماشاگرانش محو خواهند شد و روز سه شنبه ساعت دو بعدازظهر در استاديوم تختي سمنان  تماشاگران تيم خواستن را براي آنها معنا خواهند کرد.


 نبي دبير فدراسيون فوتبال;
 استيل آذين سمنان طلب مربي هلندي را پرداخت کرده است 

سرويس ورزشي:
مهدي محمد نبي در برنامه زنده ورزش و مردم از شبکه يک سيما پيرامون اتفاقات استيل آذين سمنان گفت :تيم فوتبال استيل اذين سمنان طلب مربي هلندي خود را پرداخت کرده است و حتي از وکيل اين مربي نيز رسيد پرداخت دارد ولي از آن جايي که در وقت مقرر فيفا اين پرداخت انجام نشده است، راي صادر شده است که قرار است وکيل اين باشگاه با مدارک به مقر فيفا رفته و نسبت به صدور اين راي اعتراض نمايد.  

 


 عقاب ديگر ناي پريدن ندارد!!! 

سرويس ورزشي:
در يکي از ديدارهاي عقب افتاده مسابقات فوتبال ليگ استان دو تيم عقاب و علمي،کاربردي غرب استيل مهديشهر در زمين چمن هلال احمر روز سه شنبه هفته گذشته در مقابل هم قرار گرفتند در اين ديدار که همراه بود با حضور خدابخش عرب رئيس هيات فوتبال شهرستان سمنان تيم مهديشهر موفق شد در يک بازي برتر و پرگل تيم عقاب را با حساب 5 بر 2 شکست دهد تا تيم عقاب بار ديگر طعم تلخ شکست را در سه بازي متوالي مزه نمايد.
ميثم حافظي و ابراهيم عبداللهي براي تيم عقاب گلزني کردند و اما چهارگل تيم غرب استيل را حسين جوادي در يک روز فراموش نشدني به ثمر رساند و مهدي پرچ زننده گل ديگر اين تيم بود.

 


 هفته سيزدهم ليگ برتر
 تساوي صبا و استقلال در پايان بازي  

دو تيم استقلال و صباي قم در چارچوب هفته سيزدهم ليگ برتر به مصاف هم رفتند که اين بازي با تساوي يک بر يک به پايان رسيد.
به گزارش ايسنا، دو تيم استقلال و صباي قم در شرايطي از ساعت 14:15 در ورزشگاه يادگار امام (ره) قم آغاز شد که اين بازي با گل هاي عنايتي براي صبا و برهاني براي استقلال با تساوي يک بر يک به پايان رسيد.
پس از آغاز بازي توسط آبي پوشان، ياران ويسي توانستند توپ را از آن خود کنند و توپ را به غلامرضا عنايتي رساندند. او هم از اشتباه حنيف عمران زاده استفاده کرد و با جا گذاشتن مدافع استقلال با مهدي رحمتي تک به تک شد و توپ را وارد دروازه  کرد.  در ادامه، بازي روند آرامي را طي کرد تا اين که مجيدي از سمت چپ دروازه  صبا حرکت کرد و شوتي را به سمت دروازه  اين تيم زد که در نهايت لک اين موقعيت را از استقلال گرفت.
چند دقيقه بعد استقلالي ها توسط موقعيتي که اسماعيل شريفات ايجاد کرد، توپي را به فرهاد مجيدي رساند و مجيدي هم در محوطه جريمه صبا اين توپ را به آرش برهاني رساند که او توانست در دقيقه 17 گل تساوي بازي را به ثمر برساند.
در ادامه بازي دو تيم تلاش زيادي براي رسيدن به دروازه  حريف انجام دادند و گهگاه صاحب موقعيت هايي هم شدند که يکي از اين موقعيت ها براي صباي قم بود. بازيکنان اين تيم از سمت راست دروازه  استقلال موقعيتي را تدارک ديدند که حجازي پور با يک شوت دروازه  رحمتي را تهديد کرد و اين موقعيت با واکنش رحمتي که توپ را مشت کرد دفع شد.  نيمه دوم:  پنج دقيقه ابتداي نيمه دوم صحنه  خاصي را در بر نداشت و پس از آن بازيکنان صبا تلاش کردند که به سمت دروازه  استقلال حرکت کند و در نهايت توسط ميلاد نوري موقعيتي را به دست آوردند که با عکس العمل رحمتي اين موقعيت نيز از دست رفت.
صباي قم در دقيقه 72 موقعيتي را تدارک ديد که با دخالت مدافعان استقلال از دست رفت و در اين صحنه سه بازيکن از صباي قم و استقلال کمي دچار مصدوميت شدند و به زمين افتادند.  صباي قم که در نيمه دوم بيشتر بر روي دروازه  استقلال حضور داشت، صاحب يک ضربه ايستگاهي شد که حمدي نژاد، اين ضربه را به سمت دروازه  استقلال زد و با رحمتي با مشت موقعيت صبا را از آنان گرفت.
ميلاد نوري در ميانه ميدان روي بازيکنان استقلال مرتکب خطا شد که داور با کارت قرمز مستقيم او را از زمين اخراج کرد.  درحالي که بازي به دقايق پاياني نزديک مي شد استقلالي ها تلاش کردند که به گل برتري دست پيدا کنند اما به نتيجه اي نرسيدند.  کارت زرد: مهدي امير آبادي (33)، حنيف عمران زاده (51)، محسن بيات (88)  کارت قرمز: ميلاد نوري (77)  دو تيم در نيمه نخست با اين بازيکنان به ميدان رفتند.
استقلال تهران از 13 بازي خود 27 امتياز کسب کرده است و در صدر جدول قرار دارد. صباي قم نيز با انجام همين تعداد بازي، با يک امتياز کمتر در رده سوم قرار دارد.


 نگاه روز 

علي کاشي